Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

A se vam zdi smiselno v tem času gospodarske krize kupit nov avto?

Default avatar

mela bi novega :)

Saj je stari še ok, ampak ne bi rada, da bi mu vrednost čisto padla...

In ali je bistvena razlika Punto zemenjati za punto Grande?
Za kateri malo večji avto bi vi zamenjali Punto?
Default avatar

rimljancek

za akcenta ali pa i30
SLIKE JE DOVOLJENO SAMO HVALITI!

RAZGLEDNICE
UTRDBE NA SLOVENSKEM
Default avatar

izgovor

krize ni.ko boš to dojela boš šla v trgovino in se kmalu vozila z novim avtom.
Default avatar

panja

za kio ceeda recimo - avto na mestu, garancija 7 let, poraba ok, kvaliteta pa tudi čedalje boljša. Mi smo zelo zadovoljni
Default avatar

ricola

npr.; za xsaro picasso
Default avatar

garancija

Do krize je prišlo, ker se je ustavila potrošnja, ker so kapitalisti veliki množici pustili premalo denarja, da bi lahko prosto zapravljali svoj denar (med drugim).

Prej, kot bo potrošnja stekla, prej si bomo opomogli.

Ti kar veselo po nov avto.
Default avatar

opel

Jaz sem šla s Puntota na Opel Astro......božanska je!
Default avatar

??''' ????????

če imaš našparano lahko kupiš.
kredit pa le, če imaš 100 % službo.
kako boš namreš odplačala, če boš brez keša?
Default avatar

Code5

garancija je napisal/a:
Do krize je prišlo, ker se je ustavila potrošnja, ker so kapitalisti veliki množici pustili premalo denarja, da bi lahko prosto zapravljali svoj denar (med drugim).

Prej, kot bo potrošnja stekla, prej si bomo opomogli.

Ti kar veselo po nov avto.
Grozovita neumnost.
Do krize je prišlo zaradi izvedenih finančnih inštrumentov in zaradi tega prenapihnjenih sredstev v finančnem obtoku, ne pa zaradi premalo potrošnje. Potrošnje je bilo kvečjemu preveč glede na produkcijo (zaradi tega so tudi cene tako rasle).
Ne morem verjeti, kako je lahko kdo tako ekonomsko nepismen v nulo, pa si vseeno upa drugim dajati nasvete.
Default avatar

pnevmatika

??''' ???????? je napisal/a:
če imaš našparano lahko kupiš.
kredit pa le, če imaš 100 % službo.
kako boš namreš odplačala, če boš brez keša?
vrnila bo avto,zadeva rešena.zato pa imamo leasing.
Default avatar

Ocka

Bmw 7. Bencinski motor.

Ocka
Default avatar

garancija

Tvoj argument se pa skriva v oklepaju v besedah med drugim.

Kapital so napihnili kapitalisti zaradi lastnih zaslužkov, ne pa masa ljudi s svojo potrošnjo, ki s 400evri na mesec ne more bit za drugo, kot za mleko in kruh, se ti ne zdi?
Default avatar

jaztudi

Evo, jaz mam tudi namen menjat avto...čeprav mi ta (še) dela brezhibno! Ga mam že skoraj 11 let sem prva lastnica. Denar za novega mam pa tudi že našparan. Imam pa namen še nekaj mesecev počakat, mam občutek, da bojo moral cene novih malček spustiti. Se motim?
Default avatar

je ni,,,,,,,

uživaj, le enkrat se žvi, kupis si nov avto če si to lahko privoščiš!

kje je kriza, jaz je ne vidim.
Default avatar

e-Femme

Jat sem prejšnji teden kupila nov avto. Zakaj pa ne? Ravno sedaj ga dobiš pod ugodnimi pogoji.
Default avatar

tupiglupi

Eni ste pa res tupiglupi.
Kupiti novi avto je itak neumnost, ker izgubiš ogromno denarja. Kupovati nov avto v taki krizi je pa še dodatna neumnost.
Trenutno ni čas za investicije, ker ne veš kaj te čaka. Lahko izgubiš službo, kaj pa potem ?
Default avatar

bejžno

tupiglupi je napisal/a:
Eni ste pa res tupiglupi.
Kupiti novi avto je itak neumnost, ker izgubiš ogromno denarja. Kupovati nov avto v taki krizi je pa še dodatna neumnost.
Trenutno ni čas za investicije, ker ne veš kaj te čaka. Lahko izgubiš službo, kaj pa potem ?
Zarad takih tupigli ljudje ne kupujejo več, potrošnja se je ustavila in posledično fabrke ne proizvajajo več
ma kaj ne skoz trobijo, da je treba sprostit tud kredite, da bo folk spet začel kupovat?????
Toyota ma letos prvič izgubo v svojem obstoju, ker ljudlje ne kupujejo, proizvaja se ne več, zato ni dela.
Da pa je bila ekonomija napihnjen balon , se je itak vedelo.
Kaj delate paniko, dela lahk ni tdu če ni krize.

Aja mal počakaj, da padejo cene.
Default avatar

tupiglupi

Ja, in zdaj naj ubogi Slovenčki, ki se komaj prebijajo iz meseca v mesec, kupujejo nove avtomobile, po možnosti Toyote, da bo tovarna preživela. Ko bo pa Slovenček ostal brez službe, ga bo pa Toyota reševala al kako ?
Tvoja logika je strašno zanimiva...
Default avatar

DRRR

Spet moram nekaj napisat...pa ne tistim ki si z lahkoto privoščijo avto za 25-30.000, ampak tistim ki se zapufajo do amena ali poženejo zadnje prihranke za avto, vreden 10-15.000 eur:

-recesija definitivno vpliva na nakup novega avta(obroki kreditov se postopno višajo, euro je naredil svoje in veliko ljudi se resno boji za službo)
-z nakupom novega nič ne prispevate k okolju, ker 15 let stara bencinska jajca, ki pijejo 15 litrov, manj onesnažujejo okolje kot najnovejši dizli
-z nakupom dizla nič ne prišparate, če že v štartu daste tolk keša
- nove avte z garancijo, podaljšano garancijo, kaskom, itd, kupujejo ljudje ki se v življenju nič ne znajdejo in ki ne znajo vozit
-10 let star BMW je neprimerljivo boljši v vseh pogledih kot nova Kia Ceed
- večina kupuje sekrete od firm, ker normalno hoče dobit največ za določen denar, potem pa jamra kolk niso nič vredni ko ga prodajajo
- še bi lahko našteval pa se mi ne da...
Default avatar

astrca

DRRR je napisal/a:
Spet moram nekaj napisat...pa ne tistim ki si z lahkoto privoščijo avto za 25-30.000, ampak tistim ki se zapufajo do amena ali poženejo zadnje prihranke za avto, vreden 10-15.000 eur:

-recesija definitivno vpliva na nakup novega avta(obroki kreditov se postopno višajo, euro je naredil svoje in veliko ljudi se resno boji za službo)
-z nakupom novega nič ne prispevate k okolju, ker 15 let stara bencinska jajca, ki pijejo 15 litrov, manj onesnažujejo okolje kot najnovejši dizli
-z nakupom dizla nič ne prišparate, če že v štartu daste tolk keša
- nove avte z garancijo, podaljšano garancijo, kaskom, itd, kupujejo ljudje ki se v življenju nič ne znajdejo in ki ne znajo vozit
-10 let star BMW je neprimerljivo boljši v vseh pogledih kot nova Kia Ceed
- večina kupuje sekrete od firm, ker normalno hoče dobit največ za določen denar, potem pa jamra kolk niso nič vredni ko ga prodajajo
- še bi lahko našteval pa se mi ne da...
Pričaš gluposti.Novi avti so čist ok, če nočeš vsak dan bit pri mehaniku.Veš kaj moja astrca 1.7 dti je čist super, pije zeloooo malo in me pelje kamor čem.da bi pa bmw kupovala zarad prestiža, pa starga, bejž no.