Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vazektomija: kakšni zapleti, posledice, … ?

Vazektomija: kakšni zapleti, posledice, … ?

Upam, da je primeren forum za moje vprašanje, saj je vprašanje namenjeno staršem, predvsem moškega spola.

Pred mesecem dni sem bil na posegu sterilizacije, oziroma vazektomije. Na poseg sem čakal nekaj mesecev, kar niti ni pomembno, saj se ni mudilo, sem pa poseg z veseljem in sproščeno pričakoval.
Bil sem natančno seznanjen, kaj to pravzaprav je, saj sem se že sam o tem dovolj informiral. O samem posegu je na internetu veliko člankov, seveda predvsem v angleščini, iskal pa sem v glavnem članke profesorjev in kirurgov iz kakšnih univerz in priznanih bolnišnic, ki svoje članke javno objavljajo. Našel sem veliko kvalitetnih člankov, tudi slike, skice, risbe in celo filme. Informacije, ki obstajajo v slovenskem jeziku so v primerjavi s tujimi strokovnimi članki, zelo revne. Bistvo je, da je informacij še vedno dovolj in iz različnih virov si ne nasprotujejo.

Zapleti in težave po posegu so zelo redki, če pa že so, običajno niso nič posebnega, kakšne bulice, manjše otrdline, modrice, mogoče manjša krvavitev, možne so bolečine in podobno. Če vse to strnemo skupaj, lahko rečemo, da posledic načeloma ni, prav tako težav, bolečine pa so ali pa naj bi bile neznatne ali pa v zelo majhnem obsegu.

Bistvo mojega vprašanja pa se nanaša na vse moške, ki ste opravili poseg vazektomija, mogoče boste znale odgovoriti tudi ženske, namesto svojega moškega, če ste več prisotne na tem forumu, kar bo verjetno tudi držalo.

Zanima me, ali ste imeli po posegu kakšne težave, posledice ali zaplete?

Kot sem že omenil, sem jaz poseg z veseljem in sproščeno pričakoval, sprejem na dnevni oddelek je bil prijazen, korekten, uredili smo formalnosti, sestra je razložila vse sorte okoliščine in podobno, poseg pa je potekal hitro brez zapletov in težav. Bolečin po posegu ni bilo nobenih, tako da nisem vzel nobene tabletke proti bolečinam, čeprav so svetovali, naj kar vzamem, če bo bolelo, še analgin so dali za s sabo.

Prvih nekaj dni je bilo seveda po pričakovanjih treba lepo skrbeti za rano, sterilna gaza preko rane in šivov, pač standardni ukrepi in nega. Bolečin ni bilo nekih posebnih, vse po pričakovanjih nekaj bulic, otekline in malce razboleta koža okoli rane, v notranjosti mošnje pa enako, nekaj manjši ostrih zbadajočih bolečin pri vsedanju v avto in iztopanju iz avta. Imel sem možnost veliko počitka, saj je moje delo take narave, da lahko počivam kadar želim in kolikor želim, saj sem sam svoj gospod. Nič niso rekli, koliko dni po posegu naj bi se vzdržal seksa, vendar z ženo nisva mogla dolgo čakati, zato sva poskusila čez 2 ali 3 dni (ne vem točno) in ni bilo uspeha, saj so bile v notranjosti zbadajoče bolečine, sicer ne hude, ampak precej male, zato sva odnos pač prekinila, da ne bi bilo kaj narobe, sva se samo pocrkljala, da je bil notri in tako zadremala…
Čez 2 dni spet poskusiva nekoliko drugače, pod drugim kotom in bolečin skorajda ni bilo, bolj počasi in nežno… in uspelo je, ko mi je prišlo, me je v notranjosti tik pod rano ob vsakem krču malo zapeklo in zaskelelo.
Naslednjič je bilo enako, žal pa so se te skeleče bolečine ponavljale, tako da je želja po seksu močno upadla, še erekcija je skoraj izginila in jo ni bilo tudi po več dni skupaj.

Rana se je zacelila v dobrem tednu, šive je bilo treba pobrati ven, ker so malo preveč vlekli kožo po svoje in je kar zategovalo in se zažiralo v kožo. Po odstranitvi šivov je kar zelo odleglo, saj je bilo prej srbeče, kar je dober znak, da se je zaraslo in zacelilo. Po odstranitvi šivov je bila v nekaj dneh rana popolnoma suha in vsak dan bolj lepo zaceljena. na zunaj torej vse v redu.

Kmalu pa se je dalo otipat, v čem je problem zbadajoče in skeleče bolečine. Semenovoda sta bila nekako pritrjena na kožo na notranji strani pod rezom v mošnjo, kjer so bili šivi, kakor da bi bili semenovodi po nesreči prišiti zraven in to oba. Ob erekciji, ko se penis nabrekne, se seveda odebeli tudi spodnji del, oziroma koren, ki sega skoraj do anusa… kako bi se pravilno izracil o korenini penisa, ne vem, sicer pa upam, da se razumemo 🙂 No, ker sta bila semenovoda pod rano praktično eden do drugega, jih je vleklo in zategovalo, kožo mošnje sta semenovoda povlekla na noter, da je na mestu rane nastala nekakšna vdrtina. Pri pregledovanju in tipanju se je nedvoumno dalo otipati položaj semenovodov in da sta nekako pritrjena ali priraščena na mošnjo. To je bil vzrok težavam in predvsem bolečinam, posledice pa nekakšna impotenca in totalno nezanimanje za seks, ker je želja zaradi bolečine upadla na nič… no, želja je bila, ampak erekcije ni bilo 🙁

Zahteval sem pregled, saj sem menil, da ni v redu… in sem šel, kirurg je ugotovil, da sta semenovoda res nekako priraščena, ali kakorkoli že in pojasnil, da bo potrebna ponovna operacija. Še 1x rezanje, sanacija in šivanje… ja super, krasno, in vse spet od začetka, še težave so bile, kdaj bom na vrsti za “popravilo” zato sem moral težnariti, kar pa mi ni bilo težko, saj sem bil zadnja dva tedna ali še več zelo zoprn in siten… pa kaj ne bi bil, če sem se v kratkem času iz poskočnega žrebca spremenil v evnuha (razlika je bila samo v tem, da meni niso odstranili genitalij, stopil mi pa ravno tako ni). Jasno je, da sem bil zaskrbljen, razočaran in da sem obžaloval odločitev, da sem se odločil za poseg.

No, zanima me, ali ste imeli kakršnekoli težave ali zaplete?

Prosim za korektne odgovore, saj me res zanima ali imam res samo jaz tako smolo, saj v bolnišnici trdijo, da nič ne vedo o kakšnih zapletih, da bi imel kdo kakšne težave. Moja lokacija naj bo anonimna, bolnišnica tudi, saj ne želim metati slabo luč na kogarkoli vpletenega, saj mislim, da je bila res samo smola in da tukaj ne gre za napako operaterja (kirurga), čeprav pomisleki ostajajo. Trenutno še čakam na poseg, da popravijo zaplet, da semenovoda sprostijo in upam, da bo potem vse v redu.

Z mojim prispevkom ne želim nobenemu jemati poguma za odločitev (velja seveda za tiste, ki se mogoče še odločate), če bi se jaz moral še enkrat odločiti bi v trenutnem razpoloženju najbrž pošteno premislil, sicer pa bi se kljub možnim zapletom vseeno odločil za poseg, saj vsa znana praksa kaže na zelo redke zaplete in posamezni primeri so bolj izjema kot pravilo. In ja, moški se za svoja jajca kar zelo bojimo 😉

Moj je šel predlani,nič zapletov, spolne odnose sva imela naslednji dan. Ni pametno, ampak…pač sva. In šivi se niso vneli,z ničemer ni mazal. Je pa rekel da ga včasih zapeče..ampak po mesecu je minilo. Sedaj se niti brazgotine ne vidi več. Jah, imel si smolo.

upam, da ti bodo uredili zadeve, ker vem..jako občutljivo področje.Kako sprejema partnerica?

nova
Uredništvo priporoča

Jaz mojemu možu ne bi dovolila, če bi se še enkrat odločala za vazektomijo. Je bilo preveč hudo. Po opravljenem posegu hude bolečine, nato visoka vročina, vnetje testisov, antibiotiki, zagnojeni šivi. Danes, 4 mesece po operaciji težav ni, tudi UZ testisov je pokazal, da je vse ok. Mož je že pozabil na operacijo, jaz pa še ne.

Malo sumljivo je že to, da so ti poseg opravljali v bolnišnici. Ne vem kako bi ti sploh prišili semenovode. Pri vazektomiji gre samo za to, da se prekinejo semenovodi, popolnoma enostaven poseg.
Meni so ga v ambulanti, nobenih težav, tudi sexati je potrebno čimveč, da se odstrani morebitne še žive spermije. Po štirinajstih dneh je pa itak kontrola.

Sestavek izgleda, kot, da bi ga napisala ženska, ki zagovarja moža, ker nima jajc iti na vazektomijo.

točno to – moja prva misel ob branju

Pred tremi leti ambulanten poseg, nobenih posebnih težav, le manjši hematom, sex odličen od takrat zaradi neobremenjenosti z možnimpotomstvom (nisva želela KT)

Moj je tudi kaka 2 meseca omenjal, da ga “zateguje”. Sicer s šivi ni imel težav, rana se mu je lepo zacelila …
Zdaj je že tri leta in je brez težav, junak je vedno pokonci.

Tvoj zaplet je postoperativni …

In ne zameri, kar ti bom rekla: Po moje se preveč miselno angažiraš … Psiha naredi čuda, sploh pri erekciji … Zdaj te je strah že dveh reči (bolečine in spečega junaka). Po moje, da preveč koncentriraš misli na fiziološko dogajanje na semenovodih, mošnji itd … Jasno, da potem opaziš najmanjše “špike” in jih občutiš še bolj, ker si pozoren, ali so in kakšni so (ostri, pekoči in kaj vem kaj še). Sprosti se, malo odmisli tole operacijo. Iskanje takih in drugačnih člankov, celo posnetkov … vse do ene zdrave mere! Medicina ni za laike! In to mislim in vem smrtno resno in je preizkušeno na lastni koži, kako narobe je, če se poglobiš v neko dogajanje, ki ti ni znano bolj kompleksno. Jebeš kopico poljubnih člankov …. dva, tri … potem je pa dovolj!

In še nekaj! Nikar ne misli, da ste moški bolj delikatni kot ženske. Niste! Ampak ženske (bolj na splošno) nimamo ravno časa, da bi se ukvarjale z raznimi špiki ipd. Nam se to kar naprej dogaja, da nekaj čutimo v jajčnikih in maternici, vagini in končno še zunaj … Poglej skozi kakkšne probrazbe gremo skozi celo nosečnost in potem porod. Veliko nas je, ki smo imele carski rez, ki je mnogo bolj zapletena operacija kot sterilizacija pri moškem … Pa je bilo treba kar migat in delat in zase vem, da sem imela bolečine skoraj pol leta. Ampak nisem imela časa študirat, kaj se dogaja z mojo maternico, jajčniki itd.

Če ti povem odkrito, menim, da pretiravaš in da se malo sam sebi smiliš (prej žrebec, zdaj evnuh) … Pazi, da si ne boš na ta način bolj škodil kot koristil!

No, upam, da se bo uredilo in da ne bo treba niti na dodatno operacijo. Bolj samoumevno jemlji to celjenje!

Za cosmo in opazovalc: prosil sem za korektne odgovore in ne zajebancijo! mislita si, kar si hočeta, moje vprašanje je popolnoma resno in pričakujem tudi resne odgovore, za hece si poiščita drug forum!

Poseg je bil opravljen na dnevnem oddelku, ambulante se marsikje nahajajo v bolnišnicah… sem pa omenil, da naj bo lokacija anonimna, ker ne želim komurkoli škodovati, ker si ljudje informacije razlagamo različno.

Gospa “moj tudi” imaš popolnoma prav, v celoti se strinjam s tabo, ampak kaj, ko si ne morem kaj… kako naj se prepričam ali prisilim, da ne mislim na to in res se največ dogaja v glavi, to popolnoma razumem.
Mogoče se res smilim samemu sebi, ampak vseeno nisem scrkljane sorte, prag bolečine imam precej visok in znam potrpeti marsikaj.

Medicina res ni za laike, ampak… po čem sklepaš da sem laik, kaj pa če nisem? kaj pa če imam v družini zdravstveno osebje? tega ne veš, ampak, naj ti malo namignem, imam…

Bistvo vprašanja ostaja! še vedno me zanima, koliko vas je imelo težave in zaplete, oziroma koliko primerov poznate. Moje težave sem opisal z mojega vidika, strinjam pa se, da je motnja v erekciji res močno povezana z razmišljanjem o težavah in nikakor ne mislim, da težave ne bi minile, seveda bodo minile, v to sem prepričan, je pa zoprno to doživljat… ampak te zadeve normalno sprejmem in jemljem v zakup, sploh ni problema, gre se bolj za to, da večina moških po posegu ni imela ali naj ne bi imela nobenih težav, za to se gre, naj spregovorijo še tisti, ki so poleg kasnejšega zadovoljstva imeli tudi težave, da jih bomo lahko vsi bolj normalno in sproščeno sprejemali, saj je marsikateri poseg spremljajo take in drugačne težave, ki običajno minejo same od sebe v nekem običajnem času, so pa tudi odstopanja.
Pri meni so na pregledu dejansko ugotovili napako, ki jo bo treba popraviti, tako da zaplet ni čisto običajen, mogoče pa bom po ponovnem posegu izvedel, kaj točno je bilo narobe.

za NRDV-nepr: partnerica (žena) sprejema razumevajoče, sicer pravi, da ji manjka divjega seksa, ampak da ni problema, bova vse nadoknadila, sicer pa imam roke in jezik popolnoma zdrave 😉

In še za ženske, popolnoma se strinjam, da imajo ženske veliko več težav in /ali posegov v telo in večinoma moški na to pozabljamo.

oprosti,če si ženske privoščimo malo heca na račun jajceboječih zajčkov

moj zajec je imel samo bolečine in je en teden hodil kot da ga je fasal od zadaj , ne pa, da je bil na vazetralala

očitno si imel smolo in po uspešni “korekturi” boš spet skakal pa upam, da ne kot zajec

srečno Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!

Ko bo “popravljeno” bom javil, kaj in kako je bilo, in seveda še nekoliko potem, ko bo spet vse funkcioniralo. Nikakor ne mislim, da se stvari ne bi mogle urediti, je pa tako, kot sem že napisal, da je zoprno in nadležno, zato me je začelo bolj podrobno zanimati o teh zapletih, to je pa tudi vse.
Jaz pa upam, da bom lahko potem spet skakal kakor zajec, seveda s svojo zajklo 🙂

MOj je bil pred enim letom. Je zelooo boječe sorte, zelo nizek prag bolečine. Bolelo ga je še kakšen mesec potem, seksala sva kar hitro, po 2 dnevih, saj je hotel čimprej preveriti če je z njegovim … vse v redu ;))
Torej, nič zapletov!

Verjetno si imel smolo. Pri raznoraznih operacijah so vedno možni zapleti, od manjših, do hujših… to je treba vzeti v zakup. Verjamem pa, da te to zelo zdeluje, saj je korenjak vaš največji ponos, ne?! :))

Želim ti iz vsega srca, da se ti zadeva čim prej uredi in boš spet v akciji od-do!!! Midva z možem zelo uživava v svobodi, ki nam jo je omogočil ta poseg!!

Lp,
Sonja

Ponovni poseg je opravljen, bolečine po posegu, ko je popustila lokalna so bile kar velike, ampak to ni bilo noben problem potrpeti.

Kakor smo si ljudje tako zelo različni, je tudi celjenje lahko zelo različno…

Pri meni so se konci semenovodov nekako sprijeli z brazgotino na notranji strani šivov v eno tako čudno kepo (brazgotino) kar je povzročalo težave. Strokovno pravijo brazgotinjenje, do tega pa lahko pride, če se dve ali več manjših brazgotin sprime in potem zori kot eno samo večje brazgotinjenje in ko to zori, vleče skupaj, zato pa je bilo iz dneva v dan čutiti večjo zategnjenost.
Poseg je opravil kirurg, trajalo je celo uro, porezal je brazgotinaste zarastline in nekakšne brazgotinske tvorbe… in še dodatno skrajšal semenovode. Težava je bila jasno vidna in odpravljena, če se ne bo kaj podobnega ponovilo. Kirurg mi je tudi lepo razložil… zanimivo doživetje, da med lastno operacijo klepetaš s kirurgom 🙂

Zaenkrat ni čutiti nobene zategnjenosti, bolečine so že popustile, tako da upam, da se ne bo zopet ponovilo. Taki zapleti so zelo redki, menda je to brazgotinjenje prirojeno, pač način celjenja, saj se mora vsak rez zaceliti, vsaka prerezana, zarezana ali odrezana zadeva se mora zaceliti in celjenje je lahko čudno in zanimivo. Ker je kirurg še dodatno skrajšal semenovode, naj do ponovne združitve teh manjših brazgotin ne bi prišlo, saj so konci prekratki in se ne dosežejo več. Vsekakor so podobni zapleti zelo odvisni od samega telesa, oziroma odzivanja telesa in naključij.

Brazgotinjenje je normalen pojav, seveda pa je pri enih ljudeh manjše, pri drugih pa večje… zori normalno 6 tednov in tudi precej več, sprijeto brazgotinjenje ni nujno da popusti, čeprav se zmehča in po večini precej izgine, večinoma pa sledi ostanejo, vendar niso moteče, niti opazne, še posebej, če je to v telesu.

Rezultat bo viden že čez nekaj dni, zagotovo pa šele čez nekaj tednov. Vsekakor se bom še oglasil in napisal rezultate, še vedno pa ste vabljeni, da napišete svoje izkušnje.

Pozdravljeni!
Pišem kot žena včeraj steriliziranega moža. Tudi pri njemu se je orenk zapletlo. Ena stran je bila rešena kot vsi govorijo, na drugem modu pa je trajal poseg 1 uro. Zakaj? Baje, da niso našli semenovoda, da je tanek… No, pa smo tam. Mož ima močne bolečine, jutri ima previjanje v ambulanti, v pon. pa ponovno kontrolo pri urologu, do takrat pa strogo mirovanje.
Prav bojim se, kako se bo to končalo, sploh, ko sem prebrala članek zajčka dolgouhca.
Počutim se krivo in žalostno, da moramo skozi to. Napišite kakšno mnenje,prosim.

LP vsem korajžnim moškim

Pozdravljeni.

Tudi jaz sem imel vazektomijo prejšnji teden, bolečin po odhodu iz ambulante skoraj ni bilo, in tako je tudi ostalo 2 dni, nakar sva z ženo seveda sexala (sveda zelo nežno)…

Po tem, se mi je na spodnji strani penisa naredil hematom in moda so postala na dotik zelo boleča, ko pa sem v takem položaju, da najmanj boli pa imam občutek, kot bi mi v njih naraščal pritisk.

Protibolečinskih tablet še nisem vzel in, če ne bo res potrebe jih tudi ne bom.

Bi se bilo pametno posvetovati z zdravnikom, ki je opravil poseg ali naj še malo potrpim, ker kot berem so pri vsakem posamezniku bolečine drugačne in različno časa.

Hvala za kakršnikoli odgovor.

Pozdrav vsem. Sam imam še mesec dni čakati na poseg in sem pred nekaj dnevi obiskal zdravnika ki v Ljubljani opravlja take “male” operacije. Seveda me je okrcal, da sem zajec, ker berem internet in iščem članke o tej temi. Zatrdil je, kot vas večina pravi, da ni povratnikov in zapletov. Tik pred tem pa sem na tujih spletnih straneh zasledil kar nekaj pričevanj o hudih zapletih, in o argumentih proti takemu posegu.
Če ne drugega, obstajajo namigovanja, da bi vsak pacient imel pravico vedeti v kakšen rizik se spušča.
Ne mislim, da bi mi laiki zdaj študirali zdravstveno gradivo, vsak pa zna toliko računati, da razume statistične izsledke – koliko procentov jih ima težave. A ja, zdravnik mi je dejal, da takih študij in podatkov ni. Pa ja!?
Zatorej hvala Zajčku dolgouščku, da je podelil svoje težave z nami. In hvala vsem ostalim z dobrimi izkušnjami, da ste se oglasili.
Statistiko bomo delali sami.

Sam sem imel pred enim mesecem ta poseg. Vse je bilo OK, le na desnem modu se mi je naredil skoraj 5cm dolg hematom, ki je nekaj dni po posegu postal čisto trd, zato sem šel nazaj, ker nisem vedel, kaj je tisto. Mi je naredil UZ in povedal, da bo izginilo v času meseca ali dva in naj vsaj kakšen teden ne hodim dosti. A sem ogromno na terenu, tudi veliko potujem, tako, da mi prav veliko nazaj zaenkrat ni šel, oziroma zelo spreminja obliko. Z ženo sva imela že tretji dan po posegu odnose, vse je bilo OK, sedaj jih imava dvakrat tedensko in je vse v redu. V ponedeljek sem že nesel pregledat semensko tekočino in čakam na rezultat.

Nič se bat, 20 minut traja poseg, nič ne boli, je pa zoprn občutek zategovanja, ko prereže in malo potegne semenovod. Sicer nič nisem čutil, tudi nobenih bolečin nisem kasneje imel. Skratka, jaz sem super zadovoljen…

Ja takole je, jaz sem imel operacijo pred enim tednom, je bolelo kot hudič, operacija pa trajala več kot eno uro. sploh je bil problem na desni strani, ker je bilo vse skupaj baje potegnjeno zelo nazaj. trenutno imam zelo velike bolečine pri vsedanju in vstajanju, tudi hodim zelo počasi. upam pa, da to kmalu neha in da bo kot prej. en tolko zaenkrat, pa lp

Pred 14 dnevi sem bil na sterilizaciji v SB Novo mesto, poseg je bil opravljen v splošni anesteziji, med samim posegom brez zapletov, zjutraj približno pol ure trajajoči poseg. Po posegu še isti dan popoldne odpuščen domov. Dobil Naklofen duo in Lekadol proti bolečini, jemal sem jih na 12 ur, približno 5 dni! Bolečine so bile zmerne, me je tudi kar zategovalo, ni pa to bilo tako hodo, da se ne bi dalo potrpet! Imel sem kar precej podpludbo na modah in spodnjem delu uda, podpludbo sem mazal par dni z Hepan kremo in je skoraj izginila! Moral bi, oziroma priporočljivo je hladit prvih nekaj dni, ampak mi ni noben tega povedal, šele polj osebna zdravnica. Po petih dneh sem šel v službo, tukaj se je pojavila manjša težava- bolečine, zategovanje, ker delo opravljam na terenu in se najman 20x na dan vsedem v vozilo! Ampak po 14 dneh je to skoraj izginilo, manjšo bolečinico ali zategovanje čitim samo ko se z modi kam bolj natisnem ali ob nenavadnih gibih! Ker sem tudi kolesar, se za enkrat še nisem vsedel na kolo in naredil 50-70 km 😁! Šivi po 14 dneh še nisi razpadli! Spolni odnos sem imel že 2 dan, sicer malo boleče, ampak užitej je pa vse eno bil 😉, nato pa naprej brez težav! Lahko rečem, da je vse ok!


Kaj vse ene copate ne naredijo za svoje babe… 😁

Opravil mož že leta nazaj. Najboljša odločitev najinega življenja. Nobenih težav.

Žena si je povečala prsi in pomladila (zožala) nožnico.
Najboljša odločitev najinega življenja. Nobenih težav.

Mož bil pred kratkim na tem posegu. Sva iz primorske. Že med samim pregledom je čutil bolečino. Ima zelo zelo občutljiva moda. Za poseg bil zjutraj sprejet, popoldne šel domov. Pred posegom več doz za omrtvičenje, kljub temu ga precej bolelo. Poseg trajal cca eno uro. Po posegu ga itak precej bolelo. Zvečer se začel delat hematom. Drug dan ves penis in moda in še vse okoli vijola od hematoma. Šele tretji dan je začelo počasi izgubljati to barvo. Na eni strani se je takrat začela delati zatrdlina, katera se vedno vztraja. Na delo še ni šel, ker ga še vedno precej bolj. Barva od hematoma še ni izginila.

So mu čudno rezali. Na enem koncu tik pod penisom oz na korenu, drugo pa spodaj na eni strani. Šivi se še niso razgradili. Se ga precej cuka oz vleče. Kot kaže še ne bo konca tega problema…

Za poseg sem si vzel čas in dopust 3 tedne. Opravil v Ljubljani. Malo bolečin in zategovanja. S seksom sva počakala en teden, da ima telo čas da zaceli.
Moja najboljša odločitev! Seks je neverjeten in brez strahu.
Priporočam vsem!

    Zanima me v kolikšnem času je hematom izginil, ker imam identičen problem?

New Report

Close