Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek od katere starosti dalje ima vaš otrok mobilni telefon…

od katere starosti dalje ima vaš otrok mobilni telefon…

… oz. smatrate da je to primerno?

Ni pomembna starost, temveč smotrnost oz. namen uporabe. Naša ga je imela takrat, ko je začela sama hodit na popoldanske dejavnosti – to pa je bilo v petem razredu OŠ.

Od 1.razreda naprej

nova
Uredništvo priporoča

mi nimamo stacionarnega telefona in je mobilni pač edini, ki ga ima in zanj skrbi.

cca 8 let, ko je začel sam hodit domov, ker sem hotela, da pokliče, ko gre iz šole, ali pa gre k sošolcem.

miša26,

prvošolec/ka potrebuje mobilni telefon….hmmmm……zakaj že? Da se pohvali pred vrstniki, da ga ima, da je frajer/ka, ker ga ima taprvi/va?

Ker če je z otrokom kaj narobe, vas morajo tako ali tako obvestiti po telefonu iz šole, mu/ji ga torej dajete za igranje igric v času podaljšanega bivanja?

Predvidevam tudi, da prvošolec še ne hodi fizično sam v šolo, da bi zato moral imet telefon, da sporoči, če se kaj zgodi; torej ga ali peljete, ali pa hodi v spremstvu drugih.

No – zakaj že ima vaš prvošolec mobilni telefon?!?

Pri 10.letih

od 8. leta. Je pa res, se strinjam z 2xmamo, da ni važna starost, važna je smotrnost uporabe. naš ga je recimo dobil, ker je začel sam hoditi v šolo, popoldne pa v glasbeno šolo.

miša26,

prvošolec/ka potrebuje mobilni telefon….hmmmm……zakaj že? Da se pohvali pred vrstniki, da ga ima, da je frajer/ka, ker ga ima taprvi/va?

Ker če je z otrokom kaj narobe, vas morajo tako ali tako obvestiti po telefonu iz šole, mu/ji ga torej dajete za igranje igric v času podaljšanega bivanja?

Predvidevam tudi, da prvošolec še ne hodi fizično sam v šolo, da bi zato moral imet telefon, da sporoči, če se kaj zgodi; torej ga ali peljete, ali pa hodi v spremstvu drugih.

No – zakaj že ima vaš prvošolec mobilni telefon?!?[/quote]

Kaj pa tebe to tok moti, saj ni tvoj otrok?

Naša 7,5 letnica ga nima in ga verjetno še dolgo ne bo imela.

Zakaj? Če mora nujno telefonirat, ima ogromno možnosti: v šoli prosi učiteljico ali v tajništvu, na dejavnostih druge starše ali vaditelje.

Za tistih 10 minut, ko gre sama izpod nadzora staršev pod nadzor šole ali glasbene šole ali baleta ali … pa ji enostavno zaupamo, da zna sama poskrbet zase.

Zakaj?
Ker je šel tudi iz šole kdaj sam domov?
Ker je bil do 17h sam doma?
Ker je imel še kakšno izvenšilsko dejavnost?
Ker me je poklical kdaj ga naj pridem iskat?
Ker nismo doma v središču mesta?
Pa še kaj bi lahko naštela.
Frajer je pa lahko zaradi drugih stvari in ne samo zaradi telefona. Ne bodi tako za luno.

Kako se eni hitro začnejo usajat!

Naš ga je dobil pri 7-ih letih, v začetku drugega razreda. Sam je pričel hoditi domov iz šole, stacionarnega tel. nimamo, ga pa ne nosi s sabo v šolo. Vsak dan me pokliče, ko se vrne iz šole.

Pa če eni pravijo temu, da smo mu ga dali zaradi preseravanja, tudi prav.

Pa se vi sploh zavedate, kako deluje sevanje mobitelov na možgane otrok?? Očitno ne. A veste, da so otroci še bolj ogroženi kot odrasli, ker imajo tanjše lobanje? Pa je kar nekaj raziskav na to temo. Čez par let, ko bo pa hud porast možganskih tumorjev, bo prepozno za obžalovat odločitev.

In ja, mobitel v prvem razredu, to je čisto preseravanje, če odmislimo zdravje.

Od 10 leta dalje. Prej ziher ne. Samo en strošek več, nič druga.

Kaj pa televizija, računalniki, mikrovalovke itd., pa verjetnotvoji jejo samo bio hrano. Ma ne ga srat no. Kaj vse vdihavamo in pojemo,zdej se pa kregate zaradi enih telefončkov.Se pa raje po vaših besedah “preseravam”kot pa omejujem.

en otrok potreboval v 4.r (9 let), drugi v 3.r (8 let)

miša26, ti kar, kakor ti paše.
Čeprav mene ne boš prepričala, da v prvem razredu otrok POTREBUJE svoj mobitel. Iz šole NE SME sam, doma NE SME biti sam, v šoli in na dejavnostih, kamor NE SME sam, so pa vedno prisotni odrasli, ki mu omogočijo klic, če je treba.

Ja in jaz bom pustila službo pa bom živela od sociale. Samo, da otrok ne bo sam. Haloooo

Ja pa kaj te briga, kako to drugi delamo, no. Če mu ga ne boš kupila, mu ga pač ne boš, jaz mu ga bom takrat, ko bom hotela, pa če se ti razpočiš od pametovanja tu gor.

za tiste ki menite da pretiravamo ko otroku kupimo mobilni telefon že v 1. razredu, nekateri celo prej. veste ne tiče se vas zakaj uporablja kateri koli drug otrok mobilni telefon, zanima vas naj izključno vaš otrok. iz takih tem se vidi zavistnost ljudi.

za avtorico teme pa, sama presodi kdaj bo tvoj otrok dovolj zrel da bo nal smoterno uporbaljat mobilni telefon in ga bo po tvoje tudi potreboval.
moja pa ga je dobila v prvem razredu. razlogi zakaj, pa zadevajo izključno nas.

tanjšo lobanjo? ma daj no, kje pa take pobirašveš? glava je pri prvošolcu še kako trda in mehki deli so že zdavnaj zraščen.

Nina važna starost, temveč namen.
Alpska smučarka, ki od malega hodi po svetu, ga ima od 8. leta; starejša hči od 13. leta; 11-letnik ga še nima.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

ju3,

ne pretiravaj….

si morda Že imela priližnost videt, kako izgleda tole npr. v 1. ali pa v 2. razredu osnovne šole – tistih nekaj primerkov, ki ima mobitele, se obnašajo zelo lidersko in frajersko, ker oni pač imajo, drugi pa ne…Ker so jim starši to omogočili…Ja pa dajte no! Kakšna zavist neki! A zaradi tega bo sedaj moj otrok zavisten, pa jaz staršem zavistna, ker so svojemu kupili mobitel? Na živce mi gre samo to, ker taki otroci neprestano provocirajo tiste, ki telefonov pač nimajo v stilu: Jaz mam, ti pa nimaš – tebi pa mami pa oči še nista kupla mobiča – reva, reva!” tole sem imela priložnost sličat pred tednom dni na lastna ušesa v podalšanem bivanju iz ust prvošolca, ko sem prišla po svojega otroka.

Dejte se vprašat, kako je pa vam uspelo gor zrast in normalno funkcionirat v osemletki brez mobitelske komunikacije- a vam zato kaj manjka v glavi? Nekaterim očitno res….. In ne mi govort tukaj o neki zavisti – da ima otrok v 1. ali 2. razredu OŠ mobitel, je preseravanje staršev! Odvisnost od statusnega simbola in nič drugega.
Počakajmo, da se oglasi še kakšna učiteljica/učtelj in pove svojo plat zgodbe, kako luštno je z večino teh mobitelčkarjev na nižji stopnji delat …..
Potem se boste pa po glavi tolki, ko vam bo pri 12-ih čeznjo zrastel inna živčke pritiskal vaš otroček, ko ne bo dobil tistega, kar si bo v glavo vtepel…..Sicer pa, starši smo najboljši vzgled svojim potomcem.

Dobil ga je za 10-i rojstni dan, potrebuje ga le občasno, zelo malo.

11-letnik ga še nima in ga verjetno še kakšno leto ne bo imel.
Čeprav hodi na kar nekaj popoldanskih aktivnosti zaenkrat še ni izrazil želje po njem, pa tudi jaz te potrebe ne vidim. Do sedaj je fino funkcioniralo tudi brez mobitela in tako bo verjetno še kakšno leto.

LP

Lep pozdrav !

New Report

Close