Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija JUTRANJE DRAŽENJE NOSNE SLUZNICE

JUTRANJE DRAŽENJE NOSNE SLUZNICE

Pozdravljeni!

Moj mož ima težavo, že od nekdaj: zjutraj mu nos (nosna sluznica) tako nagaja (se vzdraži), da ga neznosno srbi, draži, … in “hrka” in smrka cca 1 uro. Potem se zadeva umiri in je čez dan spet normalno – kot da ne bi bilo nič. Že je hodil na ORL, se testiral na alergene (neg.), se zdravil, uspeha pa ni – niti niso ugotovili za kaj gre.

Taka jutranja budnica ni najbolj romantična :-), še bolj pa je situacija nadležna za moža – že zjutraj ga utrudi, ker pa ne vemo, za kaj gre, je tudi zaskrbljujoča.

Za vsak namig (tudi kam se lahko še obrnemo) najlepša hvala, Sončna Sled

Spoštovana!

Najveretneje se ponoči nekaj zgodi s sluznico, ki ga potem matra (nabiranje sluzi, suha sluznica, nabrekla sluznica – kajenje, slabo srce, nekatera zdravila, prevelika telesna teža, suh zrak v spalnici, alergija….?).

LP. drIB.

Spoštovani,

vaš odgovor sem vzela kot dodatno vprašanje:
nabiranje sluzi – da,
suha sluznica – ne,
nabrekla sluznica -da,
kajenje – ne,
slabo srce – ne da bi vedeli,
nekatera zdravila – ne jemlje nič,
teža 80 kg/178 cm,
suh zrak v spalnici – ne, vlažimo,
alergija – nikoli dokazana.

Kaj naj še storimo (sporočilo otrok: Moti tudi nas otroke! 🙂 Jutranji komentarji:”Nehaj že enkrat!”)?

Najlepša hvala za odgovor, pa prijeten dan ljubezni,
Sončna Sled

Spoštovani!

Žal, jaz tudi ne vem, kako spremeniti to draženje sluznice; so spremembe (vasomotorni rinitis) kjer nihče ne najde vzroka (sigurno, pa da je), pa tako nihče ne zna pametno svetovati.

Lp. drIB.

New Report

Close