Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Primož – Alternativna medicina

Primož – Alternativna medicina

Ker nas je tukaj zelo veliko ki se zatekamo k zdravljneju z alternativo in imamo veliko vprašanj bi predlagala nov forum.
Eva

sigurno dobra tema, vendar še malo prekmalu. Kdaj je pravi čas za tako temo, je težko pvoedati, mislim, pa da bo treba še marsikaj doreči o alternativni medicini, predno se jo bomo lotili tudi preko med.over.net.

vendar vseeno: Kaj pa drugi mislite o alternativni medicini?

Kdaj jo bomo začeli upoštevati?

Ali jo sploh bomo?

In kako naj ločimo med mazači in pravimi zdravilci?

veliko je še vprašanj, kaj pa vi menite?

Primož

Alternativna medicina je nekaj izrednega, če “naletiš” na pravega alternativca. Dejstvo je, da ko konvencionalna medicina odpove je to edini možni izhod iz začaranega kroga težavne ali neozdravljive (po mnenju konvenc.medicine!) bolezni.
Kdor se je že moral spoprijeti s tem mu je jasno o čem govorim.
Glede foruma pa; morda bi bilo dobro, da bi ga imeli, ker bi tako mazače kaj hitro razkrinkali, ker slab glas se hitreje razširi in bi marsikomu odprli oči prej pred bi šel h komu od teh. Seveda pa bi po drugi strani tudi tisti ki so uspešni pridobili marsikaterega “pacienta”. Vsekakor pa je to večrezni meč, ker se bodo našli tudi taki osebki, ki bodo pljuvali in kajjazvemkajše po alternativcih.

Kdaj BOMO začeli upoštevati alternativno medicino?
Najbrž je to lapsus. MI jo že upoštevamo, vprašanje je,
kdaj bo uradna medicina pri nas DOVOLILA sprejeti misel, da
sama sebi ni namen, da je LAHKO alternativna medicina (jasno
ne vsa!) pomoč pri diagnosticiranju in tudi zdravljenju –
sploh, ko uradan medicina dvigne roke. Kolikokrat (seveda, če
bi priznali) medicina nima odgovora, kaj, kje in kako je
človek bolan, da o zdravljenju nečesa, česar ne najdejo, sploh
ne govorimo. Zdravniško tavanje v temi, ugotavljanje pravilne diagnoze (čas pa teče!!) pa je za marsikaterega bolnika
usodno. Uradna medicina ni vsemogočna. To pa ne more biti
odgovor “na smrt” bolnemu ali tistemu, ki je na tej poti.

Ne samo eden, veliko zdravnikov je, ki “na skrivaj” skupaj z
“alternativcem”, ki mu zaupajo, iščejo odogovore za svoje
bolnike in njihovo diagnozo. Zakaj? Ker želijo bolnega človeka OZDRAVITI (zdravstvo = ozdraviti) – to pa je osnovni namen zdravnika, a ne? Zdravnik, ki ima VEST in človeški čut, bo poiskal za vsakega bolnika pravilno terapijo – če mu bo njegovo znanje in znanje stanovskih kolegov premalo, bo prisluhnil tudi
alternativi, ki mu bo morda pomagala (ne bi razpravljala sedaj, kako). Sodelovanje – to je tisto, kar bi koristilo v prvi vrsti
bolnikom. Da je pa ironija še večja, pa tudi zdravniki sami zbolijo smrtno. Takrat si pomagajo tudi izven uradne medicine,
saj smo vendarle pod kožo vsi krvavi (ne glede na titulo pred
našim priimkom) – vsi imamo isti cilj – čimdaljše polno in produktivno življenje, brez bolezni.

MORDA nam bo tudi tako opevana Evropa pripomogla, da bo zaradi
nas, zdravstvenih uporabnikov, tudi naša uradna medicina
postala bolj odprta tudi v smeri alternative – tako kot je to
že evropska.

P.S.: Da ne bo pomote – nisem ne zdravilka, ne kakršnakoli alternativka. Sem enostavno hči, žena in mati, ki vse to ne bi
bila več, če bi se držala SAMO in ZGOLJ zdravniških mnenj v
stilu – “ja, tukaj se pa naše znanje neha”.

Upam, in nisem edina, da se bosta uradna in alternativna
medicina povezali v sodelovanje, v korist vseh “potencialnih”
bolnikov. S spoštovanjem!

Primož! Ravno zato, ker je veliko vprašanj in interesa za to področje, bi bil tak forum zelo dobrodošel – četudi brez konkretnega strokovnjaka – da bi med seboj izmenjevali tovrstne izkušnje. Res ne vem, zakaj se vsi “klasiki” tako branite alternative, ko pa je že marsikomu pomagala, ko je klasična medicina odpovedala, pa če si to priznamo ali ne. Tak forum bi bil zelo dobrodošel in sem ga tudi sama že nekoč predlagala in so se javili interesenti, pa ni bilo rezultata. Odpri forum, pa bomo videli, ali se obnese ali ne. Tudi sama imam dosti vprašanj, pa jih ne morem postaviti družinskemu zdravniku, ker niso njegovo področje.
Lp

Alternativna medicina predvsem obravnava človeka celostno – ne jemlje ga kot stroj, ki se mu sem ter tja kaj zalomi, pregreje ali kak del odpove; telo je izraz duše in obratno, vse je povezano in prepleteno. Alternativna medicina je povezana z dvigovanjem zavesti človeka, kar je glavni pogoj, da se večina bolezni odpravi ali vsaj omili.
Telo in duh sta eno – alternativna medicina se tega zaveda.
Vsekakor je skrajni čas, da uradna in alternativna medicina začneta zelo tesno sodelovati.

Pozdravljeni,

Ursa sprasuje: Kdaj BOMO začeli upoštevati alternativno medicino?
Mi jo ze upostevamo.

Uradno pa se bodo zakoni prilagodili verjetno sele z vstopom v Evropo. In pravtako, kot je to ze v ZRN, se bo tudi tu potegnila jasna meja med zdravljenikom in sarlatanom. V izobrazbi in pri izpitih bo najmocnejsi del posvecen odgovornosti, ta pa se zacenja z obvladanjem solske medicine.
Prav zaradi primerov spontanega ozdravljanja, kjer so mocno pristojni faktorji vere, se bodo vedno nasli skeptikerji. Predvsem pa iz tistih vrst tezavnih pacientov, ki sami ne prispevajo svojega nujnega deleza k ozdravljenju, in pricakujejo, da jim bo zavarovalnica zdravje kupila.
V ZRN so klinicne raziskave ze zagotovile delovanje homeopatije in akupunkture. Nudijo jo tudi v nekaterih bolnisnicah. Kljub temu se prav iz njihovih vrst najdejo nasprotniki, ki se merijo na tem, da so se oni “dalj casa” izobrazevali…..in so trmasti nasprotniki alternativcev.
Eno brez drugega seveda ne gre in za mene obstoja samo ena medicina.

Lep pozdrav v Slovenijo.

Se popolnoma strinjam s tabo. Zelo lepo in zgosceno si povedala bistvo. Zal, mnogo nasih zdravnikov bolj zanima cim vecji zasluzek, kot pa celostna obravnava pacienta, za katero pa tako v vecini tudi niso usposobljeni. Vsa cast izjemam.. Homeopati so pri nas vsi koncali medicinsko fakulteto..

Primoz se najbrz ne zeli vzpostaviti taksnega foruma iz strahu, da ne bi Med,Over.net, ki je v osnovi ozko povezan z uradno medicino, izgubil na verodostojnosti zaradi raznih mazacev, izkoriscevalskih zdravilcev in magije, ki se lepi na alternativno medicino.. Na podrocju alternative pri nas dejansko vlada velika anarhija! Marsikateri zdravnik najbrz ne bi zelel vec sodelovati in odgovarjati, ce bi alternativa imela odgovor na vsa vprasanja!

Po moje bi bil taksen forum koristen in tudi zelo obiskan..Mislim, da bi samo po sebi locilo zrnje od plevela!

Se strinjam z vami in pričakujem nov forum.
Eva

Se strinjam – dobra ideja!. Tema, ki bi zanimala veliko ljudi ,saj hodimo na ta portal po medicinske nasvete.

LP 😉

jaz sem za, proti so edino uradni zdravniki.

New Report

Close