Najdi forum

dojenje in hujšanje

Od poroda je minilo že 7 mesecev mojih 15+ pa je še vedno tu. Nič ne morem obleči, sicer pa nisem slabe volje zaradi tega. Bi pa rada shujšala, počasi, tja do jeseni, ko bo treba v službo. Od odvečnih kg, me še hrbet boli.

Upanje mi daja pomlad, ko bo možnost sprehodov večja. Trenutno je sinček pogosto prehlajen in tako nisva veliko zunaj.

Ima mogoče katera napisano dieto, ki bi bila primerna moji situaciji? Seveda mislim otroka dojiti še nekaj mesecev, tam nekje do njegovega 15 m,če se ne bo sam odstavil prej. A vem, da bi s pravilno prehrano, lahko shujšala in hkrati nadaljevala z dojenjem.

Brala sem, da ima dr. Pirnat hujšanje po porodu. Ima katera izkušnje s tem.

Naj povem, da imam pri svojih 168 cm, kar 85 kg.

Hvala in lp, dojilka

Pozdravljena,

jaz sem začela hujšati, ko je mala imela 6 mesecev in jo dojila do 13-ih mesecev.

Čeprav sem tudi sama preizkusila ločevalno dieto, ti jo močno odsvetujem, še posebej, ker dojiš. Svetujem, da prebereš post od Kolesarke URAVNOTEŽENI JEDILNIKI ZDRAVE PREHRANE, kjer so res lepo opisani jedilniki, ki vsebujejo vse, kar telo potrebuje in hkrati dovolj, da telesu ničesar ne primanjkuje. Kot doječa mamica si lahko privoščiš kako enoto mleka in mlečnih izdelkov več, sicer pa zate veljajo ista pravila 🙂

Tudi gibanje je ravno tako zaželeno, morda je bolj primerno gibanje v dopoldanskih urah, ko si bolj spočita. Sicer dojiš 7 mesecev in ti zaradi pol urice miganja ne bi smelo zmanjkovati mleka, pa vseeno. Mnoge mamice mislijo, da otročki in gibanje ne gresta skupaj, ampak potiskanje vozička v kak klanec je enakovredno teku 🙂 Pa oba imata korist od tega!

Glede na to, da mali prehaja na trdo hrano, boš kmalu ugotovila, da kar je zdravo za otročka, je tudi zate. Pusto meso, manj slana hrana, veliko zelenjave in sadja, nič sladkarij… privadi se na nov način kuhanja in boste vsi imeli korist od tega 🙂

Pa srečno!

New Report

Close