Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali lahko..

ali lahko..

Mama ima rakov tumor v trebuhu. Je v bolnici in napreduje hitro, je že vsa rumena, 10 dni ne je in ne pije (skos po cevki umetna hrana, ima kateder, infuzijo…) vstati ne more več. Pa me zanima, ali jo lahko dajo domov s takimi pripomočki? Najhuje mi je, ker se vse zaveda, težko namje vsem. Rada bi da pride domov, po drugi strani pa te naprave…

nočem biti nesramna ampak,ko si zastavila to vprašanje 10 dni nazaj smo ti svetovali,da se posvetuješ pri zdravniku,ki jo “zdravi”.

zdravnik spreminja mnenja iz dneva v dan..prejšji teden bi jo celo še obseval in naj bi šla domov, zdej to ne in ne ve kako oz.kdaj bi šla domov…zanima me zato da bi mogoče zadnje dni preživela doma.

nova
Uredništvo priporoča

Ne razumem,res ne kako lahko nekdo to sprašuje po forumu??? A ni najbolj važna mama in njeno stanje?? Seveda je njen lečeči zdravnik najboljši za to,da ti svetuje kako in kaj. Res vas ne razumem!!

Če ima infuzijo ne verjamem, da jo spustijo domov.

Če je samo po sondi ne bi bilo težav, tko pa…
Ker navaden človek pač ne sme infuzije menjat. Ne vem pa kako je, če bi se dogovorila z patronažno.

Vprašaj zdravnika, vprašaj patronažno službo.

Saj ji pripada glede na bolezen določena brezplačna oskrba na domu glede tega dobite navodila od osebnega zdravnika. Nekateri svojci za tako težko obolelele najdejo tudi posteljo v kakšnem domu starejših občanov ali v podobni instituciji vendar za kaj takega potrebuješ kar nekaj časa oziroma, če imaš kakšne veze se kar da. Obstajajo tudi razni socialni servisi za nego na domu, ki so samoplačniški, če si to lahko finančno privoščite. Nekateri se odločijo za celodnevni najem kakšne negovalke ali sestre, ki dela na črno saj je to veliko cenejše od registriranih servisov za nego.

Pa sej niste normalni! Tako ubogega človeka boste še guncali po reševalnem vozilu, dvomim, da imate doma primerno za takega bolnika. Kateter? Še uroinfekt naj stakne, ob menjavi infuzije okužba …

Pustite mamo v bolnici v oskrbi ljudem, ki so za to usposobljeni! Zadnje dni maminega življenja boste največ naredili, če se boste pri njej izmenjavali po 1 ali 2 osebi na 10 minut, saj so obiski tudi utrujajoči.
Ni pomembno, kaj bi ti rada, pomembneje je, kaj je bolje za mamo!
In da bi občutila čim manj bolečin, to ji jaz želim!

R

Jaz pa ji želim (tako, kot vnučka), da bi zadnje dni preživela doma. Pri tistih, ki jih ima rada. In včasih je to veliko več vredno, kot ne vem kakšna profesionalna ozkrba v bolnici – ljubezen je vredna več, kot profesionalnost.
In vnučka, če se le da, bi jaz na tvojem mestu naredila vse, da bi jo dobili domov. Upam, da vam uspe!

Jaz pa ji želim (tako, kot vnučka), da bi zadnje dni preživela doma. Pri tistih, ki jih ima rada. In včasih je to veliko več vredno, kot ne vem kakšna profesionalna ozkrba v bolnici – ljubezen je vredna več, kot profesionalnost.
In vnučka, če se le da, bi jaz na tvojem mestu naredila vse, da bi jo dobili domov. Upam, da vam uspe![/quote]

Tudi v bolnici je lahko med tistimi, ki jih ima rada.
Ko je pred dvema mesecema umrla teta, so bili njen mož ter hčerke z družinami pač cele dneve pri njej v bolnici, imela pa je zdravniški nadzor in oskrbo.
In po mojem mnenju je to za mamo najbolj pomembno, da ji lajšajo bolečine, kolikor pač najbolj gre. Doma kljub vsej ljubezni tega ne boš mogla.

New Report

Close