Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa pospešeno shujšat, help z nasveti

pospešeno shujšat, help z nasveti

Stvar je taka: v juniju grem na poroko. Vse super in krasno, ampak ne bi rada, da me potem kap zadane, ko bom gledala video pa slike in ne bi rada, da me že tam vsak sprašuje, kako da sem se tako zredila. Ker sem se res (20 kg!!) in mi je nerodno, to nisem jaz in ne bi bila rada taka.
V bistvu vse vem o zdravem hujšanju in vem, da na kratek rok ni zdravo in da tek na kratke proge pri hujšanju ni fajn, ampak dajte me malo razumet … Pred vso žlahto, ki vas dolgo niso videli, pa seveda zabeleženo (foto video) za vse večne čase …
Tako da, če imate preizkušene recepte, kako v tako kratkem času izgubit čimveč viška kg, se toplo priporočam za kakršenkoli nasvet.

do kosila jej normalno vse, po kosilu, ki naj bo nekje najkasneje ob 15 pa ne jej nič več nič, le še veliko pij vode z limono in jabolko za gasit lakoto, po tednu dni tekega načina se boš navaidla in popoldnaske lakote ne bo več, črtaj tudi vso sladkarijo in sladkor bodisi v kavi, čaju… in migat začni…vsaj več sprehodov na teden, peš koder se le da in masiraj telo, sploh dele, ki so debeli in nato namaži s kremo, ni važno kako in po mesecu dni takega dela verjemi boš veliko drugačna, le pridna bodi!!!

TOČNO TO! Tako hujšam jaz.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za idejo, sliši se, da deluje 🙂 Ti, ki tudi tako hujšaš, kakšni so kaj rezultati? Takole na teden, koliko se pozna na tehtnici?

Rožica, povej koliko si visoka, in koliko tehtaš sedaj!

oprosti na direktnosti, ampak je v osnovi zgrešen štart, če hujšaš le in samo zaradi enega dogodka, to pomeni, da boš do junija -20kg, kaj pa pol?
poskusi v glavi obrnit, da hočeš za vedno biti lepa in suha, in tako se začneš tudi obnašati, univerzalnega recepta za hujšanje ni. Dejstvo je, da jemo preveč, ti pa sama veš zakaj si pridelala + kg, ali si več čičala, ali si več papala, ali oboje, ali si imela kako krizo in si se takrat basala in “razširila” želodec?

skratka, ker tvoje navade ne poznamo, je težko, svetujem ti, da si omejiš količine hrane in kot po moje tudi sama veš, ukineš tisto hrano, ki te najbolj mika in ki jo najraje hrustaš.

Recimo meni nasvet, da naj ne jem sladkarije in bom shujšala sploh ne vžge, ker ne jem sladkarije, bašem se s mesom in makaroni, kruhi in žemljicami…

Montingnac – 1. stopnja. Kg se bodo kar topili, če boš dosledna.

Help, saj sem rekla, se čisto zavedam, da ni zdravo itd., ampak a veš, če bi bila sama kdaj v situaciji, ko te vidi cela žlahta po dolgem času in imaš skoraj še enkrat toliko kil kot takrat, ko so te videli nazadnje…

Če sem zelo pridna, 3-5 kg na mesec.
Izogibaj se sladkarijam, sladkorju, kruhu, pecivu, krompirju, ocvrti hrani….pij le vodo,veeeliko vode, zeleni čaj, grenke čaje, grenko kavo.
Jej veeeliko sadje, zelenjave.
Pojej pol toliko kot ješ sedaj.
Po 17-i uri NE jej več, če je zelo hudo pojej jabolko, NALIVAJ se z vodo.
Poizkusi še mogoče z ločevanjem živil.

Do kosila ješ eno vrsto sadja. Potem kosilo, kjer ne ješ OH skupaj z beljakovinami. Npr. ne krompir in meso in solato skupaj, temveč le meso in solato. Pa riž in zelenjavo, brez mesa, proseno kašo z zelenjavo, ribe in zelenjavna priloga ali solata,… Namreč, da želodec delno prebavi OH in B, potrebuje različno okolje – ph, zato pri mešanju jedi, prebava poteka počasneje, z ločevanjem pa jo zelo pospešimo.

Hrana naj ne bo cvrta, panirana, čim manj belega sladkorja (kupi Mascavo sladkor), kruh daj ven oziroma čim čim manj, ker je nepotreben, če pa že, pa peci doma z polnovredno moko, ajdovo, pirino,….
Vode se popije okoli 1.5 do 2l na dan. Po kosilu ne jej sadja. Sadje lahko poješ vsaj dve uri po kosilu, na prazen želodec. Zelo dobro mašilo za lakoto je jogurt z različnimi semeni.

No, jaz tako jem vseskozi, ker to praktično ni dieta temveč način življenja, že eno leto, pa pojem količinsko zelo veliko, ampak na pravilen način in se nikoli ne zredim. 🙂
Pa gibanje seveda, vsaj hitra hoja, da se spotiš. Vsak drugi dan po 1h.

Avtorica, povej, koliko si visoka in koliko tehtaš sedaj, ter kako imaš razporejene kg? zgoraj ali spodaj…

Sicer pa sama delam tako približno kot “način življenja” več kot 10 let, in sem tam nekje +,- 5 kg, enkrat gor, enkrat dol, ampak sem zadovoljna. Jaz pa prvi obrok zaužijem šele popoldne, kako naj drugače, saj sem v službi, kjer v bližini ni toplih malic, da bi pa od doma nosila pa mi je čisto mim. Tako moj želodec počiva ponoči in dopoldne, popoldne in zvečer pa “dela”. Pa migat sem začela..

Glede sorodnikov, pa….njihov problem, če mislijo o meni da nisem več lepa in mlada… a ne? no povej sicer kolko kg imaš, da vidimo, mogoče sploh ni tako hudo!!!! si bila prej ful suha mogoče zdej si pa lahko čisto ok!

do junija je še 3 mesece – ločevalna dieta je odlična in pomaga 100%, če se je držiš.

http://zdravo-hujsam.si/index.php?option=com_content&task=view&id=43&Itemid=62

http://www.zdravniski-nasveti.net/?nStran=aktualno&nov=diete&nid=3

http://www.zdravniski-nasveti.net/?nStran=aktualno&nov=diete&nid=3

Mislim, da brez telovadbe in gibanja ne bo šlo. Pa predvsem manj jej in ne kar vse po vrsti kot so rekle predhodnice, češ dopoldan normalno, potem popoldan pa nič. To ni dobro niti zdravo, težko boš zdržala celo popoldne brez hrane, če se boš že dopoldne nažirala.

Predlagam, da začneš hodit na telovadbo oz. fitnes, samo hujšanje ni dovolj, potrebuješ tudi mišično maso, mogoče si samo za kakšen mesec najemi osebnega trenerja, ki ti bo pomagal sestaviti primerne vaje in jedilnik.

Probaj, ne bo ti žal.

New Report

Close