Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za koga se reče da ima višjo izobrazbo?

Za koga se reče da ima višjo izobrazbo?

Za mene ima vsak višji izobrazbo,ki je študiral. Pod to spadajo višja,visoka,uni mag,doktorat.Eni rečejo da ni tako,drugi rečejo drugače.
Z Srednjo šolo pač nisi višje izobražen, čeprav imaš poklic. Je tako ali ne?

Več mojih sorodnikov, to je bilo pred več kot 15 leti je bilo sprejetih na univerzitetne pograme. Ali so bili takrat še visoke,ne vem. Ampak niso šli,ker so vsi mislili da se jim po srednji šoli bolj splača iti delat,kljub temu, da so imeli zelo dober uspeh. Sedaj pa se tolčejoi po glavi. Je pri vas enako?

višjo izobratzbo ima tisti, ki je končal kakšno višjo šolo – tu gre za dvoletni študij (npr. včasih je bila višja šola za socialno delo ipd.). visoki Š. je pa štiriletni študij.

Ne, zame, ki spadm v “izpred 20 let” ni samoumevno to, kar ti praviš.

Včasih je bila višja – študij dve leti po srednji. Za te smo rekli, da imajo višjo.

In bila je visoka – še dve leti po višji, in za te pravimo, da so visoko izobraženi.

višje
visoko

Včasih je bila višja šola dvoletna oz. 1. stopnja nekaterih fakultet. 2. stopnja (današnja univerzitetna) je bila pa 4-letna oz. visoka šola. Od tod po moje izrazi “višja izobrazba” in “visoka izobrazba”.
Dopuščam pa možnost, da je moja razlaga napačna.

To je pa malo zmedeno napisano. Višjo izobrazbo ima tisti, ki je končal višjo šolo (6.stopnja), visoko tisti, ki konča 7. stopnjo (univerzitetni program), itd.Nikakor ne moreš vreči v isti koš-višja izobrazba- nekoga s končano višjo šolo in nekoga z doktoratom. Da bi se pa kdaj srednja šola štela za višjo izobrazbo pa še res nisem slišala.
Že itak je študij na univerzi razvrednoten zaradi poplave privatnih višjih in visokih šol, ki jih danes delajo z levo roko tisti, ki včasih niso bili sprejeti na faks.Manjka samo še to, da postane srednja šola ”višja izobrazba”.

Ampak danes je tako. Po novem bolonjskem sistemu,ki je vse spremenil.
višja šola-2 leti.
Visoka šola-3 leta.Prej še je bilo eno leto za diplomo tako da 4 leta,po novem tega ni.
Univerza-po novem 3 leta- Prej pa je bilo več let.Sedaj pa vse plus diploma v treh letih.
Vse šole še nise sprejele bolonjskega sistema,vendar ga z časom bodo. Zato pa ponekod traja pouk od jutra do večera, kerso vse stisnili v 3 leta.

No nisem misla samo višje šole ampak vse študije. Kdor pač za vas velja vešije ziroma pač nekaj več izobražem. Sama pa hodim na visoko šolo.

mislim, da študij na univerzi nikakor ni razvrednoten, ampak da ji te privat šole dajejo še večjo veljavo in prestiž. Delodajalci še kako ločijo diplomo od diplome, brez skrbi (vem iz lastnih izkušenj).

Se pa strinjam da te šole z levo roko delajo tudi tisti, ki niso bili sprejeti na Univerzo, največ je pa takšnih, ki študija na Univerzi niso bili sposobni končati. (podatek: 65{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vpisanih na privat višje šole so že bili vpisani na univerzi).

Za mene je visoko izobražen tisti z uni diplomo ali več.

New Report

Close