Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kopalnica – tuš kabina ali kad?

Kopalnica – tuš kabina ali kad?

Če bi renovirali kopalnico, kjer imate do sedaj kad – bi jo pustili še dalje ali bi raje menjali za tuš kabino? In zakaj eno ali drugo?
Meni osebno prija kad, ker rada uživam v kopeli; po drugi strani pa bi tuš kabina zavzela manj prostora v kopalnici.
Kako bi se odločili vi?

Kad, le če res ne gre drugače, tuš.

Sanjam o kadi, pa ni prostora. Če bi bil, definitivno kad.

Poznam pa ljudi, ki kad imajo pa jo sovražijo, ker se itak samo tuširajo v njej in jim ni praktična za not pa ven lest – sploh starejšim.

najprej sem imela kad pa sem pogrešala namakanje,pa otroc se niso mogli igrati v vodi.zdej jo imamo in vsi uživamo.

Definitivno kad.

In kako si Acjom, zdaj ponovno v službi?

Če le je prostor, kad. Sploh če uživaš v namakanju, le zakaj bi si vzela veselje zaradi pol metra več prostora? Jaz se ne bi prikrajšala za uživancijo.

A tisto kombinacijo obojega pa ne bi? Nekaj takega smo mi imeli v bloku, ker za oboje ni bilo prostora…zdejle sem na hitro pobrskala in našla samo tole….

http://www.kolpasan.si/masaznekabine/2760

to je sam za predstavo, drugač se dobijo tud čisto navadne recimo kotne kadi, ki se dajo tudi zapret kot tuš kabine…in meni se to zdi super rešitev…

:)) jap……..v službi. Delam pač kolikor zmorem.

krasno ja……….sam nisem na Lotu zadela. :))))
Mislim, da bo kar stara kad ostala. haha.

Jaz sem obnavljala lani…Vsi so se mi smejali, ker sem dala noter kad in ne tuš, ker kao sedaj vsi kadi ven mečejo in vgrajujejo samo tuše. Namakanje v topli mehurčkasti vodi je neprecenljivo :))))))) tako imamo sedaj kad…edino otroka nekaj jamrata, da bi bila lahko večja in imela vgrajene masažne šobe (sta sprobala pri babici) trdita da nastane več mehurčkov če vliješ noter pol flaške dišeče kopeli….:))))))))))))))))))

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

imamo tuš, zelo, zelo pogrešam banjo

*****Tudi zate sonce sije****

Ko smo renovirali, (preden sem rodila, pred leti) sva se odloočila kao zaradi otroka za kad. Če bi vedela, da otrok tako hitro raste in kad kmalu ni več aktualna bi se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odločila za tuš kabino (že zaradi prostora).
Žal mi je, da se takrat nisva odločila za tuš kabino.

Če imaš že sedaj kad, potem prostor je. Torej odločil bi se za kad. Tud v njej se lahko stuširaš, pa tudi namakaš.

Včasih sem mela sam eno kopalnico pa je bil not sam tuš. Potem smo povečali stanovanje in sem dobila dve kopalnici in v eni sem na vsak način želela kad. Od takrat je 12 let pa ne vem če je bila kad uporabljena 20x, pa še to vglavnem na začetku.

Pri nas doma smo imeli kad in sem prav z veseljem v svojo kopalnico pa montirala tuš kabino večje izvedbe. Kadi prav nič ne pogrešam, ker nimam niti cajta se v njej namakat. Pa tudi sicer mi razni “džakuziji” in podobne namakalne variante ne ustrezajo. 🙂 Tudi prej doma se v kadi nisem nikoli namakala.

LP

Mi bomo menjali masažno kad za tuš kabino (dvignjeno) in to ravno zaradi prostora in ker se nimamo časa namakati :)) mogoče na stara leta menjamo nazaj :))

jaz gledam na to tako – v kadi se zlahka tuširaš, v tuš kabini bolj težko kopaš. torej s kadjo profitiraš več. pri malih otrocih je itak nepogrešljiva, za kakšne stvari oprat (če nimaš hiše, kjer bi zunaj lahko pral večje stvari), pa itak za namakanje. mi brez banje ne bi mogli

Midva imava pa oboje.

Kad zaradi otrok. Ker uživata v kopanju in si zaradi njiju sploh ne predstavljam, da bi bila brez.

Tuš kabina zaradi naju. Ker ne zmočiš cele kopalnice kadar se tuširaš, pa še ne zebe te tako, kot če se v kadi tuširaš.

Če ne bi imela prostora za oboje bi imela zagotovo kad, ki bi bila zagrajena kot tuš kabina. Zdaj v bistvu razmišljam zakaj si nisva tega omislila!??!

kad, zaradi sebe in tudi zaradi majhnih otrok 😉 se vsi radi namakamo, mož se pa tudi lahko stušira če se že noče namakat 😉

Mi smo pred petimi leti delno renovirali kopalnico, kad obdržali, bide vrgli ven in namesto njega dali tuš. Ne vem, če sem bila od takrat 2x v banji, ena od hčerk se rada kopa. Drugače pa jo imamo za umivanje las, kopanje psa, čiščenje vodnega sesalca ( ta ne gre pod tuš, je premajhna odprtina za vstop. Če bi imela majhne otroke, bi se mi zdela nepogrešljiva.

Če bi bilo po moje, bi definitivno imela oboje, a za kaj takega zmanjka prostora…pa smo se odločili za kad, ker preveč uživam v kopelih, malih razvajanjih.
Imam pa kolegico, ki se je pred kratkih dni preselila v novo hišo, kjer so naredili v vseh (3) kopalnicah samo tuš kabine…pravi, da ji je žal, kolikor ima las na glavi, ker blazno pogreša banjo.

Acjom,
meni je pa taka rešitev super za majhno kopalnico. Mogoče pa kaj podobnega stlačiš v svojo kopalnico:

http://www.homesolute.com/galerien/kueche-bad/steuler-fliesen-galerie/?tx_sdgallery_pi1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5Bpointer{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5D=11&cHash=dafe5ff32e

kad
kaj naj s stanovanjem brez kadi?

brez banje si ne predstavljam življenja, resno! To je taka relaksacija..banjo bi dala ven le će bi imela res tako malo placa, ampak potem bi že iskala večje stanovanje z spodobno koplanico…seveda je najlepše če imaš lahko oboje!

Midva sva lani renovirala. Kad sva vrgla ven in imava zidan tuš. Pridobila sva prostor za omaro.
Doma in v najemu sem imela povsod kad, pa mi je šlo na živce. Ko bodo otroci, bomo šli pa večkrat se kam namakat, pa bo. :-))

New Report

Close