Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj me v resnici OSREČUJE?

Kaj me v resnici OSREČUJE?

Veliko krat izpolnjujemo umetne želje, ki so nam jih vsilile reklame in mediji.

Saj na dan dobimo najmanj 4000 reklamnih sporočil, ki se nam v sidrajo v našo podzavest. Potem takem težje ugotovimo, kaj nas v resnici osrečuje in izpolnjuje.
Ali nenehna gospodarska rast res izboljšuje kvaliteto našega življenja ali smo zaradi 6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} letne rasti tudi 6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} srečnejši?

1. Ali ste sedaj kaj srečnejši zaradi vseh vaših preteklih nakupov?
2. Ali se je v resnici izboljšala kvaliteta vašega življenja?

3. Vprašajmo se kaj je tisto, kaj me v resnici osrečuje in izpolnjuje?

4. Vprašajmo se kaj so tiste naše prave resnične želje, ki jih gojimo že iz otroštva?

Vsak naj nekaj napiše, kaj je tisto pri čemer se res dobro počuti.

Če nimamo postavljenih jasnih ciljev, smo lahek plen za tiste, ki jih imajo.

Aleš Babič

1.ne
2.ne
3.sex
4.sex

Mene bi najbolj osrečilo to, da bi zvedla, kdaj bo začela delovat spletna stran prihranimo.si!

Se opravičujem!
Preveč stvari mi prihaja vmes. Pa še to, da sem dobil premalo povratnih informacij, da bi si ljudje sploh želeli to stran, zato sem se tudi zadnje čase manj posvečal. Bom pa zagotovo naredil.
Cilj mi je do konec maja 09.

1. Da.
2. Da.
3. Ljubezen, kot mojo predhodnico seks, ustvarjalnost, kvalitetni pogovori, prijateljstvo, potovanja, učenje in spoznavanje nečesa novega.
4. Edino, česar se res spomnim, je to, da sem si želela z moškim, ki bi ga seveda imela zelo rada, z avtom prepotovati kakšen del Evrope. Na to idejo sem prišla, ker naju je oče z mamo veliko vozil po svetu. Odrasle izkušnje so pokazale, da moji ne pridejo dlje kot do meje, da niso tako skulirani kot moj oče (ampak kot po pravilu težaki) in da me niti pod točko razno nimajo tako radi kot moj oče mojo mamo. Zato s tem ne bo nič. Drugih želja, če se dobro spomnim, nisem imela.

Če analiziram zgornje odgovore, se mi zdi, da je bolje, če ostanem pri nakupovanju.

Če vas nakupi osrečujejo, to pomeni, da kupujete stvari, ki vam v večini koristijo.
Super!!
Veliko pa je takih, ki kupujejo stvari, ki slabo vplivajo na njihovo zdravje in kvaliteto življenja.

Jaz pravim tako prihrani denar pri stvareh, ki ti ne koristijo in ta prihranjen denar vloži v stvari, ki te v resnici osrečujejo. Ampak žal velika večina ljudi dela ravno nasprotno.

Hvala, Aleš. V bistvu sem uspela analizirati, kateri nakupi so bili samo trenutno praznjenje, ali pa mogoče polnjenje. In takšnih nakupov sem se začela izogibati. Na primer, zgoščenk. Ki sem jih kupila, da sem nekaj kupila, doma pa šla na YouTube in jih niti poslušala nisem. Kupovanje desetih krem, ko sem uporabljala samo eno. Kupovanje velikih količin knjig, ki jih nimam časa prebrati. In podobno. Za nameček me je potem še pekla vest. Naučila sem se zaustaviti samo sebe, ko me prime takšen nakup. Malo zaradi samega denarja, malo pa tudi zaradi slabe vesti, ki jo imam po takšnih nakupih. Najbolj zoprno je, ko nekaj prineseš domov in namesto, da bi se veselil, te peče vest. Še vedno pa imam nekaj rezerve, še kaj bi lahko vrgla s svojega spiska

1. Ja, srečna sem, da imam avto, lepo opremo v stanovanju, ker če si kdaj živel v stanovanju s temnimi scufanimi podi, stenami…to gotovo ne vpliva dobro na počutje. Lepe stvari me osrečujejo.

2. Zaradi avta, stanovanja, ostalih materialnih stvari..se je kvaliteta mojega življenja izboljšala. Ko smo imeli samo en avto, ki ga seveda nikoli ni bilo pri roki, ker je bil bivši z njim cele dneve zdoma, se nisem tako z lahkoto odpravila na šopinge, izlete, kopanje..z majhnimi otroci. Je razlika, če se ves dan sekiraš, če otrok trpi, ker se mu je naredila luknja na podplatu in ima cel pouk mokre zokne na sebi ali mu lahko privoščiš kvalitetne čevlje. Isto velja za kvalitetno hrano, .. avto, če nimaš avta ti ne preostane drugega, da otroka z vročino pelješ na avtobus, v zimi ali dežju ali vročem soncu čakaš 10 min na postaji…ah..nebuloza to vprašanje.

3. Kaj me osrečuje…drobne stvari…dobra ocena otroka v šoli, ki razveseli njega, telesna aktivnost, moji dosežki, … no, sreča se v možganih pojavi v obliki neke snovi, ki se razgradi po 10 minutah, vsem…govoriti o neki trajni sreči, ni smotrno, bolj o notranjem miru bi se lahko pogovarjali..

4. Mene bi sedaj osrečil partner, pogrešam ljubezen..oz. želim si je, ker je nikoli nisem imela. Ostalo zmorem sama, sem sprijaznjena s tem, kar imam.

Najbolj me osrečuje, da imam svoj dom v lasti in posesti. Da se v njem počutim varno. Da je v naravnem okolju.
Da imam partnerja, ki mu zaupam.
Da imam kartico tekočega računa z rednimi prilivi.
Da lahko živim precej svobodno in si sama razporejam svoj čas.

Odgovarjam:

1. Da, seveda sem srečnejša. Ne bi mogla živeti kot brezdomka. Rada se tudi lepo oblačim. Po drugi strani pa sem tudi srečna, ko si kdaj česa ne kupim in denar prihranim.

2. Da, kvaliteta življenja se je izboljšala

3. Moja nesebična dejanja, ki nekomu polepšajo življenje, najprej pa uresničitev želja iz otroštva. Osrečuje me tudi, kadar čutim naklonjenost drugih ljudi.

4. Želje iz otroštva: glej prvih šest stavkov

New Report

Close