Starševski čvek

Službena pot, varna vožnja

Default avatar
Ali obstaja kak predpis, koliko lahko po cesti v kosu vozi en voznik ? Na primer na službeni poti po evropi, v osebnem avtomobilu ? Ali lahko 12 ur ?
Default avatar
To tudi mene zanima. A gotovo se ne sme voziti več, kot smejo poklicni vozniki.
Default avatar
Ena, ki ne mara vožnje z avtom je napisal/a:
Zdrava pamet ti pove, koliko lahko voziš, a ne?

In prosim, lepo, kako pa naj bi kontorlirali, koliko časa se posameznik vozi?

Službene vožnje imajo svoje zapisnike, jaz si pa privat ne bom zapisovala, koliko časa sem v avtu.

Pa kam bi rade, da predpisi sežejo? A ni že dovolj kontrole?

Varna vožnja je do takrat, ko čutiš, da ti popušča koncentracija, ane?
Default avatar
Evo, nas so "uradno" naučili: priporočljivo je, da je vsake tri ure vožnje pol urni počitek.

Nič pa ne vem, koliko lahko traja vožnja skupaj - to menda presoja vsak zase, ker je odvisno od precej dejavnikov. Koliko te pa lahko nekdo "prisili" da voziš...hm, morda bo še kdo kaj povedal o tem. Preko svojih zmožnosti vsekakor ne smeš iti.
Default avatar
Če je voznik utrujen se zamenja s sovoznikom. Če je pa sam v avtu se pa vstavi na počivališču, se malo sprehodi, popije kakšno kavico ali sok in gre dalje. Verjetno je toliko rasoden, da ve kdaj mora počivati.
Default avatar
Verjetno sprašuje zato ker mora na službeno pot in s tem vozit 12 ur ker ji ne dajo za hotel- spanje- konkreten počitek.
mene so tud poslal da naj vozim 6 ur v eno smer, nabava, 6 ur nazaj ampak jaz vem da bi nazaj grede bila nevarna drugim in sama sebi, tako da sem odklonila.

lp lumpa