Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek cerkev – na bruhanje mi gre!!!!!

cerkev – na bruhanje mi gre!!!!!

http://24ur.com/novice/svet/cerkev-proti-splavu-posiljene-devetletnice.html

sem brez besed! Cerkev stopi na stran zločinca, javno, odkrito!

res kdo nam pridiga o nekih vrednotah ?!?

za kozlat!!!!!!!!!!
brez besed

Jaz 24ur.com ravno ne verjamem.

če je pa res… pa… ostajam brez besed.

Ja se popolnoma strinjam, da so grozni. Potem pa izdajo neko “poročilo” in je pohlep kao na prvem mestu, pedofilije in posilstev pa sploh ni med grehi.

No, tole so vrli novinarji 24 ur pevedli, da se bosete še bolj razkurili..
The excommunication applies to the child’s mother and the doctors involved in the procedure.
NE PIŠE PA da bo izobčena 9-letnica, tako kot sem rekel, novinar pri 24ur se je to preprosto izmislil “da je bolj zanimivo”.

No, evo… sej sem rekla, da 24ur.com NI ZA VERJET.
Sploh pa ne glede Cerkvenih tem.

Samo da se pljuva.

No, evo… sej sem rekla, da 24ur.com NI ZA VERJET.
Sploh pa ne glede Cerkvenih tem.

Samo da se pljuva.[/quote]

Ja, in še bolj bom pljuvala!!!! Ker so izločili mamo in zdravnike, ki so otroku pomagali, da ne bo imela otroka, očima pa ne omenjajo. Fuj, fuj, fuj!!!!!!!

ja, cerkev je bila vedno na strani nasilja in cerkev je okupatorska država
cerkev je tudi odgovorna za začetek 1. svetovne vojne

SLIKE JE DOVOLJENO SAMO HVALITI! __________________________________________________ Vsako pomlad posadi rože! RAZGLEDNICE UTRDBE NA SLOVENSKEM

No, to, da je po morali Cerkve bolj zavrženo dejanje dovoliti/opraviti splav otroku kot posiljevati otroke, ni nič novega. Ne vem, zakaj se razburjate.

Mati, ki je dovolila splav in zdravnik, ki ga je opravil, sta torej izobčena iz Cerkve, oče, ki je otroka posiljeval, je pa še vedno polnopravni katoličan.

ah, za moje pome 24ur.com poneumlja ljudi. zame to sploh ni novinarsko delo. Oni so pripravljeni napisati vse, samo da bi se bralo, ne glede na to ali je resnično ali ne. Pa ne mislim na ta članek ampak na vse. Kot pa je meni znano pa še nihče ni bil izobčen zaradi tega, ker je naredil splav, ali pač?

To je zato, ker ti je premalo znano.

Ob vsakem (!) splavu je izobčena ženska, ki se odloči zanj in vse zdravstveno osebje, ki ga opravi. Takoj, že s samimim dejanjem, brez ceremonij. Če ne veš, da si, še ne pomeni, da nisi. Odpri zakonik kanonskega sprava.

glej, nisem nek fen 24ur.com ampak zdrava pamet ti pove da v situaciji, v kateri se je znašla 9-letnica bi cerkev morala podpreti njo, njeno družino in zdravnike, ki so ji pomagali.

itak brezveze ………

Ali ni nobena gledala lani ali predlani BBC-jevega dokumentarca o tem, kakšen odnos ima Vatikan do pedofilov v lastnih vrstah? Da duhovniki – pedofili širom sveta zbežijo v Vatikan, ko so v svoji državni obtoženi ali obsojeni pedofilije in Vatikan jih ne izroča in neodprto zavrača tudi vso sobno, policijsko in drugo uradno pošto, ki pride k njim (recimo poziv duhovniku-pedofilu na zaslišanje, na sodišče – kadar še ni pravnomočno obsojen ipd.)

Bruh, res.

In še to: za eno Slovenijo je to brezzveze, za eno Brazlijo, kjer je versko življenje tesno povezano s socialnim življenjem in je degradacija v verskem smislu obenem tudi degradacija v socialnem, je pa lahko to katastrofa.

Saj vsi vemo kako to je…v nedeljo bo šel očim k maši al pa spovedi , potem bo zmolil kar bodo rekli in bo spet čist kristjan.

Pa kaj ste presenečeni ? Samo v zgodovino poglejet in bo takoj jasno kaj je cerkev počela in še počne.

Živi in pusti živeti

točno!

Svet je pokvarjen to je dejstvo. Ampak vi takoj po Cerkvi zaradi novice na populističnem mediju, ki služi s tem, da ima čimveč bralcev ali je zadeva prikrojena ali ne in kakšen bo zaradi tega učinek, jih ne briga. Edini učinek, ki ga želijo je veliko bralcev.

Tudi jaz sem proti cerkvi, ampak a imam samo jaz občutek, da je alergija večja, kadar se govori o cerkvenih grehih, kot pa o ostalih, ki niso nič manj hudi.
Spmnim se debat ko je bila oddaja o otrocih iz Petričkega. Zgažanje zakaj se to predvaja. Ko pa danes na vsaki strani kako so jih pobili v rudniku, samo začudenje. Nič kaj prevelikega zgražanja.

Kar pa želim povedati, pa je to, da je svet pokvarjen in to v celoti, vi pa padete vedno samo na eno stran bolj kot na drugo, zaradi opranih možganov. Dejstvo je to, da je svinjarije vedno povsod preveč, ampak vi bi se vedno raje obtoževali, kdo jo ima več.

Svinjarija je tudi takšna novica, ki v ljudeh vzbuja, lahko neupravičeno, zgražanje.

V Cerkvi je ženska itak vedno zadnja, ki ima kaj pravic in prva, v
katero se vrže kamen.
Mogoče bi ubogi punčki dovolili splav, če bi dokazali, da so zarodki
ženskega spola? skoraj da ja, ženska je pri katolikih tretirana itak
slabše kot v islamu.
Ker…svinje MOŠKE pedofilske, morilske, pretepaške, posiljevalske…
…ni problema, so še vedno zgledni katoliki…punčko bogo, posiljeno,
zlorabljeno in v smrtni nevarnosti je pa treba J**** …

Neupravičeno???

Prepirate se o novici za katero obstaja velika verjetnost, da sploh ni resniča, ali pa je močno prirejena.

No, pripomba o opranih možganih je čudovit prispevek k srpnosti in kulturi debate, moram reči.

Seveda je cel svet poln svinjarij, ampak to ne pomeni, da svinjarije nimajo hierahije in imajo vse enako težo. Ustreliti odraslega v vojni ali posiliti otroka je morje narazen.

veš, cerkev ima moč, ki jo navadni smrtnik, pa naj bo še tako pokvarjen pač nima.

cerkev je institucija, ki navadnim smrtnikom pridiga kako naj živijo. Vse kar je izven okvirjev, ki so jih postavili sami ni sprejemljivo.
Oni sami pa so nedotakljivi in nimajo nobenih okvirjev in lahko počnejo kar želijo in nihče jim nič ne more.

vidiš razliko? stojiva v trgovini jaz s polnim bančnim računom ti pa s praznim. Jaz si naberem poln voziček dobrot in grem mimo blagajne ne da bi plačala. Ti pa v žep skriješ pol žemlje in te na blagajni ustavijo, pokličejo policijo in odgovarjaj za svoj greh. Meni ni treba, ker imam moč, ki je ti nimaš!

neprimerljivo s prvotno zgodbo sicer, ampak dovolj nazorno pokaže kje je keč.

A res? Velika verjetnost, da ni resnična? Pejdi malo čez planke in preberi New York Times. Ki verjetno tudi laže. The Associated Press. Ki gotovo tudi laže. Vsi lažejo, ker kaj takšnega se pa seveda ne more zgoditi.

pravzaprav ne

župnik, ki bi komurkoli odpustil nečistovanje (6. božja zapoved – po domače seks poročenega in neporočenega) – in tale moški je nečistoval – bo tudi avtomatsko izobčen iz katoliške cerkve.

razen, če bi mu ob tem grozili s smrtjo

New Report

Close