Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

En zavarovalniski nasvet bi rabil...

Default avatar

Polo

Avto imam zavarovan kasko (brez dodatnih kombinacij) s soudelezbo pri skodi pri Zav. Triglav.

Pred kratkim me je pred sluzbo nekdo "zaparkiral" in ob manevriranju sem z avtom (sovoznikova stran) povlekel se ob bliznjo steno. Podrsal sem sprednji odbijac in kasneje ugotovil, da luc ni vec fiksirana. Ce namrec pritisnem na luc, se le-ta miga gor in dol.
Kakor vem, mi kasko krije popravilo odbijaca. A mislite, da mi bodo komplicirali pri luci? Ker luc na zunaj ni videti poskodovana.

Druga stvar je pa ta, da sem ze enkrat prej na isti - sovoznikovi strani, malce podrsal zadnji blatnik. Sicer ni huda poskodba.

Zanima me, kako je, ce cenilcu recem, da se mi je oboje zgodilo isti dan - torej, da gre za isti skodni dogodek.

A mislite, da mi znajo komplicirati?

Hvala za odgovor.
Default avatar

DRRR

Polo je napisal/a:
Avto imam zavarovan kasko (brez dodatnih kombinacij) s soudelezbo pri skodi pri Zav. Triglav.

Pred kratkim me je pred sluzbo nekdo "zaparkiral" in ob manevriranju sem z avtom (sovoznikova stran) povlekel se ob bliznjo steno. Podrsal sem sprednji odbijac in kasneje ugotovil, da luc ni vec fiksirana. Ce namrec pritisnem na luc, se le-ta miga gor in dol.
Kakor vem, mi kasko krije popravilo odbijaca. A mislite, da mi bodo komplicirali pri luci? Ker luc na zunaj ni videti poskodovana.

Druga stvar je pa ta, da sem ze enkrat prej na isti - sovoznikovi strani, malce podrsal zadnji blatnik. Sicer ni huda poskodba.

Zanima me, kako je, ce cenilcu recem, da se mi je oboje zgodilo isti dan - torej, da gre za isti skodni dogodek.

A mislite, da mi znajo komplicirati?

Hvala za odgovor.
Če kdo komplicira, si to ti...
Default avatar

Polo

Hmm... morda res kompliciram, ampak pri cenilcu do sedaj se nisem bil, zato pa tudi te stvari sprasujem. Pa kakor so mi pravili, imajo nekatere zavarovalnice prav tecne cenilce.
Default avatar

DRRR

Polo je napisal/a:
Hmm... morda res kompliciram, ampak pri cenilcu do sedaj se nisem bil, zato pa tudi te stvari sprasujem. Pa kakor so mi pravili, imajo nekatere zavarovalnice prav tecne cenilce.
saj je prav da so tečni...drugač bi nasedali vsakemu. Misliš daje cenilc butast da bo verjel...itak bo pa sam ugotovil, nč bat. Kaj ti je blo pa škoda dat še za parkirišče..pa bi imel zdaj mir...
Default avatar

Polo

Zakaj bi imel mir, ce bi dal zavarovat se parkirisce? Ne razumem. A ni razlika, da polni kasko krije vec kot posamezne kombinacije, le da pri koriscenju kaska izgubis bonus. Pa tezko bi rekel, da mi je neznano vozilo naredilo te poskodbe, ki jih imam na odbijacu. -> torej ce bi imel zavarovano samo parkirisce niti ne bi mogel uveljavljati skode, ki jo imam.