Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kurentovanje – kako izgleda, kaj se dogaja itd.

Kurentovanje – kako izgleda, kaj se dogaja itd.

Hčerka že cel teden govori, da bi šla na kurentovanje, na to jo še dodatno opozarjajo plakati, ki so nastavljeni po Ljubljani. Videli sva Ptuj in Cerknico. Sama sicer nisem preveč za take množične žurke, ampak če si otrok tako želi, sem enkrat pripravljena tudi to požret. Zdaj me pa malo zanima, kako to sploh izgleda, kdaj so povorke (na Ptuju v soboto žal ne vidim, da bi bila tista povorka, s kurenti pa to), pa kaj lahko mi zraven počnemo. A se otroci našemijo, pa potem zraven v povorki hodijo, pa kaj, če starši nismo našemljeni, no, skratka, če mi lahko kdo malo iz prve roke pove, kako bi to v soboto recimo lahko izgledalo. Ker tudi tisti žur v Festivalni dvorani mi ni nekaj …, kurente pa sama sploh obožujem 🙂

A ja, pa ali obstaja kakšna taka zadeva tudi kje drugje kot na Ptuju in Cerknici, da bi bilo mogoče malo manj gneče …

Vnaprej hvala!

V Cerknem je Laufarija. Gneča seveda je, a precej manjša kot na Ptuju in v Cerknici.Pa še zanimivo je,če še niste videli. Ne vem pa točno kdaj je-verjetno na pustno soboto,pa v torek in v sredo. Poglej na internet pod laufarija

Cerkljanski laufarji, hvala, to bi bilo super (pa še bližje nam je), samo a v soboto res ni nič (al pa sem tok butasta, da na netu ne najdem….). V nedeljo žal ne moremo …

Sem se pa zdaj že sama tako zakurila, da hočem nekam blizu do kurentov prit 🙂

http://www.cerkno.si/turizem/index.php?lng=slo&vie=cnt&gr1=nVno&id=2009021309190320

Res nič ne piše za soboto. Jaz sem že bila na soboto.Malo še povprašaj.Sicer pa v nedeljo?

Kurentovanje na Ptuju je super. Mi smo bili za vikent v Termah Ptuj. Smo združili minipočitnice z ogledom kurentovanja. Do mesta je lep peš sprehod, če je lepo vreme, malo smo se kopali. Bo pa naslednji vikend baje ful gneča

Smo bili v soboto na otvoritvi karnevala in je bilo noro….kurentov tolk, da dol padeš….gneča se mi ni zdela prou huda…al se je pa lepo porazdelilo vse!??!

V nedeljo, 22.2. bo “zaključni” del povorke, kjer nej bi poleg kurentov bile predstavljene tudi ostale maske, predvsem s političnim pridihom….

Pojdite na ogled, se splača.

Naša 5-letnica je okol padla od veselja, ko jo je en kurent vzel v naročje in sta malo skakala 🙂

LP

Zdaj sem našla, da laufarji v soboto gostujejo na Opčinah. V nedeljo žal ne moremo, je pa dejansko več dogodkov povsod v nedeljo.

A so še kje drugje ti kurenti za pogledat, da jim kje lahko bliže prideš? V bistvu sploh ni pomembno, če je tako gromozansko kurentovanje, otroku je itak vseeno, sam da midve s kurenti blizu prideva 🙂

V nedeljo bo res fuuul gužva,zato ti priporočam,da greste na pustno povorko v soboto 21.2 ob 13uri v Markovce pri Ptuju,ali v ponedeljek 23.3 ob 14.30 na Videm pri Ptuju,kjer bo tudi zelo dolga povorka z 300-500 kurenti,ter raznimi ostalimi šemami(pokači,orači,cigani,kopjaši,…),ter z veliko vozovi,ki imajo motive politike.
Res se splača iti na ogled v okoliške vasi,saj je po navadi tam tudi po 2000-3000 nastopajočih,je pa manjša gneča in bolj tekoče vse poteka.

Ataa, to mi deli :-))) Hvala, hvala, hvala, tole je zelo uporabna informacija, upam samo, da bom uspela moža prepričat, da stisne zobe za eno malo gužvico in vožnjico 🙂

Pa še to, če si tako prijazen (-na): a naj naše otroke našemim, a ima to sploh kako vezo, ali to pač samo gledaš kot opazovalec?


Če prideš v Markovce pri Ptuju, si skoraj malo čuden, če nisi namaskiran,
sploh otroci. Tako da kar pogumno v maske – najbolje vsi!


Kar namaskiraj otroka.Je zelo dobrodošlo.
Tudi vidva -odrasla se našemita.
Če greš na Videm,se vidimo.Bil pa sem v soboto na Ptuju in bilo mi je všeč,pa čeprav sem oddaljen od Ptuja 70 km.

Vsem hvala, če bomo šli, bodo to Markovci, tako da, ataa, se še ne bova spoznala 🙂

New Report

Close