Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Ali so se avtomobilska zavarovanja ...

Default avatar

lojka b.

...v zadnjem času res tako drastično podražala? Stari avto sem registrirala pred kakima dvema mesecema in je zdaj za novega ful dražje. Agent mi trdi, da se je obvezno zavarovanje podražilo, kdo ve?
Default avatar

mogoče je to?

Cena zavarovanja je odvisna tudi od vrednosti avta. To pomeni, da če je avto starešji, bo cena manjša in če je avto novejši ali celo nov, bo zavarovanje toliko dražje. Pa da ne govorimo o KM, cm3, itd...
Default avatar

zavarovanjeavta

mogoče je to? je napisal/a:
Cena zavarovanja je odvisna tudi od vrednosti avta. To pomeni, da če je avto starešji, bo cena manjša in če je avto novejši ali celo nov, bo zavarovanje toliko dražje. Pa da ne govorimo o KM, cm3, itd...

To pa sigurno ne drži! Plačaš mogoče manj zaradi svoje bonitete!!! Ker pač za vsako leto brez karambola dobiš 5% popusta. Vrenost avta pri tem ne igra vloge!!!! Seveda to velja za osnovno AO+ zavarovanje.

Vse nekaj drugega pa je kasko zavarovanje! Tu pa ima vpliv tako letnik kot tudi vse ostalo! Pa tudi odvisno kaj vse je vračunano v kasko!
Default avatar

črna mačka

Če je avto star, zato ne plačaš nič manj.
Default avatar

edino

generali ni zvišal cen! od kod pa ste?
Default avatar

mogoče to?

črna mačka je napisal/a:
Če je avto star, zato ne plačaš nič manj.
Ok, se opravičujem, če sem dala napačno informacijo. Sem mislila, da je tako, ker me je referentka spraševala po vrednosti avta, pa ji nisem znala povedati, zato je šla gledat neko euro tarifo...
Default avatar

tarifa

zavrovanje se gleda tudi glede na vrednost vozila po eurotax-u

http://www.eurotax.si/

pa seveda kilovati, prostornina ipd.
Default avatar

črna mačka

Katero zavarovanje se gleda po vrednosti ????
Jaz plačujem kasko in obvezno vedno enako (razen dodatnih popustov, ki niso vezani na starost avta)
Default avatar

DRRR

tarifa je napisal/a:
zavrovanje se gleda tudi glede na vrednost vozila po eurotax-u

http://www.eurotax.si/

pa seveda kilovati, prostornina ipd.
To velja samo pri kasku, pri osnovnem nima veze kolk je avto star, kolk je bil vreden nov in kolk je vreden zdaj!!
Default avatar

ni res!!!!!!!!!!!

jaz sem plačala za enak način kot lansko leto, le nekaj evrov več pred mesecem dni...torej pri triglavu se je zelo malo podražilo, skoraj nič. enako smo včeraj plačevali za zavarovanje bajte po novem načinu in plačali nekaj več, ne pa drastično več.
Default avatar

DRRR

A ni zanimivo da vsi rinete na ta k..... triglav. Pri njih se splača samo nezgodno osebno zavarovanje...
Najbrž se sploh ne pozanimate pri drugih zavarovalnicah al ste pa leni in opravite vse na enem mestu, se pravi na tehničnih pregledih...
Default avatar

Meta 1

DRRR je napisal/a:
A ni zanimivo da vsi rinete na ta k..... triglav. Pri njih se splača samo nezgodno osebno zavarovanje...
Najbrž se sploh ne pozanimate pri drugih zavarovalnicah al ste pa leni in opravite vse na enem mestu, se pravi na tehničnih pregledih...
Ja in kaj to tebe boli?
Default avatar

DRRR

Meta 1 je napisal/a:
DRRR je napisal/a:
Ja in kaj to tebe boli?
Boli me k....!
Default avatar

kossy

DRRR je napisal/a:
Se strinjam. Jaz sem pri Zav. Maribor in imajo bolj ugodno zav. kot Triglav in Adriatic.
Default avatar

DRRR

kossy je napisal/a:
DRRR je napisal/a:
Se strinjam. Jaz sem pri Zav. Maribor in imajo bolj ugodno zav. kot Triglav in Adriatic.
No. Generali ima pa še bolj ugodno. Napram Triglavu sem pri zavarovanju avta profitiral 150 eur. Ni tolk malo...