Forum.Over.Net

Računalništvo, telefonija, internet in televizija

Računalniki, programi, tabele, televizijski programi, operaterji, mobilni telefoni, tarife, nastavitve, programska oprema, e-naprave in povezave, hitrost interneta, wifi, cene ...

Notebook-nakup

Default avatar

mishikaa

Kupujem notebooka. Zanima me ali je res, da je 15" notebook manj občutljiv na to da ga prenašaš kot 17" in ker sem nova v rač. na kaj moram konkretno paziti, da bo nakup rač. pameten :)...kaj mora vsebovati. Predvsem ga bom uporabljala za osnovno uporabo. Internet bolj pogosto. Pa Firma, je res da je bolje malo več dati in kupiti kkšno Toshibo ali je Acer tudi dovolj kvalitetn...Hvala...
Default avatar

dorizi

Kaj kupiti je večno vprašanje. Vsak ima svoj odgovor in na to temo se lahko pametuje v neskončnost. Moje mnenje je tako: tudi če kupiš v tistem trenutku najboljši izdelek, bo že jutri ali pojutrišnjem zastarel pa še cena mu bo krepko padla. Glede na to, da ga misliš uporabljati predvsem za manj zahtevne stvari, mislim da je bolje kupiti izdelek, ki mu je že padla cena (ker je proizvajalec med tem izdal nov dražji model, ki ga želi tudi prodati). Glede "firme" pa je moje mnenje, da velik del cene plačaš za ime. Kako se bo pa kak model obnesel je pa odvisno tudi od sreče, saj se pokvari lahko tudi notebook najboljših izdelovalcev.

LP
Dare
Default avatar

En pametn, da se kar kadi

.. če pa seveda ne želiš kasneje imeti razne "črne" težave z kakmi nlegalnimi windowsi ( genue itd ) bi bil pa vseeno morda dobrodošel nasvet: kupi tak prenosnik, da ima že naložene legalne windowse.
-------------------------------------------------------------------------------------------

Na svetu so tri ( 3 ) vrste ljudi. Tisti, ki znajo šteti in tisti, ki ne znajo šteti
Default avatar

mishikaa

Ja, želim kupit res nekaj osnovnega, saj imam že kar dober in zmogljiv hišni comp. Drgač sem mela nenaložene wine pa sem jih dala ob nakupu naložit in dela brezhibno...
Sam vseen me tud to mal skrbi - če kupš že naložene ponavad je več al man vista - kera varianta je bolj Ang, al Slo...

Med boljšo in malo manj firmo sem gledala da je res tud do 200 eur razlike.

Tale mi je kr ( 511 eur )... zanime me če je za to ceno sprejemljiv?

Lastnosti Acer eMG720-342G16Mi (LX.N180C.003) prenosni računalnik (prenosnik)Procesor: Intel Dual Core

Hitrost procesorja (GHz): 2.16
Zaslon: 17
Ločljivost zaslona: 1280 x 800
Delovni spomin (GB): 2
Delovni spomin - tip: DDR2
Delovni spomin - frekvenca delovanja (MHz): ni podatka
Trdi disk (GB): 160
Optični pogon: DVD+/-RW Super Multi DL
Grafična kartica - proizvajalec: Intel GMA
Grafična kartica - tip: 4500MHD
Mrežna kartica: 10/100/1000
Modem: da

Brezžična povezava: da

BlueTooth: ne

Zvočna kartica: da

TV izhod: ne

Priključki: 4 x USB 2.0
Mikrofon
Slušalke
RJ 45
VGA

Dimenzija (cm): 402 (W) x 297 (D) x 41/43,9 (H) mm
Teža (kg): 3.8
Baterija: 6 cell Li-ion
Operacijski sistem: Linux
Dodatno: Spletna kamera

Garancija baterija (mes.): 6
Garancija računalnik (mes.): 24
Default avatar

mishikaa

Zanima me če je ta varianta zvočnikov tudi za notebook-e, ali moram pri nakupu notebooka tud pazit kj kere zvočnike ( osnovne seveda :)) kupim...

Komplet zvočnikov 2.1 Genius SW-FLAT2.1 700
Default avatar

klemenxx

Poglej še malce sem
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac ... -t3400-3gb

Pa sem
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac ... 70-3g-320g

Osebno bi kar Lenovo, doplačaš še tistih Se zgodi 3 leta +49,99 €
ter kupiš še Windows XP DSP, sicer boš malce prešla finančni plan,
ampak po moje ti ne bo žal.
Drugače pa še kakšna toshiba - za katero sedaj ponujajo garancijo na vse živo :)
(\\__/) Copy and paste bunny
(='.'=) to help him gain
(")_(") world domination
Default avatar

mishikaa

Ja - Lenovo...Niti nisem nič razmišljala o tej firmi, ker ne vem kako se odnese daljnoročno.
Boljši in lepši se mi vsekakor zdi HP-jev. :) Pač oči .
Saj opcijo Wlan ali brezžični net pa majo vsi sklepam, tudi nizko cenovni.

Za toshibo že vem - No mather what varianto, se mi zdi kar pametn nakup.
Ampak neki kritizirajo določene nizkocenovne modele Satelite, glede počasnosti...
seveda pa niti ne vem, ker se ne spoznam na te zadeve, kaj vse mora vsebovati rač. da je vreden cene svoje, ker se tudi od firme do firme razlikujejo cene do nekje 100 ali več eur za isti model, kar se mi zdi pretirano...

Sem popoln laik glede računalnikov.