Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali pripada prevoz z rešilcem?

ali pripada prevoz z rešilcem?

zanima me, če pacientu (moji teti), ki gre v Valdoltro na operacijo-menjavo kolka pripada prevoz od doma z rešilcem do tja. Stanujemo v Krškem, pa bi rada vedela, če je taka možnost, ker je domači ne moremo peljat (žal).

zgolj razlog, da je domači ne morete peljat, ne zadošča, potreben je zdravstveno utemeljen razlog (nepokretnost, življenjska ogroženost,…).

Mislim, eni ste pa res od sile. Ali se ti spoloh zavedaš strošek takšnega prevoza, samo zato, ker si v familiji nemorete vzeti nekja ur časa za prevoz/pomoč družinskih članov.

In še odgovor: NE , ne pripada!

Moj oče je bil zelo hud bolnik, rak razširjen po celem telesu, pa mu ob zadnji intervenciji (krvavitve iz grla) ni prpadal prevoz z rešilcem.

Odgovor v ZD TRbovlje je bil: “Kaj pa če se vmes komu kaj zgodi, mi imamo na voljo samo enega rešilca!” Kamlu potem je žal umrl.

Malo se zamisli!

Kaj pa če nimamo avta, a naj ji taxi najamem ali kako?
Drugih sorodnikov pa nima kakor nas.

Noben v familiji nima avta? Ta je pa malo bosa.

Drugače pa bo moral nekdo z njo na vlak, avtobus,…če so finance, pa taxi, seveda.

mogoče še kakšen od sosedov in mu pač daste tistih 50€ za bencin…oziroma manj…

lahko jo peljete en dan prej in prespi v hotelu, potem s taksijm v bolnišnico.

“rešilec” ni samo tisto urgentno vozilo, s katerim prevažajo ljudi v življenjski nevarnosti. v Lj na KC ali onkološki, naprimer, vozijo tudi ljudi iz oddaljenih krajev, na razne peiskave in terapije. zjutraj pobere nekaj bolnikov, ki nimajo drugega prevoza, pripelje na onkološki na obsevanje ali kaj podobnega in jih popoldne vse hkrati odpelje nazaj.

tako da se je za pozanimati, v katerih primerih ti pripada tak način prevoza. jaz tega žal ne vem, tudi ne vem, kdo to odobri oz. v čigavi domeni je…. ampak vem, da ziher obstaja nek tak sistem, ker sem velikokrat na Polikliniki in tisti reševalci kar naprej prevažajo te starejše bolnike sem in tja. mogoče bi prišlo v poštev tudi pri vas.

z rešilcem do tam,potem bi to vsi izkoriščali.Ne,ne pripada ji.
Poskusite res iti z vlakom,te bo po moje ceneje prišlo kot taxi.
Kaj pa kakšen sosed,znanec…?Nekdo pa že ima avto,menda.In nekaj časa.Pa mu daste tistih nekaj evrov za bencin in to je to.
Ne vem,ugibam.

jaz pa mislim da ji pripada…..mojemu možu je pripadal, ko se je v lj. vozil na kontrolo krvi(prebolel je pljučno embolijo).Pozanimaj se na ZZZS.Kot je že napisala ,,mogoče,, rešilci niso samo za nujne primere.

Nekaj takega bo držalo, tudi jaz žal točno ne vem, kakšen je postopek, mogoče je malo tudi odvisno od možnosti.
Sem bila sama v podobni situaciji in so mi v bolnici (ki je bila v drugem kraju) svetovali, naj prosim v lokalni bolnici za prevoz. Torej ta varianta definitivno obstaja, jaz je sicer potem nisem izkoristila …

Pa še to me zanima: a je treba na tak način reagirat na čisto primerno vprašanje? Bi se bilo treba zamisliti, ja …

Pozanimajte se pri osebni zdravnici, ona namreč da napotnico, na podlagi katere potem pride rešilec.

člen 54

Ja itak bo pa vedel njen osebni zdravni, kako in kaj.
Sicer je pa bolje mal pobrskat po googlu, ta te vsaj ne zmerja nazaj…

Mojega tasta načeloma vozi moj mož, enkrat pa res ni mogel, ker je bil službeno v tujini, in je tast brez problema dobil rešilca (ni nepokreten). Jaz pa ga tudi nisem mogla z dojenčkom voziti, ker živi na drugem koncu Slovenije, da se ne bo katera spotaknila.

Tudi mojega soseda (ni nepokreten) vedno pride iskat rešilec, da ga odpelje na pregled v klinični center. Pa je to prbl. 1x na 2 meseca. Pa verjetno tudi ima kake živeče otroke oz. druge sorodnike še kje po Sloveniji.

Tako da ta možnost zagotovo obstaja.

S temi prevozi je včasih tako-tako… moja, žal sedaj že pokojna teta, je bila res huda bolnica. Iz NM v LJ je šla na pregled z rešilcem le 2x: ker ni bila nepokretna, je sedela na sedežu poleg drugih različnih bolnikov, vožnja je trajala zeloooo dolgo (sicer cca. 45 minut), ker so ljudi spropti pobirali, pustili v tej ali oni bolnici, raznorazne kombinacije v eni vožnji…vrata rešilca v zimi odprta na stežaj, dokler so nekoga peljali v bolnico (ostali so čakali v rešilcu)…žejni, lačni… Priporočam raje, da se z nekom privat dogovorite (znanec, prijatelj…), da jo bo peljal tja proti zmernemu plačilu… Samo moje mnenje.

Seveda pripada, kar pozanimajte se pri os. zdravnici za napotnico.

Je bil nek znanec dober mesec nazaj na operaciji, kakršno opisuješ in isto v Valdoltri.
Rešilec mu ni pripadal, peljali so ga domači.
No, morda pa vam vseeno uspe!

srečno

Mislim da se da tudi naročiti prevoz z reševalnim vozilom (7 let nazaj se je dalo) , ampak plačaš da glava boli .

Če zdravnik izda napotnica, da. Najbolje bi bilo, da se kar nanj obrnete.

Menda ni jasno, da se mora zdravnik držati teh navodil? Ne more kar napisati, pač pa le takrat, ko so izpolnjeni spodnji pogoji!

IV/7. Pravica do prevoza z reševalnimi in drugimi vozili

54. člen

Zavarovana oseba ima pravico do prevoza z reševalnimi in drugimi vozili, kadar iz zdravstvenih ali drugih razlogov ni mogoče opraviti prevoza z javnim prevoznim sredstvom. Ti prevozi so:
1. nujni prevozi, ko je potrebno zagotoviti čimprejšnjo zdravniško pomoč in preprečiti najhujšo možno posledico za življenje ali zdravje zavarovane osebe, za zdravje drugih in v vseh primerih, ko zavarovana oseba potrebuje takojšnje nujno zdravljenje in nujno medicinsko pomoč;
2. prevozi, ki niso nujni, ker ne gre za reševanje življenja ali prevoz zaradi nujnega medicinskega posega, ampak za prevoz nepokretne zavarovane osebe do zdravstvenega zavoda ali zdravnika in nazaj ali prevoz osebe na in z dialize;
3. v primeru, ko bi bil prevoz z javnim prevoznim sredstvom lahko škodljiv;
4. prevozi zavarovane osebe s spremstvom zdravstvenega delavca.

55. člen

Nujni prevozi se opravljajo s primerno opremljenimi reševalnimi avtomobili. Če zaradi težko dostopnega terena, prometnih ovir ali drugih razlogov ni možen nujni prevoz z reševalnim avtomobilom, se lahko opravi tudi s helikopterjem ali drugim prevoznim sredstvom.

56. člen

Nujni prevozi vključujejo tudi reševanje poškodovanih zavarovanih oseb z gora, morja, voda in jam in njihov prevoz do najbližjega zdravstvenega zavoda, ki lahko zagotovi ustrezno medicinsko pomoč. Nujnost reševanja in prevoza mora potrditi zdravnik, ki je sodeloval pri reševanju poškodovanca, ali zdravnik, ki ga je sprejel na zdravljenje.

New Report

Close