Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija voda in mehurji

voda in mehurji

Imam petletnega sina. Težave,ki jo bom opisala,še nisem zasledila.Predvsem poleti,ko je toplo in smo veliko na prostem,ter v stiku z vodo,se mu po rokah in telesu,kjer je bil vodi izpostavljen na koži naredijo mehurji,ki so po videzu podobni opeklinam z koprivami. Ne srbijo ga, tudi ne bolijo,mesto kjer se pojavijo pa je rahlo otečeno. Mehurji so bledi in izbočeni in izzvenijo po pol do ene ure po prenehanju stika z vodo. Živimo v prekmurju,kjer je voda vse prej kot kakovostna in zato za pitje in kuhanje uporabljamo ustekleničeno. Poleti ko napolnimo bazen,predvsem,ko je voda sveža,ali ko zalivava rože z cevjo se mu pojavljajo ti mehurji. Najprej sem mislila,da bi bila alergija na sonce, vendar dvomim. Tudi pozimi,ko se igrava v kopalnici,pride do njih.Zanimivo je da se pojavijo le ob stiku z svežo vodo iz pipe oz. iz vodovoda,težav z toplo vodo ali pa postano pa ni. Večkrat sva bila pri pediatru zaradi tega a so me pomirili da ni nič hujšega,pa vendar me skrbi. prihaja poletje in spet se bomo hladili v bazenu ali na kopališču zato se bojim vnovičnih mehurjev.predvsem,da ne bi bilo kakšnih daljnosežnih posledic na sinovem zdravju. Seveda peremo z vodo, umivamo se, pomivam posodo z njo,skratka stika z njo ne morem preprečiti. Na občini zatrjujejo,da je voda bp česar ne morem verjeti,saj če jo je potrebno pred uporabo pogosto prekuhavati,gotovo ni neoporečna. Tudi klorirana je močno in po videzu spominja na kozarec mleka. Kam se lahko obrnem za pomoč? razmišljala sem že tudi o povezavi vode in rakavih obolenj,saj v našem kraju skorajda ni hiše oz družine ki nebi imela bolnika z rakom, ali pa ni izgubila sorodnika zaradi te bolezni. Ali me preveč skrbi? Prosim za nasvet! Lep pozdrav,Karmen!

Priporočam pregled pri dermatologu. Lahko gre za kontaktno alergijo na vodo (svežo? klorirano?), to ni tako zelo redko. Druge povezave (rak, onesnaženost) so zelo malo oz. neverjetne.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close