Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Glavobol – zdravljenje brez tablet

Glavobol – zdravljenje brez tablet

Občasno me mučijo hudi glavoboli.

Če sem pod stresom dlje časa, mi potem ,ko se sprostim, čez kak dan useka na polno. Zdaj to blažim s tabletami (pa ne lekadoli, ti so blažev žegen).

me zanima kaj lahko naredim, da bi zmanjšala glavobole? Ali pa po možnosti se jih povsem znebila.

Menda seks pomaga…

No, meni ne.

V tvojem primeru se moraš rešiti stresa, ne priporoča se niti čokolada, sir,..

Pa še nasveti iz domače lekarne:

Če so le občasni, si lahko pomagate z domačo lekarno. Ena od možnosti je inhaliranje jabolčnega kisa. Zelo učinkovito pa je tudi, če si sence namažete z limoninim sokom.

Za takojšen efekt poskusite s sveže iztisnjenim limoninim sokom, ki ste ga zmešali s skodelico čaja.

Še posebej koristna pa je limonina lupina (pazite, da je neškropljena). V možnarju jo stisnite v pasto in jo namažite na čelo – to še posebej pomaga pri glavobolih, nastalih zaradi vročine.
1. Ob prvih znakih glavobola je dobro popiti tri kozarce mrzle vode, uporabiti hladne obkladke in se umakniti v temno, mirno sobo. Če nam uspe, lahko zaspimo.

2. Pri tenzijskem glavobolu, pri katerem so napete mišice glave in vratu, si lahko pomagamo z akupresuro, torej s pritiskanjem na posamezne točke. Pritiskamo lahko na sončno točko, ki leži na sredini vdolbinice na sencih, približno za širino palca stran in za širino palca pod zunanjim delom obrvi. Masiramo lahko tudi točko jianjing, ki leži na sredini med robom zatilja in robom ramen, v vdolbini med mišico in zunanjim robom ključnice.

3. Učinkovita je tudi aromaterapija. Eterična olja uporabimo v izparilniku, pri masaži, za obkladke ali pri kopanju. Eterična olja sivke, evkalipta, rožmarina ali poprove mete kanimo v nosilno olje. Nežno masiramo senca, vdolbine na sencih, predel za ušesi in tilnik. Obkladke položimo na boleča mesta.

4. Poskusimo lahko z nekajminutno masažo lasišča, s čimer sprostimo napetost v mišicah glave, vratu, ramen ali obraza. Sredinca položimo na čelo ob lasni črti in ju počasi premikamo proti temenu in sencem. Nato se s palcema sprehajamo ob lasni meji na dnu lobanje in jo masiramo, s čimer sprostimo napetost.

5. Za sprostitev napetih mišic pomaga vroča krpa, prepojena s čimbolj vročo vodo. Položimo si jo okoli vratu.

6. Zelišče bolhač je priporočljivo za zdravljenje in preprečevanje migrene, saj zavira čezmerno izločanje serotonina. Žvečimo lahko do dva lista na dan ali uporabimo kapsule (125 mg).

7. Preventivno lahko jemljemo po 200 mg magnezija na dan, saj širi zožene krvne žile. Nizka koncentracija magnezija namreč lahko vpliva na nastanek migrene ali glavobola v napadih. Ob prvem občutku bolečine lahko vzamemo tudi od 50 do 200 mg vitamina B3.

8. Proti bolečini pomaga čaj iz vrbove skorje. Popijemo lahko dve skodelici čaja na dan. Pripravimo ga tako, da eno čajno žličko narezane vrbove skorje zavremo v 250 ml vode, nato pa čaj pustimo stati pet minut. Če smo napeti ali pod stresom in nam preti glavobol, si pripravimo melisin čaj, saj pomirja in sprošča.

9. Nekateri ljudje opažajo, da se je pri migreni dobro odpovedati nekaterim živilom, kot so čokolada, sir, citrusi, mesni izdelki, ki vsebujejo natrijev nitrat, rdeče vino in živila z dodatkom mononatrijevega glutamata.

10. Če nič od naštetega ne pomaga, si lahko pomagamo s sredstvi za lajšanje bolečin z učinkovinami, kot so acetilsalicilna kislina, paracetamol ali ibuprofen … Čeprav so ta sredstva proti glavobolu učinkovita, jih ne smemo jemati daljše obdobje, kar zlasti velja za tista, ki vsebujejo kofein ali kodein. Preden vzamemo tableto, obvezno preberimo navodila.

najprej ugotovi, kaj ti glavobole sproži, potem pa delaj naprej.
če praviš, da je to stres, se moraš takrat, ko veš, da boš pod stresom, drugače obnašat. poskrbet za relaksacijo…

lahko sem pametna, ampak že čutim, da prihaja pri meni tudi en divji glavobol.
bljak, pa še na službeno potovanje grem zvečer..

EFT, pomaga, pa še nič ne stane :

http://med.over.net/forum5/read.php?105,4676031

http://www.viva.si/clanek.asp?id=3341

http://www.klub-srecnih.si/novice/1628.html

Ma saj jaz vem kaj sproža moje glavobole.

Jaz jim pravim “posttravmatski” glavoboli (v hecu seveda).
Ni problem čas, ko sem pod stresom. takrat nimam glavobola.

Glavobol se me loti dan in pol po dogodku (recimo težki izpiti na faksu).
Vem, da ja to zarad tega ker sem prej konstantno pod stresom, potem pa se ta stres ublaži oz. ga ni več, sprostim se jaz, mišice, in USEKA.

vem, da so to takozvani tenzijski glavoboli. Ampak pri meni lahko trajajo tudi do 3 dni (zdajle traja že od včerajšnjega popoldneva, pa sem vmes vzela tableto – sem pozabila kako se jim že reče – taka modra škatlica)

Brala sem, da je vzrok lahko tudi dehidracija. Torej spiti je treba pol litra vode na enkrat in potem je včasih dobro.

Mene glava nikoli ne boli, razen, če se vozim zelo lačna.

Ma saj jaz vem kaj sproža moje glavobole.

Jaz jim pravim “posttravmatski” glavoboli (v hecu seveda).
Ni problem čas, ko sem pod stresom. takrat nimam glavobola.

Glavobol se me loti dan in pol po dogodku (recimo težki izpiti na faksu).
Vem, da ja to zarad tega ker sem prej konstantno pod stresom, potem pa se ta stres ublaži oz. ga ni več, sprostim se jaz, mišice, in USEKA.
[/quote]

pa saj sem ti napisala, kaj mislim:
takrat, ko si pod stresom malo bolje skrbi zase. večkrat se poskusi sprostit, pojdi na rekreacijo, masažo itd itd

ne čakaj samo, da stres mine

Tudi pri meni se dogaja podobno, po stresu obvezno, če pa ta traja dlje časa, pa kar non stop. Mene lahko glava boli tudi po en teden in več skupaj in takrat skoraj nič ne pomaga:-( Včasih nekoliko popusti, ko požrem 6 Bonifenov, česar globoko ne maram, ampak jaz trpim ko pes takrat, ne morem ne živet, ne umret, grozno mi je slabo in sem totalno neuporabna, ker mi je ležanje v temnem in tihem prostoru muka. Žal še nisem našla rešitve, pa sem probala vse živo. Razna inhaliranja, obhladki, masiranje senc z limono ali evkaliptusovim oljem, so zgolj minorni lajšalci bolečin in trajajo natanko toliko časa, kolikor to delaš…

Včasih pomaga, da daš k ustom papirnato vrečko in vanjo izdihaš zrak in ga spet vdihneš. Nekajkrat ponoviš.

Saj fizikalna razlaga je kar razumna. Zaradi izdihanega in ponovno vdihnjenega zraka je v njem manj kisika. Možgani ga potrebujejo, zato instinktivno povečajo pretok krvi – razširijo žile. Pri nekaterih vrstah glavobola preverjeno učinkuje.

zanima me zakaj se po neuspelih poskusih naravnega zdravljenja in po tolikih tabletih nekdo ne obrne na zdravniško pomoč?

jaz sem se in sem šla na eeg.za migreno vzamem aspirin migran in po 30 min je svet spet lepši.

to pomaga za hiperventilacijo ne glavobol.

Meni je na začetku, ampak res na začetku migrenskega glavobola pomagalo, a ujeti sem morala res prve trenutke. Zdaj ga že dolgo nimam, na srečo!

ker ni nujno, da ti bodo zdravniki sploh pomagali.
glavobole imam od 5. leta starosti. lahko si prepričana, da so me starši vozili do vseh možnih dohtarjev, popolnoma brez uspeha.

To seveda opazite pri nakupu v trgovini. Kupite jih iz tiste gajbe, kjer so EKO limone.:-)))

ker ni nujno, da ti bodo zdravniki sploh pomagali.
glavobole imam od 5. leta starosti. lahko si prepričana, da so me starši vozili do vseh možnih dohtarjev, popolnoma brez uspeha.[/quote] velikokrat se pokažejo pravi vzroki,ko telo neha rasti.zato ti predlagam,da ponovno stopiš do zdravnika in opraviš eeg.zdej se bo videl pravi rezultat.lp

Predstavljam si, da je tole letelo name. Iz česa pa sklepaš, da nisem bila pri zdravniku?

Samo to ni migrenski glavobol, ker migrena traja kratek čas. Seveda smo preverili tudi to in z zdravili za migreno, ki so bila brez haska.

Predstavljam si, da je tole letelo name. Iz česa pa sklepaš, da nisem bila pri zdravniku?

Samo to ni migrenski glavobol, ker migrena traja kratek čas. Seveda smo preverili tudi to in z zdravili za migreno, ki so bila brez haska.[/quote] ne leti na nobenega in nič ne predvidevam.veliko ljudi se ne obrne na zdravnika in poskuša sam zdraviti svoje bolezni (kot jaz,kovačeva kobila je bosa) in pol zamudiš,če bi se dalo še kaj popraviti.brez zamere

glavobol – to je tak tipični glavobol, ki se zgodi po tem, ko je organizem dalj časa pod vplivom adrenalina (stres) in potem, ko adrenalin pade, pa useka glavobol. Meni se to velikokrat dogaja, pa hudičevi so tole glavoboli, ker res trajajo par dni skupaj (moj “rekord” je od ponedeljka do petka). Od “navadnih” zdravil mi nikoli ni nič pomagalo, malo boljše uspehe pa imam s protimigrenskimi zdravili (Avamigran, Naramig) – če vzamem takoj, ko začutim, da se bo začelo, mi pomaga preprečiti cca 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glavobolov.

New Report

Close