Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija vnete oči

vnete oči

Pozdravljeni

Na vas se obračam z vprašanjem glede vnetih oči. Naša 3 letnica je imela v dobrem mesecu že 2 x vnete oči, sedaj pa spet vse kaže na to da se bo zopet ponovilo. Nazadnje so bile oči vnete pred 14 dnevi. Po nasvetu zdravnice smo jemale zdravila (tobrex) cel teden,tako da je prejšnji teden bilo vse v redu. Danes pa smo se spet zbudili z rdečimi oči in zjutraj je bilo kar veliko izcedka. Zanima me vaš nasvet. Kaj naj naredimo? Ali naj zahtevamo pregled pri okulistu? Ali so možna kakšna druga zdravila (če ji ta mogoče ne odgovarjajo)?

Hvala in lep dan

Glede na starost in glede na najpogostejšega povzročitelja vnetih oči v tem času (adenovirus-vnete oči so tipičen in najbolj prepoznaven znak te viroze) ni nobene potrebe po pregledu pri očesnem zdravniku za zdravljenje navadnega ventja oči. Ker je vnetje virusno, se najpogosteje pozdravi z izpiranjem s fiziološko raztopino. Če pa je izcedek gnojen, torej zelen in gost, kapljamo kapljice in mažemo. Jaz običajno predpišem Tobrex mazilo (pokrije po G negativne bakterije) in Ciloxan kapljice (pokrije po G pozitivne bakterije).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni

Najlepša hvala za odgovor. Naj povem, da je hčerka že ves čas prehlajena, ji teče iz nosu in kašljamo. Nikakor je ne moremo pozdraviti. Verjetno tudi to vpliva, a ne?

nova
Uredništvo priporoča

Ne da vpliva, pač pa so to vse znaki ene in iste viroze – adenoviroze.
http://med.over.net/forum5/search.php?46,search=adenoviroza,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=THISONE

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Se bom kar navezala.
Imamo enak problem.
Že jeseni mesec in pol vnete oči, vmes presledki par dni do enega tedna. Zdaj pa spet. Z vnetji se borimo že tretji teden. Pri eni od punc sem dvakrat uspela le s spiranjem (pri dveh pa se takoj še dodatno zakuži – verjetno, ker sta majhni, prsti, po možnosti od šmrkla, pa kar naprej pri očeh) trikrat pa že potrebne Tobrex kapljice, ki so gnoj (ne pa rdečine) odpravile v dveh dneh. Rdečina je nato vztrajala še kakih 5 dni. Mir 3-7 dni in ponovno. Spet gnoj. In danes spet, tako čez noč, posteljnina vsa od izcedka, oči čisto krvave.

kakšno škodo eventuelno delam s tako pogosto uporabo kapljic?

Če sta vneti obe očesi, potem je virusni vzrok verjeten, pride pa do sekundarne bakterijske okužbe. Priporočam, da Tobrexu dodate Ciloxan (da pokrijete tako G neg kot G poz bakterije) za 1 teden.
Škodljivost vedno upoštevamo v primerjavi s tem, kaj bi bilo, če ne bi zdravili. V primeru virusnim okužb seveda ne vemo, kako bi se razvijalo, v kolikih primerih res pride do bakterijske superinfekcije, skratka, zdravimo izkustveno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Dr. Tanč, najlepša hvala za tako hitre odgovore. Sem si prebrala link o adenovirozi in se tudi meni zdi, da imamo to reč. Vendar poleg vnetih oči, mi samo kašljamo in teče nam iz nosu. Nimam nobene vročine in nobene driske. Le kašelj in nos nam nagajata že od decembra, če ne še kaj dlje. Imamo pa trenutno doma mazilo in kaplice Tobrex (čeprav bom morala popoldne klicati pediatrinjo, saj bo že 4 tedne od odprtja zdravil).

Vročina je lahko, ali še pride. Lahko pa je lansko zimo prebolela adenovirozo z vsemi znaki, pa ima letos samo delno klinično sliko.
Kapljice verjetno niso več uporabne (poglejte na listek), mazilo pa zagotovo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Dr. Tanč povedati vam moram, da smo danes bili na pregledu pri zdravniku in nas je napotila v laboratorij ter nam dala napotnico za okulista.Sedaj pa ne vem ali je sploh smiselno hoditi do okulista. Zdravila nam ni dala, ker je rekla da bo počakala na izvid krvi iz laboratorija. Je rekla, naj ji dam mazilo še od zadnjič. Hčerki ne manjka nič, le to da ima desno oko bolj vneto od levega, da smrka in da kašlja (sem povedala da se to vleče že kar nekaj časa). Vročine nima, driske tudi ne.

Kar pojdite, pregled ne bo škodil.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close