Forum.Over.Net

Starševski čvek

od katere starosti dalje ima vaš otrok mobilni telefon...

Default avatar

mobilka

... oz. smatrate da je to primerno?
Default avatar

2x mama

Ni pomembna starost, temveč smotrnost oz. namen uporabe. Naša ga je imela takrat, ko je začela sama hodit na popoldanske dejavnosti - to pa je bilo v petem razredu OŠ.
Default avatar

miša26

Od 1.razreda naprej
Default avatar

mamamamamamam

mi nimamo stacionarnega telefona in je mobilni pač edini, ki ga ima in zanj skrbi.
Default avatar

Mobitelovka

cca 8 let, ko je začel sam hodit domov, ker sem hotela, da pokliče, ko gre iz šole, ali pa gre k sošolcem.
Default avatar

pretiravanje

miša26 je napisal/a:
Od 1.razreda naprej
miša26,

prvošolec/ka potrebuje mobilni telefon....hmmmm......zakaj že? Da se pohvali pred vrstniki, da ga ima, da je frajer/ka, ker ga ima taprvi/va?

Ker če je z otrokom kaj narobe, vas morajo tako ali tako obvestiti po telefonu iz šole, mu/ji ga torej dajete za igranje igric v času podaljšanega bivanja?

Predvidevam tudi, da prvošolec še ne hodi fizično sam v šolo, da bi zato moral imet telefon, da sporoči, če se kaj zgodi; torej ga ali peljete, ali pa hodi v spremstvu drugih.

No - zakaj že ima vaš prvošolec mobilni telefon?!?
Default avatar

MEDALJA

Pri 10.letih
Default avatar

ajnat

od 8. leta. Je pa res, se strinjam z 2xmamo, da ni važna starost, važna je smotrnost uporabe. naš ga je recimo dobil, ker je začel sam hoditi v šolo, popoldne pa v glasbeno šolo.
Default avatar

Mobitelovka

pretiravanje je napisal/a:
miša26 je napisal/a:
Od 1.razreda naprej
miša26,

prvošolec/ka potrebuje mobilni telefon....hmmmm......zakaj že? Da se pohvali pred vrstniki, da ga ima, da je frajer/ka, ker ga ima taprvi/va?

Ker če je z otrokom kaj narobe, vas morajo tako ali tako obvestiti po telefonu iz šole, mu/ji ga torej dajete za igranje igric v času podaljšanega bivanja?

Predvidevam tudi, da prvošolec še ne hodi fizično sam v šolo, da bi zato moral imet telefon, da sporoči, če se kaj zgodi; torej ga ali peljete, ali pa hodi v spremstvu drugih.

No - zakaj že ima vaš prvošolec mobilni telefon?!?
Kaj pa tebe to tok moti, saj ni tvoj otrok?
Default avatar

mama2831

Naša 7,5 letnica ga nima in ga verjetno še dolgo ne bo imela.

Zakaj? Če mora nujno telefonirat, ima ogromno možnosti: v šoli prosi učiteljico ali v tajništvu, na dejavnostih druge starše ali vaditelje.

Za tistih 10 minut, ko gre sama izpod nadzora staršev pod nadzor šole ali glasbene šole ali baleta ali ... pa ji enostavno zaupamo, da zna sama poskrbet zase.
Default avatar

miša26

Zakaj?
Ker je šel tudi iz šole kdaj sam domov?
Ker je bil do 17h sam doma?
Ker je imel še kakšno izvenšilsko dejavnost?
Ker me je poklical kdaj ga naj pridem iskat?
Ker nismo doma v središču mesta?
Pa še kaj bi lahko naštela.
Frajer je pa lahko zaradi drugih stvari in ne samo zaradi telefona. Ne bodi tako za luno.
Default avatar

naš tud

Kako se eni hitro začnejo usajat!

Naš ga je dobil pri 7-ih letih, v začetku drugega razreda. Sam je pričel hoditi domov iz šole, stacionarnega tel. nimamo, ga pa ne nosi s sabo v šolo. Vsak dan me pokliče, ko se vrne iz šole.

Pa če eni pravijo temu, da smo mu ga dali zaradi preseravanja, tudi prav.
Default avatar

še dolgo ne

Pa se vi sploh zavedate, kako deluje sevanje mobitelov na možgane otrok?? Očitno ne. A veste, da so otroci še bolj ogroženi kot odrasli, ker imajo tanjše lobanje? Pa je kar nekaj raziskav na to temo. Čez par let, ko bo pa hud porast možganskih tumorjev, bo prepozno za obžalovat odločitev.

In ja, mobitel v prvem razredu, to je čisto preseravanje, če odmislimo zdravje.
Default avatar

acjom

Od 10 leta dalje. Prej ziher ne. Samo en strošek več, nič druga.

Upanje je kakor nočno nebo. Nikoli ni tako temno, da ne bi odkrili vsaj ene zvezde...
Default avatar

miša26

Kaj pa televizija, računalniki, mikrovalovke itd., pa verjetnotvoji jejo samo bio hrano. Ma ne ga srat no. Kaj vse vdihavamo in pojemo,zdej se pa kregate zaradi enih telefončkov.Se pa raje po vaših besedah "preseravam"kot pa omejujem.
Default avatar

bio

en otrok potreboval v 4.r (9 let), drugi v 3.r (8 let)
Default avatar

vsak po svoje

miša26, ti kar, kakor ti paše.
Čeprav mene ne boš prepričala, da v prvem razredu otrok POTREBUJE svoj mobitel. Iz šole NE SME sam, doma NE SME biti sam, v šoli in na dejavnostih, kamor NE SME sam, so pa vedno prisotni odrasli, ki mu omogočijo klic, če je treba.
Default avatar

miša26

Ja in jaz bom pustila službo pa bom živela od sociale. Samo, da otrok ne bo sam. Haloooo
Default avatar

Mobitelovka

Ja pa kaj te briga, kako to drugi delamo, no. Če mu ga ne boš kupila, mu ga pač ne boš, jaz mu ga bom takrat, ko bom hotela, pa če se ti razpočiš od pametovanja tu gor.
Default avatar

ju3

za tiste ki menite da pretiravamo ko otroku kupimo mobilni telefon že v 1. razredu, nekateri celo prej. veste ne tiče se vas zakaj uporablja kateri koli drug otrok mobilni telefon, zanima vas naj izključno vaš otrok. iz takih tem se vidi zavistnost ljudi.

za avtorico teme pa, sama presodi kdaj bo tvoj otrok dovolj zrel da bo nal smoterno uporbaljat mobilni telefon in ga bo po tvoje tudi potreboval.
moja pa ga je dobila v prvem razredu. razlogi zakaj, pa zadevajo izključno nas.