Najdi forum

S PRESNO HRANO VITKE DO POLETJA

POZDRAVLJENI VSI

odkar sem začela hujšati od prvega marca, se nisem niti dotaknila sladkarij, temveč sem jedla večinoma samo presno hrano. v 3 dneh sem shujšala 1,5 kg.
počutim se izvrstno. vem da je to zaenkrat samo voda, vendar bom s to hrano nadaljevala še naprej.
ena moja pijateljica je s pomočjo presne hrane shujšala 15 kg v 2 mesecih in pol.pa je jedla zelo veliko. tk da…
kmal se bliža poletje in hočem čim bolj vitkejše telo.. verjetn nisem edina, ki si to želi, zato ji priporočam prehod na presno hrano ene 3 mesece. vendar mora biti 100%

pa še moj primer jedilnika:

zjutraj: 2 ali 3 sadeža, po 13 ne jem več sadja,
potem pa vse do 19 ure jem samo zelenjavo, kot je paradižnik, zelje, kumare, paprike itd.

prej sem jedla do 17 ure in nič več, sedaj pa sem podaljšala do 19 ure, ker se mi je zdel da se mi je upočasnila prebava.

kar pa je najpomembnejše pri vsaki dieti, je to da se gibam eno uro na dan, ne več, ter spijem 2 litri vode..

veliko sreče vsem v hujšanju!

pia

Hej!

Všeč mi je tvoj način prehranjevanja, mislim, da si pravilno izbrala. Zanima me le, a ješ vse surovo ali s čim popestriš? Kar vzameš v roke, kumaro in jo poješ in papriko…?
Drugo vprašanje pa je, kako zdržiš? Kako te ne premamijo sladkarije ali pa kuhana dobra hrana?
Ko bi le jaz tako zdržala…verjamem pa, da se dobro počutiš, sem slišala že več ljudi, ki se po takšni prehrani počutijo izvrstno.

ravno zdaj sem prišla s predvanja Marjana Videnška, ki zagovarja presno hrano.
Pravi da v 10 dneh cc 5 kg dol. Da ne govorim o zdravju , ki ga pridobimo.
Jaz bom poskusla.
Daj kaj če bi si tukaj pisale kakšne ideje o receptih in jedilnikih?

jaz sem se odločila, da začnem tako jesti, ker sem to zimo bila skor 3 mesece bolna, bronhitis na bronhitis, pa gripa na gripa.
Še nordisjko hojo sem opustila. Kaj sem jedla; pize, sendviče,sladkarije, samo junk hrano. Začel me je matrat želodec, pa da ne govorim o kg.

Skratka zadnji čas , da nekaj naredim. če mi le uspe, pa bom vsaj za vikend šla na post , uvajanje , na njegovo delavnico.

se beremo.

nova
Uredništvo priporoča

kaj je fora te prehrane? pač ješ samo sadje pa zelenjavo surovo? dejte mal bol razložit…

10 dni pa 5 kg dol??? A to je zdravo??? Zdravniki pravijo kilo na teden… Mislim da po taki radiklni spremembi prehrane lahko pričakuješ jo-jo efekt… Razen če boš celo življenje jedla rastlinje…

Pia, ti pa sploh ne vem zakaj hujšaš… A veš da biti presuh je enako kot biti predebel? Lej, 18 let si stara pa si boš zavozila zdravje… Shirala boš punca… Praviš da si visoka 175 in imaš 65 kg… To je zdrava teža… Ti si jih želiš 44… Bi rada pristala v bolnici na infuziji? Ne igraj se z zdravjem…

Kot so ti že druge napisala v temi ki so odprla pred dnevi… Posvetuj se s kakšnim psihologom, očitno imaš probleme s sprejemanjem okolice…

poglej, včeraj sem bila na predavanju, kjer so predavali o zrdavem hranjenju.Ja ok, tut jaz sem skepitična, ampak , če bi ti poslušala tega človeka, bi razmišljala drugače.
kako bo, bomo pa videli naprej,sigurno pa bolj zdravo , kot je zdaj, ko sem jedla cele dneve samo panine.

Jest sem že pred leti jedla presno cca 2 meseca in nato dobila prehlad, ki nekako ni bil običajen prehladom prej. V bistvu je šlo za čiščenje telesa. Iz nosa mi je teklo vodeno-rumeno in dobesedno lepljivo… bljak. Ampak po tem dolgo, dolgo nisem bila več ne bolana, niti malo prehlajena, čeprav sem jedla spet vse drugo.
Zato sem se odločila letos še 1x se prečistit, ker se me je pozimi že začel lotevati prehlad. Začela sem z 2.3. 100% presno in zaenkrat mi gre super 🙂

na evo, zakaj me je včeraj tolk trgalo v sinusih. sem jih imela letos pozimi.

ma kaj pa ješ za zajtrke? oz. kako nadomestiš kruh in te stvari?
pa mal mi ni jasno recimo a cvetača in brokoli kar surovo se poje?

živjo. heej da ti ogovorim na vprašanje. kako me ne premamijo sladkarije? čisto enostavno je, pravijo da je najtežje 1 teden, jaz jem presno hrano že 6 dan in mi niti enkrat ni zapasala kakšna sladkarija. loh povem da pojem zelo veliko hrane tudi po 4 kg na dan. pa hujšam. imam 2 kili in pol manj.. še enkrat moram povedati da tista ki hoče shujšati s presno hrano mora biti 100%. drugače ne gre.shera… nisem napisala da hočem 44 kg, bi bila zadovoljna z 55 kilogami. prednost tega prehranjevanja je da lahko ješ ves dan. no, jaz jem sadje samo do poldneva, ostale ure pa zelenjavo.
jem pa samo surovo. tako da. čutim tud da mam več energije, tk da. same dobre stvari o tem loh powem. razn ene.mal me je strah zaradi vnosa beljakovin…ampak ni pene. heh

lp vseeemmm

pia

Piaaaa… 55 kg pri tvoji višini se smatra za podhranjenost… izračunaj si ITM in boš videla… http://med.over.net/za_bolnike/telesna_masa.php

Vpišite vašo višino: (cm) 175
Vpišite vašo težo: (kg) 55

Vaš indeks telesne teže (ITM) je: 17,96

—————————————————————————

Poglejte v katero skupino se uvrščate glede na izračunani ITM.

Razvrstitev prehranjenosti glede na ITM:

do 18,49 podhranjeni
18,5 – 24,9 normalno prehranjeni
25,0 – 29,9 čezmerno prehranjeni; debelost I. stopnje
30,0 – 39,9 debeli; debelost II. stopnje
40 in več izredno debeli; debelost III. stopnje

Vaš indeks telesne mase ( 17.96 kg/m2) je prenizek, kar pomeni da imate prenizko telesno težo. Zato imate povecano tveganje za razvoj bolezni. Svetujemo vam, da obišcete vašega osebnega zdravnika in skupaj bosta ugotovila vzrok podhranjenosti in primerno rešitev.

ja wem. wendar sem to je moj cilj. in drgač jst sploh neb zgledala podhranjeno pr 55 kg. poznam eno k ma itm 16 pa še nek, pa ne zgleda anoreksično…

lp

Ajuj punce, samo da si ne boste na tak način uničile zdravja… Saj veš da se posledice pokažejo komaj čez par let… No, če misliš da se boš pol boljše počutila… Hmmmm, ne vem… Je tvoje telo, ampak da je to zdravo na daljši rok pa lih nisem prepričana… Še vegetarijanci imajo težave z raznimi anomalijami, čeprav uživajo tud mleko, jogurte, jajca ki imajo določen delež beljakovin… Tukaj pa ne uživate nič drugega kot sadje in zelenjavo… Se pravi da telo dobi samo nekaj vitaminov in menarov… Kje so pa OH, pa beljakovine, pa maščobe? Uh, ne vem no… Tud kavalitetne maščobe so pomembne, se pravi več x nenasičene…

Po moje je to bolj škodljivo kot zdravo… Drugač pa… Ste se same odločile, upam da ne bo kakšnih hujših posledic… No, mejte se… 🙂

In kje dobijo presnojedci beljakovine? Jaz si svojega teka sploh ne predstavljam brez beljakovin, adijo vse moje mišice, ki sem jih tako težko prigarala!

Načeloma lahko z vsako hrano v zeloooo velikih količinah dobiš dovolj beljakovin. Tako so izračunali, da bi mogel pojesti 10kg kruha, da bi zadovolil dnevno porabo beljakovin:-D ampak…če vam uspe pojesti 10kg kruha…hehe…je pa druga zgodba…

Vege imajo baje probleme, ker jedo mrtvo hrano, kao.
Moj panin in ogrska salama je bil zihre bolj nezdrav, kot velik sadja in suhega sadja, ter oreškov in zelenjave. Kruha pojem vseeno malo , recimo koruznega in čist mal sira zraven, ker sem šele ta teden začela in ne gre čist brez.Enostavno je prišel čas, ko je moje telo reklo, ustavi, drgač bo cirkus. tolk sem jedal svinjarije, da mi je bilo slabo. Bolj kot sem si želela nehat, bolj sem jedla.
Ti pa lahk povem, da jaz nima problemov da bi shirala, z mojimi 20 kg odveč.
Za zajtrk tud pojem weetabix z o,5 mleka maščobe.

Sem pa opustila 5 kav na dan, sladkarije, salame, pice , cvrtje, meso, to mi itak ni všeč nevem kaj, in take bedastoče.
Če sem lačna pojem raje dve jabolki ali pest rozin ali lešnikov. pa zanimivo, da me lakota ne baše več tolk.
Problem so mi edino zelenjave, te mi nikoli niso bile všeč, zdaj se jih trudim pa suove jest, pa idej nimam.

In če dam na tehtnico sadje in zelenjava ali pico in sladkatije, pa se vprašajte, kaj je bolj zdravo.
Zdaj kolk časa bom tako jedla nevem, ampak dokler mi paše sigurno ja.

Je pa včarj zvečer moj jedlu kračo in meni je tako zasmrdela , da mi je bilo kar slabo.

Edini problem je, kje nabavljat dobro zelenjavo in sadje.

Ja še to, za skeptike, zadnjič na eni odaji je govorila tale gospa od zveze potrošnikov in so jo vprašali kaj ona je, ker vidi tolk te hrane z Eji itd, pa je rekla, da je še najbolj velik presne hrane, kjub temu , da hrana ni vedno super, a nardi mjan škode kot vsa rafinirana predelana hrana.

no, zdaj sem se tehtala; to nedeljo sem imela z vso to “zdravo” hrano 91,4 kg.
po začetku v ponedeljek pa imam danes 88.7kg.pa velikkkkk boljš se počutim.
in s temi kg je bil zadnji čas , da nekaj ukrenem.

Ok Hana, ti si šla iz ene skrajnosti v (skoraj) drugo.
Med junk foodom in presnojedstvom je pa vmes še cela paleta zdrave hrane.
Pa v bistvu to kar ti delaš ni prenojedstvo, ker ješ celo predelano hrano kot je veetabix, da o mleku ne govorim.

Normalno, da če daš na eno stran pico in sladkarije na drugo pa sadje, da je sadje boljša izbira. Če daš pa na eno stran izključno sadje in zelenjavo na drugo pa sadje, zelenjavo, polnozrnate izdelke, manj mastne mlečne izdelke, kvalitetno olje … pa je tudi jasno, kaj je bolj zdravo.

Pravo presno jedstvo je surovo in suho sadje, surova zelenjava ter oreščki in nič drugega.

Zame to ni zdrav način prehranjevanja.
Poleg tega je tudi nesramno drag. In če se ga držiš, je edina kolikor toliko zdrava opcija, da ješ sadje in zelenjavo iz bio pridelave. Kar pride še enkrat dražje, za nek na dolgi rok za zdravje vprašljiv rezultat.

Pia ti imaš pa motnje hranjenje, poišči pomoč preden bo prepozno.

Hmmmm, presna hrana je samo sadje in zelenjava… Od kdaj imajo pa sadje in zelenjava kaj beljakovin? :)))

Hana, ne rabiš jest paniranega mesa pa kaj jaz vem kaj vse… Zdrava hrana so tud ribe… Pa puranje in piščanje meso… Popečeš na žaru in to je to… Pa je tud zdravo… Maščobe pa tud niso vse slabe… Pač uporabljaš nerafinirana olja… Hladno stiskano oljčno in bučno vsebuje samo dobre maščobe… Pa lepo piše na steklenici nerafinirano… Torej zdravo… Pa laneno olje npr… Izdeluje pa Gea še Extra olje, ki je mešanica olj… Vsebuje veliko omega 3 in 6… Ki sta koristni maščobi za telo… Torej… Ni se teba izogibati maščobam in mesu, samo pravilno jih je treba izbirati…

jaz sem lepo povedala, da nisem šla na čisto presno hrano. Tud dodala, da zjutraj popijem še mal mleka, pa tud kakšen košček polnozrnatega kruha pojem in mal sira.
ne gre mi meso, pa hvalabogu kave in sladkarije. zdaj , da bi se šla samo presno brezpogojno zaenkrat ne, niti ni te poterbe.
sem pa vesela, ker mi ne dišijo sladkarije in cukri. pa velik boljš se počutim.
ne grem v skarjnost, zaenkrat bom jedla tako,kot bo telo hotelo, ne glava, upam.

živjo.
piff jaz vsekakor nimam motnjo prehranjevanja.
ž
pa lp

pia

ja pa še neki loh povem. ja presno prehranjevanje je zelo drago.. porabim 2x več denarja kot sem prej. vendar če pa razmišljaš a ni boljše kupiti 2 kg jabolk ki jih jem cel dan kot pa eno milko ki je ista cena kot 1 kg jabolk.. zadnje čase kupujem tus vse samo bio, to pa pomeni da je hrana še enkrat dražja..jaz se ne oziram na to, saj se počutim izvrstno, počutje je pa najbolj pomembno. vsaj zame. hana jaz sem zelo vesela zate, da se tAKo prehranjuješ. kar tako nadaljuj, boš vidla da se boš čedalje bolje počutila.

lp

pia

New Report

Close