Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Razlaga izvida

Razlaga izvida

Pozdravljeni,
danes sem prejel izvid iz hematološke ambulante in bi prosil, če mi ga lahko razložite.
In sicer: DKS.: pal:0.01,segm.:0,72,eoz:0.01, bazo:0.01, limfo:0.21,mono:0.04
Dodatno mnenje:
V krvni sliki je blaga levkocitoza z nevtrofilijo ter trombocitoza, nekoliko je povečano štev.bazofilcev, SR je 10, kazalci ledvične, jetrne funkcije normalni, CRP negativen, v sedimentu urina ni patoloških sprememb, vrednosti testov koagulacije so normalni, v DKS mikroskopskem pregledu ni bilo videti patoloških odstopov.
Glede na blago levkocitozo z nevtrofilijo in blago bazofilijo ter trombocitozo lahko da gre za kronično mieloproliferativno bolezen.

Opraviti moram še preiskavo: določitev JAK 2 mutacije in Philadelphia kromosoma ter UZ trebušnih organov.

Prosim, če mi lahko poveste kaj pomeni kronična mieloproliferativna bolezen ter kako zgleda preiskava za določitev JAK 2 mutacije in Philadelpihe kromosoma.

V pričakovanju odgovora vas lepo pozdravljam,

Lenci

Spoštovani!

Gre za počasi potekajočo motnjo v proizvodnji krvnih celic v kostnem mozgu.

Odvzeli vam bodo kri, da bodo določili vaš genotip, ki bi lahko dodatno pojasnil oz. potrdil diagnozo, da imate to bolezen.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,

ali mi prosim lahko sporočite, glede na izvid, ali mi bodo vzeli kri ali kostni mozeg.
Ali obstaja možnost da bom zbolel za levkemijo?

Se opravičujem ker sitnarim vendar izvid me je malo zaskrbel.

Hvala in lep pozdrav,

Lenci

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravjeni,
nisem prepričan, da je bilo moje pismo poslano, zato vam pišem še enkrat.

Glede na to, da so me izvidi malo zaskrbeli me zanima ali, glede na zgoraj navedeno, lahko zbolim za levkemijo.

Poleg tega me zanima ali zgoraj navedene preiskave zajemajo tudi preiskavo kostnega mozga.

Hvala za odgovor in LP

Lenci

Spoštovani!

Koliko se spoznam na to, bodo vzeli kri. V deiagnostiki pa vam bodo morda vzeli tudi kostni mozeg.

Nakazuje se možnost, da bi lahko šlo tudi za obliko krvnega raka.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close