Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sociala pa ja da!!!

sociala pa ja da!!!

Živjo

Veste kaj, doli sem brala temo, kako sociala ni kriva za smrt teh dveh otrok, da smo krivi ljudje, ki se stran obračamo, itd…

pa ja de.

Sociala je dobra samo za papirje štemplat, pa nič drugega. pa še tam imajo probleme, če ni obrazca se dobesedno pač j…!!!

Moja prijateljica ima 1 leto starega otroka in oče, ki ga je naterala , ker je bil psihič in je maltretiral njo in otroka ji dobesedno teži, zalezuje…

Pa je klicala socialno, pa policijo, pa NIČ, dobesedni NIČ!!

Včasih se zvečer boji domov, kliče prijatelje, starše, da jo počakajo pred hišo, da si upa noter. V strahu preživlja noči, ker ji bivši trka na okna, grozi..

Ko je poklicala policijo, si je namislil, da hodi gledat otroka, da ga nič ne vidi, da ga tako vsaj skozi okno vidi, pa so jo tako grdo gledali in verjeli njemu. Za malega se ne briga.
Na sociali zmigajo z rameni. Ima pa otroka dvakrat na teden. pa jo je vsakič strah, da ga dobi nazaj.

policija je pa rekla, da dokler nima dokazov za grožnje8 pozor smsji niso dovolj, razen če direkt ne piše UBIL te bom). če pa piše pazi se, boj se, .. to ni pa nič!!!

Dokler ne vidite stiske ljudi, za katero vsi vemo, sociala, policija, sosedi, ampak ne vemo kako pomagat!!

Sem bila na tem, vem!Takrat ti lahko samo bog pomaga in da se ti ne zmeša!
Socialna bi morala ukrepat pa ni! Zakaj ni, pa naj povedo!

In ti si morala odpreti novo temo?

A zdej bo pa 100 istih tem odprtih al kaj?

Madona, začnite živet

Zakaj pa ne nova tema! To je tako grozna stvar in pomembna, da se o njej govori, da bi moral danes biti forum poln teh tem. Teme danes kot so-kaj naj skuham za kosilo, itd.mi dobesedno dol visijo.


A pa je ta moški psihič postal šele po rojstvu otroka, al je bil tak že vseskozi? Se pojavlja vprašanje, zakaj je šla potem z njim?

ja seveda čepini in nane zenelijeve so veliko bolj zanivima tema ane..
raje ti začni živeti-umor dveh otrok je našakruta realnost ,vsak dan znova

kar se pa sociale tiče,pa delajo vse tisto kar ni treba,kar je pa treba pa ne da nočejo-enostavno ne znajo!!

Kje pa mislite, da živimo!? Saj ni nič urejeno! In zdaj je spet sociala vsega kriva. Saj ni urejene zakonodaje. In, če je folk “zmešan” tud ne more sociala vedno rešit…

ja seveda čepini in nane zenelijeve so veliko bolj zanivima tema ane..
raje ti začni živeti-umor dveh otrok je našakruta realnost ,vsak dan znova[/quote]
Ja, je naša kruta realnost. A zato bom pa zdaj cel dan razmišljala samo o tem in se samo o tem pogovarjala?

naredit ne morem (v tem primeru nič). Dolg jezik pa pri vsej stvari tud ne koristi. Kvečemu škodi.

Ni samo sociala problem. vsaj tako velika sta še problema neučinkovite policije in neučinkovitega sodstva. Da naših milih zakonov, pisanih na kožo nasilnežev, sploh ne omenjam.

Če ni podlage v zakonodaji, ne sociala ne policija ne moreta ukrepati.

Meni je že dolgo jasno, da morava za najine otroke poskrbeti izključno njihova starša, ne računam ne na pomoč policije ne CSDja! In za to sem pripravljena marsikaj storiti, tudi gore premikati in kakšen zakon kršiti, če bo treba!

Mene moti samo to, da mama avtomatsko dobi otroka. Tukaj je očitno oče čisto normalen in za kaj za vraga ni on dobil otrok. Očitno ni dovolj, da je ženska alkoholičarka in bolnica. kaj bi bilo dovolj, da bi oče dobil otroka? Mogoče bi morala biti hkrati še narkomanka in prostitutka?

Če je ne zasačijo s heroinsko iglo v živi, je težka.

Čisto stupiden sistem, se strinjam.

Odgovor je to, da se materinstvo v vsakdanjem slovenskem življenju pač poveličuje do te mere, da mu očetvstvo tudi blizu ne pride. Kar beri Starševski čvek pri kakšnih drugih družinskih temah, koliko žensk bo odkrito ali prikrito navijalo za to, da je najprej mama, potem dolgo nič, potem oče. In iz tega seveda pridejo enačbe, da je za otroka bolj koristno, da živi pri podpovprečni mami kot pri povprečnem ali celo nadpovprečnem očetu. Ker mama je mama, karkšnakoli že je, oče je pa itak samo za zraven, če že.


A pa je ta moški psihič postal šele po rojstvu otroka, al je bil tak že vseskozi? Se pojavlja vprašanje, zakaj je šla potem z njim?[/quote]

Mi bereš misli…vsi moški so bili očitno posiljeni in zlorabljeni….

Ima pa res nehvaležno delo ta sociala- za vsako uspešno preprečeno zadevo, nikoli noben ne zve..ko gre pa kaj narobe, ne glede na okoliščine in pristojnosti, so pa vedno vse krivi..

Čeprav se strinjam, da je s celotnim sisitemom marsikaj narobe, ma je pač sprejet od ministrov, ki ste/smo jih mi volili..

Nisem brala vsega…
Se strinjam z avtorico teme. Socialna je itak postala sama sebi namen.
Ena skupina žensk, ki pijejo kavice, si pilijo nohte in kdaj pa kdaj kaj skopirajo, koga kam napotijo in komu potisnejo obrazce pod nos, pa res ne zasluži imena “socialna”. En kup gnoja, ki kompenzira pomanjkanje osebnostne rasti s nekim kao faksom in se imajo za najpametnejše na svetu.
Brezosebne, ne čustvene, nesposobne.

To se je pa zdej že tolikokrat pokazalo (in NE samo v tako odmevnih primerih!), da bo tole težko zanikat.
Pika.

Ne mislim zagovarjat CSD, ampak vprašajte se nekaj. Zakaj takrat, ko so volitve poslancev, ne vprašate, kako bodo spremenili zakonodajo?

Ker CSD ima velikokrat zavezane roke. Bi nekaj storili, pa jih zakonodaja ne krije. In če se kdo potem pritoži …

Tako je to v naši državi.



Ali naša trenutna zakonodaja ne omogoča, da bi se otroci dodelili očetu?

New Report

Close