Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Nehoteno, prisilno trzanje mišic

Nehoteno, prisilno trzanje mišic

Spoštovani!

Imam problem, ki mi že nekaj let onemogoča umirjeno, sproščeno življenje, saj se mi dogaja; sedaj čedalje bolj pogosto, da sem v stalni napetosti in neprestani pripravljenosti, da trzam z mišicami trebuha ali ramen. To storim da bi se sprostila napetost, takoj za tem pa ugotovim, da sem potem še bolj napeta in nesproščena.

Ta trzanja niso posledica življenjskih težav, čeprav se lahko takrat bolj pogosto dogajajo. Lahko sem čisto mirna, celo ko počivam. Zdi se mi, kakor da moram nekaj postaviti na pravo mesto, poravnati, kar pa seveda nima nobene zveze s samim telesom, ampak verjetno z živci.

Že kot najstnica sem bila hospitalizirana zaradi težav z živci na desni strani obraza, ko nisem mogla zapreti očesa in se ne nasmejati z desno stranjo ustnice. Ne spomnim se, kako in za kaj so me takrat zdravili.

Danes sem upokojena in v tem času mi ponovno pogosto nehotno trza veka, za kar sem že na forumu za obolele na ščitnici dobila pojasnilo, da se to lahko dogaja pri povečanem delovanju ščitnice.

Tudi jaz sem na Eltroxinu in se sprašujem, ali ima to trzanje povezavo s ščitnico in kaj bi se v tem primeru lahko naredilo za izboljšanje.

Začela sem namreč uživati B1 vitamin, B6 pa ni v prodaji.Mi to lahko pomaga?

Svetujte mi prosim, čeprav sem enkrat ugotovila, da so se ti simptomi trzanja umirili in skoraj ponehali, ko sem bila bolj pozorna na to, da sem trzanje zavestno onemogočila, še preden se je izrazil.

Hvala vam za vaš odgovor.
Lep pozdrav.

Spoštovani!

Hipotiroza (premajhno delovanje ščitnice) ni vzrok za nehoteno trzanje mišic (fascikulacije). Vzrok so lahko različne bolezni živčevja, lahko pa tudi psihogeni dejavniki. Glede na to, da prejemate Eltroxin priporočam določiti TSH. Jemanje vitaminov B vsekakor ni škodljivo. Morda bi koristil anksiolitik. Pripročam obisk pri izbranem zdravniku družinske medicine.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani Edi P!

Zahvaljujem se vam za vaš jasen in konkreten odgovor. Zavedam se, da bi morala o tem povedati svoji zdravnici, a kaj, ko je tako težko biti 80 in več % slušni invalid in se pogovarjati z zdravnico, ki ima čez usta masko, da se nebi okužila od pacientov. Že iz otroštva sem namreč navajena “poslušati” tudi iz ustnic in očitno je ta moja navada ovira, da ne morem dovolj jasno poslušati samo s slušnima aparatoma.

V tem času sem molila k Bogu Sveteg pisma in dal mi je moči, da sem bolj umirjena in da lahko tudi razumsko nadzorujem to svojo šibkost. Ugotovila sem, da če zavestno ustavim to dejanje, počasi izvodeni in se umiri, dokler ponovno ne pride do kakšne težje situacije, ki jih imamo ljudje v današnjem času na pretek.

Želim vam lep dan in čim manj težkih situacij in pacientov.
Kmalu bo spet posijalo sonce.

New Report

Close