Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

kefalonija vs zakintos

Default avatar
Mi lahko kdo pove kakšno primerjavo med tema dvema otokoma?
Zanima me "vse", predvsem pa morje (morebitni zalivi?, tip plaž...).
hvala!
Default avatar
predvidevam, da ne boste cel teden na eni plaži pred hotelm

priporočam kefalonijo, ker

- ima več lepih krajev (gl. mesto, sami, fiskardo)
- naravne znamenitosti (jezero melisani, otok itaka)
- več lepih plaž (myrtos !!, antisamos, skala, ....)
- si lahko privoščiš enodnevni izlet na zakintos (angleško je zante), kjer si ogledaš plažo z nasedlo ladjo (shipwreck), dostopno samo po morju in ene ful lepe skale oz. modre jame

vse ostalo je podobno, na obeh otokih je veliko angležev zato ravno poceni. na zakintosu smo bili na plaži alikanas in mi je bilo čist brez veze, ampak pijača pa cenejša kot na kefaloniji

nikakor ne priporočam, da greste v poros na kefaloniji, ali na polotok lixouri kjer je plaža xi (preveč odročno)

http://www.greeka.com/ionian/kefalonia/ ... eaches.htm
Default avatar
Hvala za info.
Ja pravilno sklepanje - rentanje skuterja in predvsem raziskovanje plaž.
Iz Lefkasa 1x že izlet na Itako in Fiskado (kefalonija - a tak izlet mislim da ne da realne slike o otoku).

Odločam se med hoteli oz. kraji:
Kefalonija:
H.Galaxy 3* Argostoli
H.La Cite 2*+ Lixouri ... torej ne (hvala za nasvet ;)
H.Lassi Lassi

Zakintos:
H.Zakantha beach 4* Argassi
H.Park 3* Tsivili
Studiji Mariangela 2* mirni Laganas (malo moti ker Laganas)

Hvala...
Default avatar
predvidevam, da nimaš mlade družinice - potem LASSI, se vsaj kaj dogaja. mogoče je lixouri komu všeč, ampak moraš vedno ful daleč, preden kam prideš. pa sej boš tam videla ali avto ali skuter.
mi smo bili v skali, pa je sicer uredu ampak moraš biti v mestecu in ne 3 km preč, ker nimaš kej počet za peš je predaleč (taksi pa 5 eur v eno smer).

avtobusne povezave na otoku so nikakve, ceste slabe. razdalje so kar velike in bolj priporočam avto. nesreče niso tako redke, predvsem so čudni angleži, ki niso navajeni vozit po naše.
Default avatar
kefalonija je napisal/a:
sorry: .... NI ravno poceni
Default avatar
Bila sem že na Kefaloniji ter Zakintosu. Meni je bila bolj všeč Kefalonija.

Zakintos je manjši, bolj turističen, večja gužva ... Je veliko več mladih, tako da je večji žur. Otok je lep (najde se kakšne lepe plažice,razgledi so čudoviti ... ).

Kefalonija ima zelo, zelo lepe plaže in naravo na sploh. Všeč mi je bil Lasi, tudi Skala, Argostoli ob večerih (tam ne bi imela apartmaja), Fiskardo. Ni pa mi bila všeč rdeča plača v Luxoriju. Kefalonija je bolj mondena, veliko je jaht, jadrnic, vil od raznih bogatašev ...

Blazne razlike v ceni nisem opazila.
Default avatar
Hvala vsem (obema)... Kefalonija it is! :)
Juhu, komaj čakam.
lp
Default avatar
Zanima me, če kdo pozna, kakšni so apartmaji Astra Village v Svoronati? Slišala sem, da je sama vasica zelo mirna in se tam prav nič ne dogaja. Je bil kdo tam?

Zanima me tudi, ali je možno ob večerih z motorjem v Lassi (6km) oz. Argostoli (9km)? Je cesta osvetljena? Čez dan bova z motorjem raziskovala otok zvečer bi šla pa malce v dogajanje...

Hvala in lp
Default avatar
Samo za info: ravno zaradi Angležev je drago. V splošnem velja, da je tam kjer počitnikujejo Nemci, ceneje.
Zakintos je bil do sedaj najdražji grški otok (bila sem na treh), ki sem ga obiskala. Bila sem v Laganasu - če to še kaj spremeni.
Default avatar
Kam na Kefalonijo se najbolj splača namestiti, da imaš najboljšo možnost raziskovanja otoka. Mislim, da se vsak dan lahko kam odpelješ pa kaj novega odkriješ. Hvala za nasvet.
Default avatar
jaz sem mnenja, da je to lassi in okolica, mislim, da je svoronata
saj skala ni daleč, je pa cesta bolj ozka in polna angležev, ki ne vedo, da se vozi po levi (mal heca).
če si na sredi imaš enkrat izlet na sever (fiskardo), enkrat na jug (skala), drugič na vzhod (melisani, sami), ...
itak pa otok ni blazno velik...
Default avatar
Bil sem samo na Zakinthosu in mi je bil zelo všeč. Laganas je v bistvu popolnoma drug svet in kvari splošni vtis o otoku, zato ti svetujem, da v promeru, da se odločiš za Zakhinthos ne greš tja.

Glede cen pa lahko rečem, da je Zakhinthos cenejši od Kosa in dražji od Lezbosa.

Lep dopust !

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net