Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek po vrtcih se pojavljajo uši

po vrtcih se pojavljajo uši

V našem vrtcu so se pojavile uši. Kako se spopasti z njim?

Lahko izvemo za kraj. Hvala.

Izkušenj z njim pa (na srečo) še nimamo, tako, da žal nimam nasveta.

ja starši boste kupili šampon proti ušem in umili glavo svojim otrokom.kje je tukaj problem?

nova
Uredništvo priporoča

Operi vso posteljnino, presesaj jogije, doma naj ima kapo na glavi, operi s šamponom,gnide bo potrebno pa ročno ven pobirati. Seveda v primeru, da je uši otrok dobil, če jih pa nima ga pa vsakodnevno kontroliraj.

Uši rade grejo na čiste lase.Ena frizerka mi je rekla,da preden gre otrok v vrtec naj mu malo posprejam lase z navadnim lakom za lase.

Nič takega. 🙁 Na naši šoli so že vrsto let. Celo ministrstvo se je mend ukvarjalo z njimi. 😉 Ko se reši ena glava, pa jo dobi druga. Kot začaran krog.

ne deluje. prav tako ne deluje splahovanje glave s kisom, špricanje s parfumi, 14 dni neoprana glava. Ne deluje niti preventivni repelent proti ušem. Vse to smo že dal čez in je edina “preventiva” vsakodnevno ročno (ne z električnim glavnikom) prečesavanje glave.

Mi tudi našpricamo s sprejem. Sploh mercatorjev smrdi kot sto hudičev.

Pa ne prevečkrat glavo umit.

A ni nekaj časa nazaj tukaj ena rekla, da otroc po počitnicah ne grejo z lepo glavo v šolo ali vrtec, ker se vedno pojavijo uši?

NEUMNOSTI!
v vrtcu še nikoli niso gojili uši!Ali mislite, da imajo zato posebno štalco? Ali pa jih obožujejo mogoče učiteljice in vzgojiteljice?
Prinesejo jih ortroci na glavah in si jih podajajo. Ohranjajo pa jih tisti, ki puščajo neumite, neprečesane glave, ki ne preperejo, presesajo stanovanja, ki preredko pogledajo glave in ne odstranjujejo gnid in jih raje špricajo, kot umivajo, češejo in odstranjujejo! Na tak način se vedno znova najde uška, ki zleze tudi na sosednjo čisto glavo!
Pa očala si dajte gor, da boste dobro videli.

Smo imeli januarja “žur” – prilagam link

Govorimo o neumitih glavah in o špricanjo, ko uši še ni! Ne pa takrat, ko že nekaj leze.

se pravi, nič ne pomaga česati, razen, če mi boš rekla, da uči ne grejo na počesane lasje!

Naša punca jih nikoli ni imela, pa so bile v vrtcu pol leta uši. Je že inšpekcija hodila.

Ko pa že enkrat leze je pa logično, da sesaš, češe in še kaj.

Dokazano je, da gredo uši raje na čiste lase.

Jaz zato svoji hčeri od lanskega septembra, ko so se prvič pojavile uši v vrtcu, umivam glavo na 2-3 tedne in po pranju obvezno našpricam z nekim otroškim balzamom za lažje česanje (ima močan sadni vonj). In to ponovim vsaj 1x vsak teden.

kako pomaga, ne vem, ni pa doslej še dobila uši, pa so jih v vrtcu imeli od septembra do januarja.

mi jih pa še nikoli nismo imeli,ne v vrtcu ne v šoli.peremo glavo 2x tedensko,pa nič ne špricamo po laseh.

V šoli so redno vsako šolsko leto uši. V vrtcu letos prvič vem zanje.
Do zdaj smo se jim brez posebnih ukrepov izogibali. Lani so nas doletele pri treh otrocih naenkrat (dva šolarja, en vrtičkar).
Znebili smo se jih v prvem koraku – oprali lase z Nixom, prečesali in ročno odstranili vse gnide, ponovili čez en teden, preprali smo kape in posteljnino, deke in blazine na sedežni in za 14 dni zbasali en kubik pliškov v vreče.

o moj bog. umivanje las na TRI tedne. kriza… si ne predstavljam. samo da pomaga.

o moj bog. umivanje las na TRI tedne. kriza… si ne predstavljam. samo da pomaga.[/quote]

Ah ne, saj to ponovi enkrat na teden 🙂

o moj bog. umivanje las na TRI tedne. kriza… si ne predstavljam. samo da pomaga.[/quote]

Ah ne, saj to ponovi enkrat na teden :)[/quote]

Ne, 1x na teden jih pošpricam, perem pa na 2-3 tedne:-)
Ima pa zelo suhe lase in so lepe tudi po 2-3 tednih.
Jaz imam take, kot jih ima hči po 3-eh tednih, že po 2-eh dneh.

Včasih,ko sem bila še jaz majna so naši starši govorili”uf septembra pa bojo spet uši ko pridejo bosanci domov” .

New Report

Close