Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako si mladi izkazuejo ljubezen

kako si mladi izkazuejo ljubezen

no, kako si mladi danes izkazujejo ljubezen???

tole je moje mnenje…

Danes je življenjski slog tak, da se dolgo hodi naokoli…odnos do ljubezni je neodgovoren. Zveze se nenehno razdirajo in zopet skok na drugo gnezdo. Sploh pri mladih ljubezen v vezah nima več vloge, važno je samo to, da pač imajo fanta ali dekle. In, ko bodo tej mladostniki odrasli, bodo ugotovili, da so notranje, čustveno prazni, ker so z nekom brez ljubezni. Fantje v večini ne znajo več izkazovati ljubezni, sploh v mestih, dekleta pa ljubezen izkazujejo s spolnostjo.

ja pač

In zato je največja okuženost s spolnimi boleznimi pri mladih od 21 do 24 leta..

izhajajo pač iz nefunkcionalnih družin, ki jih je v Sloveniji večina .. pred tem dejstvom si veliko ljudi zapira oči, da ni potrebno vlagati energije v delo na sebi.

Kako veš kaj en mladec čuti ali kdor koli!

po drugi strani pa hvalabogu da jih čimveč probajo v mladosti… da sploh vidš kaj ti sede, kaj ti paše, da si nabereš izkušenj, ne pa da pohopsaš taprvega k ti pride pod roke in se nanga obesiš pri 16 in si z njim do konca življenja.

Ja, to je tudi meni nepojemljivo.

oooooooo čist se zgrešile temo…ma mene zanima kako si jo izkazujejo, sej mate hčere pa sinove…pač jaz vidm to tako kot sem napisala…da ni več tistga kot je bilo včasih…ok so spet izjeme, ampak teh je malo.

Sicer nimam veliko stikov z mladimi te starosti, blizu mi je le par pri petindvajsetih, ki odlično deluje že več kot pet let.
Bolj me skrbi dejstvo, da si mladi fantje ne znajo več poiskati dekleta in opažam veliko samskih, obeh spolov.
Pred petnajstimi, dvajsetimi leti smo bili nenehno v akciji in na preži.

Eno čisto posploševanje.

kako pa je bilo včasih? misliš pred 100 leti, ko so bile ženske ekonomsko odvisne od moških in je samo moški hodil v službo, ženska pa je bila gospodinja in postrežnica. ja, danes je res drugače in ženska ni več odvisna od moškega. ženska je našla svoje mesto, moški pa se ji še ni prilagodil z novo vlogo.
ženske še vedno skrbimo za dom, otroke, moški pa …. če ni patriarh je kaj? … nima definirane nove vloge, partner ne zna bit, patriarh pa ne more bit. 🙂

ne razumem kaj sploh hočeš povedat. kako točno je pa bilo včasih in kako je dons, bolj konkretno povej, kaj te moti? da ne pišejo več pisem in kupujejo rož?
ljubezen je treba najprej začutit, potem jo pa lahko izkazuješ. in ja, za mlada leta je pač značilno, da še iščeš te občutke, si nabiraš izkušnje, se učiš o drugih in o sebi. ne moreš pol od enega takega pričakovat, da bo povsem po odraslo reagiral in izkazoval neko globoko zrelo ljubezen. razlika do ‘starih časov’ je po moje le ta, da je dandanes več priložnosti za druženje z drugimi in spoznavanje, kot pred 30 leti. Hvalabogu ane! Takrat so mogoče tud tamladi potem sam zarad tega ostajali in tišali skup, ker pač ni blo tok drugih priložnosti, danes po 20 letih pa je tale forum dober pokazatelj posledic ‘bit skup z nekom, k pač ni druzga, ne pa zarad ljubezni’

O bod, kako plitko posploševanje, spet ene z zlomljenim srcem, valda.

Odnosi nikoli niso bili kaj dosti boljši, samo so jih skupaj držale zunanje okoliščine. Kaj misliš, da so pa nekdanji po par desetletij trajajoči zakoni skupaj stali zaradi “ljubezni”?

Dej no mir.

Ženske so bile finančno popolnoma odvisne od moža, niso imele možnosti ne pravega izobraževanja ne dela, kaj misliš, zakaj mu je celo življenje gate prala, a zaradi “ljubezni”? Halo, no. Ni imela druge, kam naj bi pa šla, brez denarja in brez možnosti dobre službe, s kopico otrok?

To romantiziranje “dobrih starih časov” je prav smešno. Kar preseli se tja pa te bomo videli, kako se boš imela luštno, odvisna od dedca, ki bo magari prišel naklan domov, a ne boš smela muksnit, da te ne premlati, ker oditi od njega tako ne boš mogla, ker ne boš imela kam. Ali pa te bo do njega že zdavnaj vse minilo, a ti boš ostala z njim iz istih razlogov kot zgoraj.

Danes je pač prišlo do nečesa, čemur se reče “svoboda”. In v tej svobodi ljudje ne znajo živet, ker ljudje so v osnovi ovce, ki hočejo nekega pastirja, neko avtoriteto nad sabo, da jim nekdo govori, kako morajo živet. In ker danes tega ni več, ker – če ostanemo pri izhodiščni temi – zakonov več ne drži skupaj nek zakon, neko finančno stanje, neka zlagana morala ali pa obrekljivi sosedje, se je pokazala prava razsežnost zrelosti ljudi.

nezreli so bili vedno, samo prej se jih je držalo na vajetih. Zdaj pa šele prihaja do prave možnost za razvoj ljubezni, ker ta namreč nima nobene zveze z zaobljubami in zakoni in pridigami…ljudje pa v svobodi ne znajo živet, ker ne znajo prevzeti odgovornosti zase.

Počasi se tega učimo in to šele sedaj, ko vse te zunanje prisile odpadajo. Potem bo možna prava ljubezen, ker v odvisnosti in prisili je pač ni. Nikakor.

Ne vem s katerimi starimi časi želiš, da primerjamo izkazovanje ljubezni. Jaz sem stara malo nad 50 in v mojih mladih časih je bilo bore malo romantike, to sploh ni bilo moderno. Moje sošolke (nekatere, ampak pravzaprav kar veliko) so spale z zelo veliko moškimi, al na žurih al pa, ker so 14 dni “hodile” s kom. Bile so tudi take od 16.leta skoz z enim in edinim, pa se v večini primerov ni dobro končalo. Jaz sem npr. iskala veliko ljubezen in romantičnega fanta, pa mi je dolgo zelo slabo kazalo:). Ko sem ga našla, sva pa že po treh mesecih zaživela skupaj, na srečo se je dobro izteklo, če zdaj pomislim je bilo pa zelo veliko možnosti, da se ne bi. Danes se mi ne zdi kaj dosti drugače, vsaj kolkor vidim pri svojih otrocih in njihovih prijateljih. Eni tako, drugi drugače.

khm prvič sem brez zlomljenega srca….pa nisem mislila 100 let nazaj glede na to, da jih imam sama 27…sem mislila pač na najstnike…gre se za nalogo, ki je bila del mature pri slovenščini…in me je samo zanimalo kako se vaši najstniki obnašajo…to je vse…gre se pa zato, da smo brali določeno besedilo, kjer se dva prav pocukrano obnašata (vsaj zame) in potem je bilo vprašanje kako si mladi danes izkazujejo ljubezen.

to je to

hvala za boooo odgovore…sicer pa je edina registrirana odgovorila elaine…

aha, ja, in zdaj je point v “registriranosti” – večna lajna, ko ni drugih argumentov.

ne visimo vsi redno na tem forumu, da bi rabili stalni nick, niti nimamo potrebe po tem, da si na nekem žnj forumu gradimo identiteto.

si pa še zelo mlada, mentalno

booo odgovore si dobila izključno zato, ker si sama predpostavila zelo čudno hipotezo o današnjih najstnikih, ki so baje notranje, čustveno prazni

Druga plat, popolnoma se strinjam s tabo. Jaz sem bila stara 20 let, ko sem spoznala svojega prvega in edinega fanta, on je bil leto dni mlajši. Sedaj sem stara 40 let in po 18 letih zakona se ločujema. Oba sva bila neizkušena in takšna sva se podala v zakon. Popolna katastrofa, če bi lahko zavrtela kolo časa nazaj, se ne bi obesila na prvega, ki mi je bil všeč.

Sovražim posploševanje.

New Report

Close