Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ločujete odpadke?

Ločujete odpadke?

Pri vas ločujete odpadke? Katere? 🙂

Pri nas se trudimo, kolikor le gre, da je neločenih odpadkov, ki gredo med gospodinjske v črne zabojnike, čim manj.

Sem pa danes prebrala priročnik, ki so ga pripravili pri Snagi, kar se mi zdi zelo dobra poteza, saj mnogo ljudi ne ve, katere odpadke vse bi lahko ločevali in jih zato ne. Sama sem sedaj razsvetljena glede kovinskih in plastičnih tub, ki gredo med embalažo, česar prej nisem vedela 😉

P.s.: Ja, vem, ločevanje odpadkov je le kaplja v morje in ne bo rešilo sveta, ampak če preračunamo, koliko odpadkov letno odvrže vsako naše gospodinjstvo … potem ugotovimo, da je tudi na tem mikronivoju ločevanje še kako pomembno.

Pri nas ločujemo. Doma imamo malo večji predalnik in se trudimo ločevati organske odpadke, papir, steklo, plastiko in konzerve. Tretje leto.

Seveda ločujemo – vse kar naš prevzemnik odpadkov omogoča in to je: papir, steklo, plastika in ostala embalaža ter pločevinke. Rastlinske organske odpadke pa dajemo na kompost.

itak, vse ločujemo, razen organskih

Ne ločujem, bom pa začela.

Tasmanski vrag, kje pa se da dobit tale Snagin priročnik?

snetkozavra,

mi smo priročnike dobili kar v nabiralnike. Predlagam, da jih kontaktiraš na enega izmed kontaktov, ki jih v priročniku navajajo za primere težav in nejasnosti pri ločevanju odpadkov:

01/477 96 67 ali 01/477 96 30
[email protected]

Informacije o ločevanju imajo objavljene tudi na svoji strani:

Uspešno ločevanje želim 😉

Mi smo ga dobili kar v nabiralnike, saj je notri tudi seznam odvoza kosovnih odpadkov.

Sem pa pogledala in imajo vse, kar je v priročniku, objavljeno tudi na svoji strani:

Poglej pod rubriko Ločeno zbiranje odpadkov, je rubrika za vsake odpadke posebej.

Sicer pa imajo v priročniku naveden kontakt v primeru težav in nejasnosti pri ločevanju:
01/477 96 67 ali 01/477 96 30
[email protected]

Itak. Tisti, ki v teh časih ne ločuje, je pa zelo neodgovoren, predvsem pa len. In slab zgled svojim otrokom.

pomisli tudi malo na to, da v našem naselju sploh ni ločenih zabojnikov, zato ne morem jaz ločevat in dat v en smetnjak. Pa čakam da se kaj premakne. to pa še ne poomeni da sem neodgovorna in lena :S

Na njihov spletni strani najdeš vse. Zelo koristna je brošura ABC odpadkov, kjer za posamezne odpadke – po abecedi razvrščene – piše, kam sodijo.

Ločujemo:
– paprir – imamo zdaj velik kontejner tako, da več ne vozim v zbirni center
– plastiko – zbirajo v vrtcu
– bioloških ne ločujem
– baterije, sijalke, zdravila,.. zbiramo in potem odnesemo vse na enkrat v zbirni center.

Ločevanja se je naučila tudi hčerka, ki še obiskuje vrtec.

Pri ločevanju itak ne gre za reševanje sveta, ampak “reševanje” lokalnih deponij, ki so polne in odpadkov mnoge občine nimajo več kam voziti. Tko da problem ni abstrakten, ampak zelo zelo konkreten.

Mene pa moti to, da ima vsaka komunala to malo po svoje urejeno. Tri četrt tistega, ker vi reciklirate pri Snagi, pri naši komunali sploh ne paše v zabojnike. Npr. platsične vrečke in še mnogo drugih stvari.

pomisli tudi malo na to, da v našem naselju sploh ni ločenih zabojnikov, zato ne morem jaz ločevat in dat v en smetnjak. Pa čakam da se kaj premakne. to pa še ne poomeni da sem neodgovorna in lena :S[/quote]

Katero naselje pa je to?
Saj se moram jaz tudi potruditi, veš, najbližji zabojniki za ločeno zbiranje so mi skoraj km proč.

Papir locujem ze leta in leta, odkar so postavili tiste prve zelene krogle za papir. Plastiko/embalazo in steklo pa tudi ze en cas. Organskih pa ne locujem, ker je pri nas na 5 blokov le en mali zabojnik, ki je takoj poln.

Najlepša hvala Tasmanski vrag in tessa!

Snaga ima res dober sistem, za ločevanje je treba res le malo volje. Letos smo bili v Kranjski Gori, ves čas ločevali kot nori (po Snaginem sistemu) in na koncu ugotovili, da lahko vse skupaj vržemo v splošne odpadke, ker takorekoč zahtevajo, da se spoznam na kemično strukturo posamezne plastike. NORO!!!

Ločujem, ampak samo po možnostih. Posebej damo papir in karton, steklo in plastiko. Biološki in ostali odpadki gredo v navadno kanto, ki jo imamo ob hiši.
Ampak…
Ko imam kartonske škatle s to robo polno vsak dan gledam, kdaj bodo izvolili izpraznit kontejnerje – vsi trije so ravno toliko stran od hiše, da moram odpeljat z avtom. In ves čas so polni, tako da vse leži že okrog, ker ljudje potem odlagajo kar v škatlah zraven. Vsako soboto se tega nabere na kupe. Tako pač včasih tudi kaj plastičnega pristane v domačih smeteh, ker preprosto ni več kam dati..Prosili smo že na KS za bolj pogoste odvoze pa je bil odgovor, da itak vsi iz okoliških krajev pri nas odlagajo in da bo potem tega še več.. Jaooo

Ne ločujem.

Ločujem vse, kot je treba – odkar imam to možnost, prej smo samo papir in steklo imeli.
In ko grem na Hrvaško, se mi zdi prav čudno, da ne ločujem. Potem dajem vsaj plastenke vode stran (ki so pri njih povratne).
Bi pa najraje komu glavo odtrgala, ko najdem v našem bio smetnjaku plastično vrečko in plastenke.
Ko smo pri tem pa me zanima, kaj je z zdravili. A jih lahko že nesemo nazaj v lekarno ali kaj naj z njimi?! Imam eno vrečko in jo prestavljam sem ter tja in ne vem, kam z njo.
To, da Snaga da ven info letake, se zdi tudi meni super, saj še vedno včasih oklevaš in ne veš kam kaj paše.
Tudi pri nas so papirnati kontejnerji velikokrat polni. Tudi zato, ker se kdo pripelje in vrže noter papir, ki se mu je nabiral doma. So pa tudi leni primerki, ki se jim ne da raztrgat škatle in jo kar butnejo noter in seveda se potem kontejner takoj napolni.

Če bo vsak pred svojim pragom pometel, se bo poznalo, brez skrbi. In otroci bodo tudi imeli dober zgled v življenju.

Ločujemo kolikor imamo kontejnerjev za ta namen: papir, plastiko, steklo, organske odpadke. Baterije nosimo v Merkur, kjer imajo zanje poseben kontejner, po stara zdravila pa enkrat letno pride privatnik z za to namenjenim tovornjakom.
Odsluženi gospodinjski stroj, TV ipd. brezplačno odpelje firma, npr. Merkur, če si pri njih kupil novega.

Da

Ločujemo,organske,papir,plastenke,pločevinke.

Zdravila s pretečenim rokom bi morali v lekarni prevzeti in primerno uničiti. Lahko jih oddaš tudi v zbirnem centru, kjer zbirajo nevarne odpadke, med katere zdravila spadajo.

Če pa zdravilom še ni pretekel rok trajanja, potem jih lahko oddaš v Ambulanti za osebe brez zdravstvenega zavarovanja:

New Report

Close