Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika KONTAKTNE LEČE V NOSEČNOSTI IN MED PORODOM

KONTAKTNE LEČE V NOSEČNOSTI IN MED PORODOM

Spoštovani!

Že kakšnih 16 let nosim kontaktne leče, saj brez njih ne morem funkcionirat. Čeprav imam dioptrijo relativno majhno (3,5, 4,0 za leče in nekaj več za očala), me očala zelo motijo. Kadar si jih moram nadeti, se takoj prične glavobol in omotica, izgubim občutek za razdalje, slika je nesorazmerna in popačena. Da bi z očali vozila avto, niti misliti ni! Tudi po tednu ali več z očali glavobol in popačena slika ne minejo. Ko sem imela vnete oči, sem dejansko lažje hodila okoli napol slepa, kot pa z očali!

Zdaj sem noseča 6 mesecev, še vedno nosim leče, čeprav se zdi, da kakšen dan z njimi vidim malce slabše in zvečer me občasno malce dražijo (pred nosečnostjo s tem ni bilo težav). Zanima me, koliko časa jih bom lahko nosila, ali jih lahko nosim tudi med porodom in po porodu?

Uporabljam Zeissove 30 dnevne leče, najprej sem imela navadne, sedaj sem si naročila compatic, ki so menda mehkejše in namenjene občutljivim očem. Želela sem si naročiti dnevne, vendar mi pri drugih znamkah mere ne ustrezajo (jih ni z 8,9).

Hvala za odgovor!

Vzrok so hormonske spremembe pri nosečnosti. V takšnih primerih se po navadi razvije preobčutljivostna reakcija ( oči postanejo rdeče in razdražene ) bodisi na kontaktne
leče same bodisi tekočine, v katerih se kontaktne leče shranjujejo

Če boste malo pobrskali po iskalniku je glede nosečnosti in kontaktnih leč že kar nekaj napisanega.

Lp.

jaz o lečah pred porodom nisem razmišljala, ko pa je partner, že v porodni sobi, omenil, da imam leče, mi je babica rekla, da jih moram takoj odstranit,

lp

nova
Uredništvo priporoča

tudi jaz nosim leče in me skrbi tole glede nosečnosti in poroda. menda je na porodu res nevarno.

Naj vas nič ne skrbi, le odstraniti jih morate prej!

Lp.

New Report

Close