Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zamašen nos – DOJENČEK help

zamašen nos – DOJENČEK help

naš 6 dni star dojenček ma zamašen nos. sicer nimam pojma kje se je prehladil- včash tudi kihne.

imam pumpico za vlek smrkljev-ven dobim kakšnega zelenca.

Kako je pa z fiziološko raztopino? A mu dam pred vlekom s punpico ali lahko brez?

A lahko še kaj naredim za njega?

Hvala!

Naš je star 3 tedne ista zgodba. Jst misli, da nista prehlajena, da se gre nolj za mleko v nosu, bruhec po domače je not nabutan. Sestra v porodnišnici mi je rekla, naj mu dam notri par kapljic fiziološke, tiste v malih ampulah, se najlažje dozira in ga dam bolj pokoncusedet, da mu steče not tista “packarija” pa bo takoj bolje. Sem pri našem to že naredila, zdaj čakam, če se bo ponovilo, diha lepo.

pri nas gre zagozovo za šmkrklje.

Koliko fiziološke je potrebno zliti v noska?

Jah tam nekje 2-3 kapljice na nosnico. Eno in po eno. Počasi.

pa kaj vam je?’2 kapljici nista nič
na forumu pediatrija si preberite kako se pravilno puca nos!!!!!!!

No v porodnišnici je dala našemu sestra 2 v nos, ko je imel polnega…ne pretiravaj, to so trikilski dojenčki no.

A sploh veste kaj je fiziološka in kako se PRAVILNO čisti nos??
Potem pa ni čudnega da otroci dobivajo bronhitise in morajo na kisik,da imajo vnetje grla in uha,če jim kapate po 2 kapljici.
teža in starost ni v nobeni povezavi z čiščenjem nosa!!!

Babe nore, pa kaj ste se razpištolile no.
Ja vem kako se čisti nos otroku, ker sem dva že spravila gor.
Gre se za to, da pri novorojenčku, če seveda ni prehudo, začneš z majhnimi količinami, da ga ne trpinčiš. Včasih za odmašitev pri 3 dni starem otroku korosti že par kapljic.
Ja, se pa strinjam, da je pravo čiščenje nosa s fiziološ. povsem druga zgodba. Jaaa, štekam no. Dejmo se mal bremzat punce no:((

če si spravila tudi 10 otrok gor še ne pomeni da vse veš kajne 😉
trpinčiš-ta je pa prava.Vnetje uhec in bolnica je pa kaj ??

Fiziološka otroku ne more škoditi ker je razmerje soli enako tistemu v vseh telesnih tekočinah (tega se nisem spomnila jaz, tako pravi naša P). Jaz sem našega tudi ko je še bil novorojenček dala ležat na hrbet in mu z brizgo počasi vlila v nos cca 1 ml v vsako nosnico. In počakala, da je vse s smrklji vred požrl dol (in neeeee, tudi to mu ne škodi, če izbruha je tudi ok). Potem, ko je že malo zrasel in če je imel res zabit nos sem mu v vsako nosnico kar po 3ml in več orenk brizgnila (ne samo kapala, to je res brez učinka).

Bi bila pa pri tako majhnem vseeno previdnejša. Počasi večaš količino če vidiš, da dobro prenese.

Pa še to. Jaz sem ga včasih dala kar v lupinico spat če je zelo težko dihal (sami vemo, da je težko spat in da se nos hitrje zamaši če ležimo). Seveda tega nikakor nisem prakticirala pogosto ker pač sama drža telesa ni najbolj priporočljiva za novorojenčka. Je pa vsaj malo spal…

Za vse,ki ne znate čistite nos.
Tako je prav.
Otroka s tem ne trpinčiš,ampak mu delaš samo dobro

http://med.over.net/forum5/read.php?46,4409440

čimveč fiziološke + baby wac

Par kapljic ne pomaga. Je treba kar malo več, naši deklici smo dajali približno 1/3 ampule fiziološke raztopine od Niveje in ji je vedno pomagalo.

Tudi moja 7 tednov stara hčerka ima problem z noskom. Odkar sva prišle iz porodnišnice ji nagaja nos. Nosek ji čistim z fiziološko raztopino ter baby vacom..je pa še en problem, da ko ji nos sčistim še kar naprej smrka..ko pa ponovim postopek pa ne gre več nič ven samo smrka naprej.. Probala sem že vse metode od kamilic, vkapavanje svojega mleka, fiziošloške, baby vaca pa nič ne pomaga. Kaj mi svetujete še da naredim??
Hvala

Tudi moj 7 mesečni sinko ima težave z noskom. Uporablajm fiziološko od Nivee (eno celo ampulo porabim naenkrat) in Sterimar razpršilo pa nič. Nosek je prazen. Ponoči ga pa očitno nekaj moti ker se ves čas praska po njemu in joka…ne joka, dere se. Ne vem več kako naj mu pomagam. Zadnje čase sva po nekaj ur budna ponoči ker ne more spati zaradi tega. Opazila sem da tudi kiha pogosteje. Lepo vas prosim za pomoč…

Hvala

Drage mame,

fizjološko par kaplic ni nič to niso operil kaplice ampak slana voda ki ne more škoditi dojenčku.Če mu hočete spucat nosek mu morate vbrizgat not tok fizjološke da mu čez drugo nosnico voda priteče ven drugače niste naredile NIČ!!
Imam dva otročička in sestro pediatrinjo in že od vsega začetka jima tako pucam nos.

srečno

Z vsem spostovanjem, ce bi ljudje vedeli nebi sprasevali, ce neznate pomagati brez da zravn obsojate ljudi ki so mogoce po vasem mnenju nevedni raje. Zadrzite mnenje zase in sporoscajte svojo nekontrolirano jezno nekje drugje In ne zanicujte ljudi ki prosijo za pomoc!

hehe…ta dojenček je zdaj star že 8 let in ne rabi več nasvetov…tema je iz leta 2009

Ali morda ne??

8 let

New Report

Close