Najdi forum

Visoka sem 163 cm, tehtam 58 kg. Za sabo imam 2 poroda enega za drugim, ki sta mi pustila šlauf okoli trebuha. Ne gre za odvečno kožo, pač pa za špeh, ki ga kljub dieti, redni telovadbi, ne morem odpravit.

Zato sem začela razmišljati o kavitaciji. Kozmetičarka mi je rekla, da bi rabila 2 obiska, maksimalno 3. Obisk stane 180€, vključuje pa 4 ure tratmaja (2 uri kavitacije in 2 uri naslednji dan limfne drenaže in vakuma). Med tratmaji more bit 10 dni razmaka. 2 dni pred tratmajem ne smeš jest nič mastnega.
Prosila bi, če se javi kakšna, ki je to kuro dala skozi, saj me zanima dolgoročnost rezultatov in kako ste bile zadovoljne.

Ne bom ti svetovala glede kavitacije ampak bi ti toplo priporočila pilates. če imaš finančna sredstva in čas vsaj eno uro na teden ti tega ne bi mogla bolj toplo priporočati. Mišice se podaljšajo in so bolj prožne. Trebušne mišice zaradi tehnike dihanja potegne bolj skupaj, pas se oža, drža se izboljša in s tem tudi trebuh izgleda bolje. Če se vaje trudiš delat čim bolje ti res ne bo žal. Tempo in intenzivnost si prilagajaš sama in nimaš občutka, da kaj zaostajaš za drugimi.

Kavitacijo še vedno lahko ‘napraviš’, če ti je.

Jaz redno hodim na pilates 2-3xtedensko pa razen gibčnosti kaj posebnega rezultata ni. Hodim pa na kavitacijo in še kaj tam so se pa pojavili rezultati. Žal nimamo vse te sreče, da gre s telovadbo dol nekaj maščobice.Jaz mislim, da je to kar ugodna cena za to kar dobiš in bi šla na tvojem mestu. Pa veliko sreče.

nova
Uredništvo priporoča

miša 26
Kako dolgo pa že hodiš in ali delaš vaje res pravilno in tako intenzivno kot jih le moreš. Kajti narediti vajo le toliko, ker jo pač moraš in narediti pravilno s pravilnim dihanjem je nekaj čisto drugega. Pri meni so ostali opazili razliko že po dveh mescih, v bistvu po 8ih obiskih. Je pa res, da se tudi sicer prehranjujem zdravo. Jem, da nisem lačna in ne da sem sita.

Verjemi, da sem najprej hodila v fitnes cca.3/4 leta pod nadzorom trenerja a ni bilo učinka(tudi on ni mogel verjeti).Pilates je pa voden,tako, da nas tudi popravljajo če ne delamo pravilno a kot sem povedala res takih učinkov ni. Na prehrano tudi pazim a res do sedaj ni pomagalo nič. Poleg vse telovadbe sem tudi redno(ko je bilo vreme) kolesarila, tekla, sprehodi itd a ni bilo nič. Sedaj sem pa začela s kavitacijo in rezultati so tu. Kar mi prej v tolikih letih ni uspelo mi je uspelo s kavitacijo. Sevedaše vedno pazim na prehrano in poleg tega še vedno migam.

Kavitacija – vse lepo in prav: hitro, brez posebnega truda ti v kozmetičnem salonu sklestijo špeh. Osebno pa imam pa hude pomisleke glede tega posega, pa me popravite, če se motim: kako ta aparat za kavitacijo ve, kaj je špeh, kaj so mišice, žile in kaj je tkivo??? Če zadeva deluje globinsko, je vsa možnost, da se da poškoduje tudi kaj življensko pomembnega. In še zdaleč ni vseeno, kakšen je špeh, me zanima, če kozmetičarka zavrne osebo, ki ni primerna za poseg. Pa še to: tudi kvaliteta aparatov je zelo različna in nekaterih celo vprašljiva. Glede na to, da imamo samo eno zdravje, ki naj bi ga sami čuvali in ohranjali po najboljišh močeh, se mi zdijo taki posegi (da o raznih liposukcijah in silikonskih vsadkih niti ne govorim) – milo rečeno: skrajno sebični in brezobzirni do lastnega telesa.

O kavitaciji kot vidim ni kaj dosti govora v tej temi (naslov kavitacija – debata pa o pilatesu), najbrž na forumu ni prav veliko tistih, ki so jo “dale skozi”. Tudi jaz ne, rada bi pa samo dodala svoje razmišljanje.
Postopek kavitacije je opisan na kratko takole:

Aparat z ustreznimi ultrazvočnimi valovi (ja, ti res “znajo” presodit, kaj je kakšno tkivo) razbija membrane maščobnih celic, nato se sproščena maščoba izloči po naravni poti. Nekateri ta postopek imenujejo kar “nekirurška liposukcija”.

Vse lepo in prav, ampak … Kaj pa je “naravna pot”? Pa poskusimo pogledati, kaj se dogaja s sproščeno vsebino maščobnih celic. Ta vsebina se seveda nikakor ne napoti v črevesje in izloči, temveč jo vsrka kri. Torej imamo maščobo v krvi. Maščoba iz krvi pa se “očisti” lahko na dva načina: bodisi jo pokurimo kot energijo, bodisi se naloži v maščobne celice “za rezervo”. Kaj smo torej pridobili???

Če si tole napačno predstavljam, naj me kdo, ki bolje pozna delovanje telesa, popravi :-).

Pa dejte tiste,ki tako lepo modrujete in to brez vsake podlage oz izkušnje,preberte raje kaj prej o tem in onem.
dosti je o sami kavitaciji napisano,prikazano v slikah,le pogooglat je treba 😉
podajte le svoje mnenje,ne pa pametne se delat,kot da poznate stvari več kot vsa medicina!
en članek je lepo napisan na :zadovoljna.si/iskanje/kavitacija

Zakaj pa ta “popadljivost”, qwerty?
In še nekaj … bi bilo 25 let dela v zdravstvu zate dovolj velika izkušnja, da lahko napišem nekaj o tem? Zadev, o katerih nimam pojma, se načelno sploh ne lotevam. Tokrat bom malo neskromna in bom rekla, da meni na srečo ni treba brati propagandnih besedil, če želim neki zadevi, ki ima vsaj malo medicinskega ozadja, priti “do dna”.

Tudi sama se spopadam z viškom kilogramov. Pa lepo po vrsti:

– tri leta se 2-3 krat tedensko redno ukvarjam s športom (aerobika, hoja, smučanje,…)
– v zadnjem letu sem z dieto (manj jej) izgubila 10 kilogramov
– pa vendar mi je v predelu pasu ostal “šlavf”, ki se ga nikakor ne morem znebiti

Po daljšem premisleku sem se odločila za kavitacijo v Šentjurju. Upoštevala sem vsa navodila, ki so mi jih priporočali v salonu (veliko tekočine, gibanja takoj po kavitaciji, manj hrane…)
Kavitacijo sem opravila 4x in se olajšala za 500 EUR.

Pa rezultati?
Deklice so mi pridno merile obseg pred in po kavitaciji.
Po štirih obiskih je bil po njihovem merjenju moj obseg (v popku) kar 10 cm manjši – pomislite!!!
Vendar moje hlače in vsa moja garderoba teh 10 cm sploh nista prepoznala (če sem ironična, je bila kavitacija “učinkovita” tudi pri moji garderobi).

Skratka – šalo na stran. Moje izkušnje s kavitacijo niso dobre. Učinke merjenja zmanjšanja cm lahko v salonih merijo tako ali pa tako – kar je pač bolje zanje.
Menim, da je kavitacija le še en nateg nas, žensk, ki bi rade bile bolj suhe in nič drugega.

Nazadnje sem videla demonstracijo kavitacije v temle centru – na sliki je kako izgleda
http://www.arhivo.com/?mod=aktualno&action=viewOne&ID=465&GID=6

So me prepričali. Vakuumsko nekako delujejo na tkivo, obseg pa je lahko takoj manjši za nekaj centimetrov. Menda ne izgubiš teže, ampak preoblikuješ telo, kar se mi zdi fino. Če to povežeš še s kako telovadbo, morajo bit rezultati odlični. Jaz bom poskusila.

Živijo flora1,

ali je bila kavitacija uspešna?

New Report

Close