Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek humana zabojniki

humana zabojniki

Ali kaj nosite v zabojnike Humana? Sem slišala čudne govorice, da se to blago prodaja. Do sedaj sem večkrat kaj vrgla not. Ti zabojniki so mi zelo pri roki, da mi ni potrebno nosit na Karitas. Sedaj imam 2 večja “kovtra”, pa ne vem, kam naj jih dam.

LP

Ej, briga me, naj se pa prodaja. Meni je glavno, da vržem v tak zabojnik in mislim, da bo komu prišlo prav…

Ja se prodaja……in k sreči po zelo nizkih cenah.

nova
Uredništvo priporoča

Niso čudne govorice, ampak je res – Humana zbira oblačila, jih prodaja in potem z izkupičkom od prodaje pomaga – tone rabljenih oblačil v Afriko pošiljat najbrž nima ravno kaj dosti smisla, a ne….

Malo si lahko prebereš na http://www.humana.si/

ker me je tako firbec matral okrog vseh teh govoric, sem šla malo raziskat. Takole je, podjetje HUMANA obstaja cca od leta 2002 in je imelo do leta 2006 samo izgubo, v letu 2007 pa celih 979 EUR dobička. Če pomislite, da so nabavili kontejnerje pa ne vem kaj še so potrebovali, kakšnega blaznega biznisa zase verjetno res ne delajo. Razen če cote na črno prodajajo, ampak zaradi mene! Obogatel na naš račun (oziroma z našimi oblekami) sigurno ne bo nihče, pa tudi če, pa naj!!!

Torej, po njihovih izjavah (mislim, da sem poslušala nekaj tednov nazaj po radiu), so rabili v začetku “zagonska sredstva”, sicer pa se stvari prodajajo v second hand shopih in gredo potem izkupički v dobrodelne namene. Humana kot taka ni samo pri nas, na netu se kar precej najde, recimo tale luštkan filmček: http://thecorner.typepad.com/bc/2009/03/humana-second-hand-cloths-are-coming-alive-in-the-third-world.html

Sem pa tudi že videla, kako se je pred zabojnikom ustavil avto, ven sta skočila oče in otrok, otrok v zabojnik, pa vreče dol metat, oče pa v avto, pa sta šla.

zato vozi direktorica bmw. :))) no, firma ni v izgubi, ker eč bi bila, tega ne bi počeli. imajo svoje kombije, s katerimi razvžajo blago okoli, tudi ni tko poceni, kot kdo misli, poleg tega je treba obleke kupit in jih bolj ko ne prodjajo take, kot ste jih vi vrgli noter. pojdite si malo pogledat kakšno tako trgovino, pa vam bo jasno zakaj imajo tolk malo stroškov.

beseda “humana” pomeni vse kaj drugega kot to, kar ta humana počne.

Humana sploh ni registrirana kot dobrodelna organizacija, ampak d.o.o. z dejavnostjo: G/51.160 POSREDNIŠTVO PRI PRODAJI TEKSTILA, OBLAČIL, OBUTVE, USNJENIH IZDELKOV, ustanovitelj pa je nemška Humana

od kod direktorici bmw pa nas v bistvu ne bi smelo nič brigat

ja vržem vsak mesec veliko vrečo.

Konec koncev – če komu pridejo prav naša rabljena oblačila, je torej veliko bolje, da sem jih vrgla v Hummano, kot da bi jih vrgla v smeti. In ne glede na to, ali se prodajajo ali podarjajo.
Če pa gre pri vsem skupaj vsaj za nekaj dobrodelnosti, pa še toliko bolje.

Saj lahko vsak sam prodaja na bolhi ali kje drugje, če mu je to bolj všeč.
Men je fajn, k mi ni treba nikamor drugam.
No, smo tud že na karitas dal.

Na Bežigradu ni več zabojnikov! A so jih ukinili? če ne, kje je še kak obstoječi…rada bi se znebila oblek, pa ne vem kje še stojijo!

Meni se zdi da je tudi v našem kraju bil, pa ga ni več. So jih odstranili le v Ljubljani ali tudi v drugih občinah?

In to je bila res človekoljubno-humanitarna poteza, odstranitev teh zabojnikov. Eden je bil v Rožni dolini, pri postajališču Pod Rožnikom. A ker so tega odstranili, jaz pa sem imel polno nabito omaro z oblačili, ki jih nikoli nisem nosel, precej je bilo novega in nikoli nošenega, sem polovico oblačil iz svoje omare konec septembra 2009 vrgel v smeti. Sedaj me malce peče vest zaradi tega, ampak res sem imel gužvo v omari.

New Report

Close