Najdi forum

Preskakovanje utripa srca

Pozdravljeni,
mene zanima ali je preskakovanje utripa otziroma kot da srce naredi pavzo me dutripom lahko posledica stresa oziroma anksioznosti?
ker namreč sedaj že 2 dni doživim, da mi srce preskoči utrip, oziroma kot da zabije in potem enkrat ne in potem normalno in potem lahko se to ponovi enih 4 krat in potem je par ur mir in me duši takrat ko to preskoči.
Je lahko to posledica tega?
in če je,…kako si lhako ob tem pomagam oziroma kaj lahko naredim?

Hvala za odgovor vnaprej

Lep pozdrav

Pozdravlena,

seveda je aritmija lahko posledica stresorjev oziroma tako kot ste napisala anksioznosti. Tesnobnost je velikokrat povezana z nepravilnim delovanjem srca, tesnobnostjo, stiskanjem, bolecino okrog srca oziroma v prsih.

Ko se vam to zgodi, lahko uporabite dihalne vaje, globoko, pocasno dihanje za sprostitev.Tudi umirjena rekreacija kot je joga ali “strecthing” kjer morate tudi globoko dihati in misliti samo na dihanje in pocasno raztegovanje posameznih misicnih sistemov, zelo pomaga. Taksne vaje z dihanjem je dobro opravljati vsaj 30 minut. Dobro je, da bi taksne vaje izvajala vsak dan ob dolocenem casu. tako bi se telo naucilo teh vaj in ko bi vas poskusala zagrabiti anksioznost, ali strah, ali….. potem telo hitreje odreagira in se hitreje pomirite. Saj poznate tisti izraz “Pavlovega refleksa”.

Takole predlagajo strokovnjaki:

Upravljajmo stres!
• S stresi živimo ves čas!
• Ne pozabimo na naše dedne zasnove, poglejmo kakšni so bili naši starši, stari starši!
• Naučimo se razbrati kakšne strese doživljamo, kako vplivajo na naše telo in počutje in ali jih znamo kontrolirati!
Ob stresu : naučimo se pravilno dihati (globoko zajeti sapo in mirno dihati). Vaje večkrat ponavljajmo skupaj s telesu primerno fizično rekreacijo (hoja, tek, kolo,plavanje,….), tako telo “naučimo”,da kasneje “zna samo” regulirati stres (tako imenovani Pavlov refleks).

Ce se vam pa to dogaja zelo pogosto, je le dobro, da obiscete vasega zdravnika.

Prepricana sem, da boste z malo vaje hitro ugotovila kako lahko obvladujete svojo tesnobnost. In ko se bo telo navadilo na te vaje, jih bo zahtevalo od vas in vi se boste pocutila veliko bolje. Resnicno!

lp m

Pozdravljeni,
najlepša hvala za odgovor in pojasnitev. Bom res poskusila s tem dihanjem, da vidim kako bo reagiralo. škoditi nemore 🙂

Lep dan vam želim

nova
Uredništvo priporoča

Res ne more skoditi. POMAGA pa zelo! Resnicno. Samo, res si morate vzeti cas, res morate globoko dihati in odmisliti vsakdanje tegobe. IN GRE!

Veliko dobre volje in potrpezljivosti in se zacne dogajati,

lp m

New Report

Close