Najdi forum

concor

Spoštovani,
Zjutraj in zvečer moram jemati tablete 2,5 mg Concor COR.Eno vzamem zjutraj, drugo tableto pa okoli 18 ure zvečer.Včeraj sem tableto pozabila vzeti in sem jo vzela šele ob pol noči, ko mi je začelo srce spet razbijati in sem se spomnila, da tablete nisem vzela.Sedaj pa me zanima, kako je prav vzeti tableto zjutraj.Ali je odvisno kdaj si tableto vzel zvečer? Če pride do aritmije med eno in drugo tableto ali se jo sme vzeti takoj? Kontrolo v kardiološki ambulanti imam šele aprila,zato bi vas prosila za odgovor.Hvala in lep pozdrav tanc

Pri predpisovanju zdravil, si zdravniki prizadevamo, da zdravila , če se le da, damo v enem odcm erku na dan. Kadar je potrebno dati zdravilo v več odmerkih, razporedimo zdravilo tako, da so intervali med posameznimi odmerki približno enako dolgi, npr. na 12 ur, na 6 ur, itd. Pogostoma se zgodi, da bolnik ne vzame zdravila po navodilih, zaradi različnih razlogov. Majhni časovni zamiki niso pomembni. Pri daljših zamikih (navadno zaradi pozabe) nastane vprašanje kako rešiti problem. Mnogo krat so napisana ustrezna navodila v prospektu, ki je v ovojnini zdravila. V primeru Concor CORa navodila glede presledka med posameznimi odmerki niso stroga. Zato ga lahko vzamete ob pojavu aritmije. Morda ste brali v prospektu zdravila, da predpisano zdravilo lahko vzamete tudi v enem odmerku na dan.

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala vam za odgovor.Ne tega pa nisem prebrala.Ali prav razumem, da je bolje, da jemljem zdravilo /dve tableti/ naenkrat?Kdaj pa je bolj priporočljivo zjutraj ali zvečer? Zjutraj vzameme na prazen želodec že tablete EUTHYROX 100 ug.Lepo vas pozdravljam tanc

nova
Uredništvo priporoča

V prizadevanjih, da bi bolnike čim manj obremenjevali z jemanjem zdravil, se farmacevtska industrija trudi, da pripravi zdravila, ki jih bolniki jemljejo samo enkrat na dan. V primeru Concorja, damo prednost jutranjemu jemanju zdravila, lahko med zajtrkom. Nič ni narobe, če bolnik rajši jemlje zdravilo v dveh odmerkih.

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

hej lep pozdrav. ali zdravilo concor cor znižuje visok tlak,ker so mi ga na žalost diagnosticirali.V navodilih pa je za popuščanje srca ali bo to zdravilo vredu?

Concor ima več koristnih vplivov na srce in žile: nekoliko upočasni delovanje srca, odstranjuje neredne utripe, zniža krvni tlak, itd.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Jem conkor 2.5 mg zaradi motečih ekstrasistol,imam pa tudi zvišan tlak kot postavljeno diagnozo.Za obe zadevi jem concor,ne počutim se pa najbolje po njem.Večkrat na dan me zagrabi kratkotrajen spanec nasplošno sem brez volje in v predelu čela in oči imam občutek,kot da ne morem zbrano razmišljati.Najbolj čudna se mi zdi glava,kot bi bila težka in počasnega mišljenja.Upam,da se me ne loteva depresija je kot možna kontraindikacija po concorju.Celi dan se ne morem tako trapasto počutiti saj mi do ničesar ni tudi do spolnosti ne.Pred tremi meseci so mi tudi odvzeli desni jajčnik zaradi ciste pa mogoče se že od takrat v glavi počutim hecno res ne vem kaj naj ali je od concorja ali ne?Če ga ne bom jemala se bodo utripi zopet pojavili ker pa piše v navodilu da ga je potrebno postopno prenehati jemati mi prosim povejte kako naj začnem s prenehanjem ali moram vzeti v tem primeru vsak drugi dan tableto ali kako?

Že odgovoril

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,
mene pa zanima, kako prenehati jemati concor tablete.
Kardiolog mi je pol leta po ablaciji svetoval, da naj počasi preneham, vendar jih dobro leto in pol po tem še vedno jemljem.
Po ablaciji sem jemala 5mg concor zjutraj, čez 8 mesecev sem odmerek prepolovila, nato še prepolovila. Trenutno jemljem 1,25mg vsak drugi dan. Večjih težav ob tem nimam (še vedno mi občasno “preskoči” srce, vendar nadležnih palpitacij nimam več).
Zanima me, ali lahko popolnoma opustim concor, ali naj jemljem concor še nekaj časa vsak drugi dan, nato vsak tretji, četrti, dokler poponoma ne preneham. Vsepovsod se namreč na veliko opozarja, da je treba betablokatorje opuščati postopoma in počasi.
Hvala za odgovor

Postopno opuščanje jemanja betablokatorjev ni natančno določeno. Mislim, da ste zelo upoštevali “postopno” opuščanje zdravila in, da lahko prekinete jemanje v teku enega, dveh tednov v navedenem ritmu. Če se bodo prezgodnji utripi začeli ponovno javljati, ko boste betablokator povsem prenehali, lahko ponovno začnete jemati zdravilo (Concor) v priporočenem dnevnem odmerku (5 mg na dan) nekaj tednov in za tem, če ni zapletov, bi lahko ponovno prešli na nižje odmerke in končno do opustitev zdravljenja.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Men pa zanima pri concor cor 2.5mg ,kaj vse lahko uživam od hrane  ob jemanju tega zdravila  nikjer ni zabeleženo uživanju alkohola …!sprašujem namreč ker sem v takem svetu tudi v službi z posl. partnerji in pride do tega  lep pozdrav naprej ter za odgovor.

Spoštovani

Uživanje alkohola ob jemanju zdravil ni priporočljivo.

New Report

Close