Najdi forum

Katarina Kresal in njeno dejanje!?

Zakaj? Ker upošteva odločitev Ustavnega sodišča Republike Slovenije???

Sramota za tiste, ki vlagajo interpelacijo!!!

Drži.

Naj se ta sramota z izbrisom že enkrat konča!

Zaradi mene lahko ta država tudi obuboža zaradi tonamenskih izplačil, čeravno dvomim, da si je z denarjem sploh mogoče oprati za 17 let slabe vesti!

In J*** ti kretene, ki mislijo da koga farbajo z interpelacijo!

Eh, ta interpelacija je kot potok na mlin našemu prfoksu za pravo. Že voham izpitno vprašanje v petek: vse o Katarini 🙁 A niso mogli en teden počakat??

------------------------------------------------------------------- Think of how stupid the average person is. Then realise half of them is stupider than that.

Osebno poznam ljudi, ki takrat, ko je bil čas za….., niso vložili zahteve…. Danes bi pa to in ono. Potem pa še tožba pa tako naprej.
Kdo pa poskrbi za slovence, če so slučajno oškodovani zaradi države?

Dejte no. Ne rečem, da med njimi ni kdo, ki mu pripada državljanstvo ampak !?

Pa kakšne tožbe. Pogodba, če želi biti državljan in to je to. Tožit naj grejo tja kjer so bili do danes.

Osebno poznam punco, ki je živela v isti soseščini kot jaz – od nekdaj, hodila v isto oš … bila še v srednji, ko smo zanjo podpisovali izjave, da jo poznamo od nekdaj in da živi v soseščini, ker so jo birokrati hoteli kar založiti med papirje …

Pa gospo, ki se je samo rodila v drugi republiki, ker so bili starši tam za leto ali dve službeno … ni bila izbrisana, je pa imela težave, pa čeprav so vsi njeni bratje rojeni v slo, pa kolikor je znanih prednikov tudi.

Nekaj je bilo takrat zelo narobe, in vedno je, kadar slabovidni birokrati odločajo o življenjih posameznikov.

Če ti ni mar za izbrisane, nimaš pravice jokati, če drugim ni mar zate in za tvoje, samo zato, ker niso ‘njihovi’ …

POANTA VSEGA JE, DA GRE ZA LJUDI! Ne naše in vaše!

Ti je treba narisati?

Prav bi zastavila, če bi stavek začela ravno obratno: Ne rečem, da med njimi ni tudi kdo, ki mu ne pripada državljanstvo, ampak …

… ker med drugim je med njimi več kot 5000 otrok! Čakaj koliko je že to, aha, petina vseh izbrisanih je samo OTROK! Lahko si mislim, kakšna je statistika od tu dalje!

Povej raje, da si navaden stiskač!

Naj plačajo! Edino pravilno! Me bo manj sram hoditi po cesti!

Rada bi tebe videla se skrivati v lastnem stanovanju in to slabi dve desetletji!

Črna mačka,
naslednjič, ko odpiraš novo temo, se vsaj pozanimaj o njej toliko, da ne boš takšnih neumnosti kvasila, kot jih tokrat.

Ustavno sodišče je namreč ugotovilo ravno to, da je bilo neustavno izbrisati tujce iz registra stalnega prebivalstva samo zato, ker niso ponovno zaprosili za vpis. Ti tujci so namreč že imeli dovoljenje za bivanje v Sloveniji, imeli so stalno bivališče, bili vpisani v register in imeli vse iz tega izhajajoče pravice in dolžnosti.

To vpašanje ni z ničemer povezano s prošnjo za slovensko državljanstvo, in res bi bilo neetično pričakovati ali celo zahtevati od ljudi, da se odpovejo svojemu državljanstvu in prevzamejo slovenskega, če sami tako nočejo.

Morda res sedaj gledaš zgolj skozi prizmo južnjakov, ki pri nas delajo samo zgago, ampak pomisli, kako bi gledala na zadevo, če bi tebi in tvoji družini, s katero si recimo živela v Nemčiji, ob združitvi Vzhodne in Zahodne Nemčije vzeli vse pravice in te recimo celo silili, da prevzameš nemško državljanstvo, pri čemer se moraš odpovedati svojemu.

Kar pa se odškodnin tiče, pa tako: sodišče pač odloča po zakonih, ki veljajo pri nas. Če sodišče ugotovi, da je bila nekomu zaradi nezakonitega dejanja storjena krivica in je utrpel škodo, mora tisti, ki je za to kriv, škodo nekako nadomestiti.
Če ti sosed npr. iz hudobije požaga drevo, ga boš lahko iztožila za povzročeno škodo. Škodo boš seveda morala dokazati – vsako leto boš ob pridelek npr. 73 kg sliv, kar stane xy evrov, poleg tega zdaj sredi poletja na vrtu nimaš več sence, zaradi česar nimaš kam postaviti ležanika, zaradi tega imaš duševne bolečine, ki jih ocenjuješ na yz evrov… Enako je z odškodninami, ki jih bodo iztožili izbrisani. Kar bodo dokazali in o čemer bodo prepričali sodišče, toliko jim bo država, ki jim je to škodo povzročila, pač morala plačati. In verjamem, da prav nobeden od njih ne bo dobil toliko, kot mu je izbris resnično povzročil škode in trpljenja.

Izbris in njegove škodljive posledice so bile kršitev človekovih pravic.

Aktivirajte se:

http://www.amnesty.si/sl/node/1752

Gotovo je men izbrisanimi kdo, ki je izbrisan zaradi napake, večina, ki pa ni dala ponovne prošnje, pa je taktizirala.
Otroci niso krivi, krivi so njihovi starši ker niso posrbeli zanje , ker so prav tako taktizirali.
Država naj plača, pravite. Od kje pa naj vzame, to povejte !

Bo pač tista ena patria manj … res velika škoda.

… pa kakšen referendum manj …

Od tam, kjer so svoje pametovanje jemali.
Tudi, če so taktizirali in niso vzeli državljanstva, jih nihče ni imel pravice izbrisati iz registra stalnega prebivališča. Poznam človeka, ki ni vzel državljanstva ravno zaradi taktiziranja (ker se je zbal, da bo izgubil nepremičnino v Srbiji), pa ga niso izbrisali. Imel je stalno prebivališče in ima ga še danes. Dela neprekinjeno na podlagi delovne vize in nikogar ne bo tožil.
Aja, si vedela, da je med izbrisanimi tudi tisti, ki je igral Rožleta v Kekcu (sem pozabila njegovo ime). Po kekcu pa je kuhal zaroto, kako bo izvedel agresijo na Slovenijo.

Mačka, pa ne pozabi na taktiziranje naših politikov, ki so verjeli, da bo zadeva izbrisani kr tako izginila. Takrat se še niso znali igrat države in so pozabili, da je država mednarodnopravni subjekt.

Če boš ti nekoga umorila in ti sodišče ne bo dalo pravico do obrambe, boš verjetno dosegla, da te sploh ne bodo zaprli. Zakaj? ker je to temeljno načelo vsake pravne države in ker je bilo kršeno. Nikogar ne briga, kaj si o tebi in tvoji moriji mislijo Janez, Micka, Ksantipa, idr….Če že ljudje tega nočete štekat, bi pa politiki MORALI.

ksantipa22

Martin Mele je ime Rožletu. Sem že v začetku dejala, da je zagotovo med njimi peščica, ki je opravičena do tega. In množica, ki ni.

Plačevali bomo pa tako in tako davkoplačevalci in se ti ni treba bat, da bi tebe izpustili.

… in zaenkrat si v tej temi edina, ki tako misli.

In gola dejstva ti prav tako ne dajejo prav:

“Med 25.671 izbrisanih je bilo po nekaterih ocenah med 200 do 500 zaposlenih v JLA (na raznovrstnih delovnih mestih od mizarjev, kuharic in čistilk do oficirjev), večinoma z družinami, katerih člani so imeli slovensko državljanstvo. Če bi kdorkoli od njih zagrešil kakršnokoli kaznivo dejanje, povezano z osamosvajanjem države, bi Slovenija kot pravna država morala to kaznivo dejanje sodno preganjati na podlagi kazenskega zakonika. Od izbrisanih pa prav nihče ni bil nikoli obsojen za kakršnokoli dejanje proti naši državi – kljub temu pa del javnosti o izbrisu še vedno govori kot o sprejemljivem načinu izvensodnega kaznovanja zgolj domnevnih zločincev.”

In še to:

“IZBRISANI so po definiciji in vse po vrsti le osebe, ki jih je država 26. februarja 1992 NEZAKONITO izbrisala iz registra stalnega prebivalstva Slovenije.”

… če je med 25.000 kakšen, ki ni bil nezakonito izbrisan, potem ta posameznik po definiciji sploh ni pravi izbrisani!

Ti je že nekdo zgoraj namignil, da si strašno slabo poučena o temi … in me strašno veseli, da se na tvoje ‘babje čenče in pozive k nestrpnosti’ ljudje tukaj ne odzivajo po tvojih pričakovanjih.

Nehaj jamrati, kot da bo kdo prišel po tvojega prašička, ki ga skrivaš pod posteljo …

Jaz z veseljem dam – v obliki ‘svojega’ davkoplačevalskega deleža, pa pikapolonico prinesem, če bo treba …

s.o.s.

Da nisi en izmed njih. Po prašička pod posteljo pa kar pridi ti ga z veseljem dam.

Se ne bojim. Zato pa krivim oblast, ne pa izbrisanih. Če bi meni država protizakonito odvzela pravico, bi tudi zahtevala, da to popravi in prepričana sem, da bi ti ravnala enako.

Sos ti je lepo pojasnil/a, tvoje mnenje o izbrisanih izvira zgolj iz ksenofobije in ne iz objektivnega poznavanja situacije. Samo, da se ne boš kdaj čudila, da je človek sposoben takšnega razmišljanja, če se znajdeš na drugi strani.

LP

… se izrekam zelo bojevito tudi proti rasizmu, pa kolikor sem se nazadnje videla v ogledalu nisem črne ali rumene polti …

… sem tudi proti homofobiji, pa šovinizmu, pa skratka nasilju, diskriminaciji in vsemu kar je nepoštenega nasploh.

Imam pa tudi še eno napako: strašno sem nestrpna do ne prav bistrih ljudi kot si ti!

Teli izbrisani!!?????? 🙂

Ali gledate trenja?

Tile t.i. izbrisani imajo samo veliko srečo, da živijo v Sloveniji, ker v kakšni bolj kulturni in bolj demokratični državi (Nemčija, Avstrija, Italija, ZDA, Francija………) bi že fasali, tukaj pa jih lepo kulturno in mirno prenašamo, čeprav vsi dobro vemo, da jih je leta 1991 naša država dobesedno prosila, naj si uredijo državljanstvo. Celo manj jih je stalo, kot je takrat stalo, če si peljal cepit psa. Če pa bi vsem vsilili naše državljanstvo, bi nas pa zdaj tožili, da smo jih prisilili, da so Slovenci. Pa totalno primitivno je, da zdaj tako glasno omenjajo otroke, ki so ostali brez državljanstva. Vsak otrok, ki se je rodil od leta 1991 naprej v Sloveniji, je avtomatsko dobil naše državljanstvo, razen če so ga starši zavrnili. Torej so starši tisti, ki so, oprostite izrazu, zajebali svoje otroke, ne pa država Slovenija.

New Report

Close