Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja razlaga imen-leksikon imen

razlaga imen-leksikon imen

Ali ima kdo knjigo Leksikon imen? Bi rabila razlago za dva imena.

povej, katera, bom pogledala, če je notri (imam eno skrajšano verzijo)

reče se DVE IMENI.

nova
Uredništvo priporoča

Rada bi razlago imen Sara in Amadej. Hvala.

Pardon, dve imeni.

Amadej: izhaja iz latinskega imena Amadeus. To je zloženo iz “ama”=ljubi in “deus”=bog in je prvotno pomenilo “kdor ljubi boga”. Glede na sestavine in pomen imenu Amadej ustrezajo grško Teofilos, slovensko Bogoljub, nemško Gottlieb.

Sara: svetopisemsko ime. Izhaja iz hebrejskega Sara s prvotnim pomenom “kneginja, vladarica”. Svetopisemska Sara, ki se je najprej imenovala Saraja, je bila žena praočeta judovskega rodu Abrahama, najprej Abrama. Kot mati “sina obljube” Izaka je tudi mati izvljenega ljudstva.

Za vse slovnične napake se vnaprej globoko opravičujem in posipam s pepelom.

Najlepša hvala.

hey! zanima me, če mi kdo lahko pove razlago treh imen? Bi rabila raazlago za ime Tian, Katarina in Barbara.

Že vnaprej hvala, Katja

Şpoštovani!

Novega člana družine bom imenoval Tin, zato bi Vas, če je možno, prosil za razlago imena. Hvala in lep pozdrav.

Gabrijel, čestitke! Zdi se mi, da se poznamo iz enega drugega foruma;) Lahko se motim.
Hotela sem pa povedat, da TIN pomeni IZZIDEK (pomol iz hišnega zidu, termin iz gradbeništva).
Kaj TINE ni dovolj lepo?

mene pa zanima ime Tia

Tia v španščini pomeni teta, v naših krajih pa je to izmišljeno moderno ime. Brezveze, kr neki.

ja teb je mogoče brezveze men je pa lepo ime in moji pupi full paše

Tia v španščini pomeni teta, v naših krajih pa je to izmišljeno moderno ime. Brezveze, kr neki.[/quote]

Ja. Smo bili zadnjič na sprehodu, pa pride mimo en gospod s ful lepo vzgojeno boxarko. Pa ga vprašam, kako ji je ime… Tia! Ja, res lepo ime za psa… ampak za otroka ??

vredu super ampak meni je še vedno lepo ime in kaj me briga kolk imen je kt poimenujejo pse in otroke pA KAJ

V eni drugi temi sem ravnokar prebrala, da Tia v zdravstvu pomeni srčna kap. Da je to diagnoza.

kaj ste se spravile zdej na eno ime… pa kaj, če pomeni nekaj… pa kaj, če vam ni všeč… a mora dejansko vsako ime biti vsem všeč in ne imeti nikakršnega pomena… me prav zanima kako ime ste ve zbrale za vaše otroke, mogoče Jožefina? Genovefa? Marjetka? kaj pa vas tako moti Tia. Ja, ok, jaz ne bi dala tako ime svojemu otroku, težko bi se odločila, da bi svojega psa tako poimenovala, pa vendar poznam eno tako strašansko lepo punco in zelo pametno in prijetno, pravi cukrček, pa je Tia in ji zelo paše ime in si ne predstavljam, da bi ji bilo drugače ime. Čist tko, mački od moje sestriče je bilo ime enako kot moji hčerki, punčki od bratrančeve sestrične pa je ime tako kot je ime moji mački… torej… kdo daje ime po živalih ali pa dajemo mi živalem človeška imena…?!?!?!

Meni je pa Tia zelo lepo ime. Res tudi jaz ne vem zakaj ste se spravile na to ime. Lp

jaz bi pa prosila če mi lahkokdo napiše razlago za uma Anais

Če imate preveč časa, da takole obrekujete, raje vzemite krpo v roko in si počistite podstrešje. Sorry, takšno je dejstvo. Vsakdo ima želje in tudi pravico dati otroku ime, kot sam želi, pa bodosi je tudi ime za hišnjega ljubljenčka.
Preden pišete takšne neumnosti na forum premislite, kakšne “neumnice/neumneži” izpadete.

Saj nič na rečem… Samo naj potem ne iščejo nekih strašnih pomenov, ker jih ni. Ker so to dejansko v tem smislu brezvezna imena. Če se išče pomen, ga najdeš pač v malo manj “in” imenih.
Pa da se razumemo – meni ime Tia sploh ni nesimpatično. Svojim otrokom sem dala pa vseeno imena s pomenom. Pa nobene Genovefe, Jožefine ali Marjetke nimam… (Čeprav poznam ene 5 Marjetk šolark, tako da je tale primer malo mimo udarjen… Je namreč precej zimzeleno ime.)

New Report

Close