Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sem v dilemi (Stanovanje ali hiša)

Sem v dilemi (Stanovanje ali hiša)

Že nekaj časa sem v dilemi glede bivanja (stanovanje ali hiša)
Sedaj živimo v stanovanju na zelo dobri lokaciji (Do vrtca in šole 100 metrov. Do centra 600 m) Stanovanje v stanovanjski hiši (mansarda), kjer še lahko stanovanje povečava za cca. 25 m2. Torej bi potem imeli skupaj cca,90 m2.
Vrednost stanovanja je 75.000 €. v Stanovanje še bi vložila cca. 15.000 € (strošek povečanja stanovanja za 25 m2)
Kupila bi si še manjšo kmetijsko zemljišče 2000 m2 na njej pa naredila majhno brunarico 25 m2, Tako da imaš prostor za piknike. V to vikendico bi vložila cca. 25.000 €. Ostalo bi še nama nekje 45.000 €. Za ta denar pa bi kupila 4 parkirne prostore v centru MB in jih oddajala v najem in dobila cca. 300 € na mesec od najemnine.

Vložek skupaj 160.000 €

Razmišljava pa seveda O Hiši. Velikost cca. 140 m2.
Za parcelo bi dala nekje 60.000 €. Oddaljenost do 14 km od centra Maribora.
V gradnjo hiše pa bi vložila cca. 100.000 €.
Vložek skupaj 160.000 €

Za kaj se bi raje vi odločili? Hiša ali stanovanje, vikendico, 4 garaže
Pri hiši še bi rabili dodaten avto, kar je dodaten strošek mesečno najmanj 250 €, če upoštevamo vse stroške avta.

Hvala za pomoč

Če mene vprašaš prva varianta, je pa odvisno kako se razumeta z ostalimi stanovalci v hiši.

Stanovanje definitivno.

Sladka dilema … Razmisli o svojem stilu življenja. Če si zelo mestni človek, potem bo dilema izginila, če je želja po vrtu in hiši večja in se lahko odrečeš dohodku od garaž, potem pa spet ni več dileme …

Hiša za 100.000 €ur? Težka bo….

Živimo v hiši z vrtom in mi to zelo ustreza, a v tvojem primeru bi zagotovo izbrala stanovanje. Med tednom je itak malo časa za dlo zunaj, za vikende pa bi hodili v brunarico.

In s kom živite skupaj v hiši, kjer imate stanovanje? S sorodniki? Če s sorodniki, potem bi jaz šla v svojo hišo.

Živim z ženo in enim otrokom. Bova pa še imela ziher enega otroka.
Drugače pa se s sosedi dobro razumem.
Hvala za vaše mnenje. Hotel sem v bistvo potrditev. Sedaj sva dobila otroka in opažam, da ne bom imel veliko časa za gradnjo hiše in iskanju primernejše parcele, kot jo imam sedaj (namreč eno parcelo sva že kupila, ampak sva ugotovila da nama ni všeč).

Pa upoštevaj, da bo otrok/otroka imel vedno več obveznosti in bo vedno več vozakanja sem ter tja. Prostora imate dovolj že zdaj, če vprašaš mene.
Glede na to, koliko letos plačujemo ogrevanja, sem zadovoljna, da imamo “samo” trisobno stanovanje in ne bajturine.

računi brez krčmarja v vskoraj vseh omenjenih postavkah.

računi brez krčmarja v vskoraj vseh omenjenih postavkah.[/quote]

S tem se zelo strinjam.
Te cifre je potrebno malo množit.

Sicer bi se jaz osebno odločila za hišo.

New Report

Close