Style.Over.Net

Nega, ličenje in style

Maska za lase

Default avatar

e-Femme

Rada bi si naredila sama doma masko za lase. Imam pa bolj suhe lase. Potrebujem kakšen recept, da si jo na hitro namešam in dam za eno uro gor na glavo.

THX
Default avatar

jadralka

Jaz pa za mastne, si perem lase vsak drugi dan, pozimi res katastrofa.
Default avatar

samo 1

Jaz imam od vceraj na glavi otrosko olje za telo. Zdaj enkrat si bom sla oprat lase.
Iz mojih izkusenj je za suhe lase najboljse, da si jih namazes z oljem (mendljevo, olivno, otrosko olje) in pustis vsaj cez cel dan ali cez celo noc.
Default avatar

0802

Obstaja veliko različnih variant, jaz sem si v študentskih dneh, pripravljala prav posebne maske iz rumenjaka, ricinusovega olja, oljčnega olja, vitaminov AD3, in še nekih kapljic pantenola, pa mislim da je še nekaj bilo, pa se mi ne da več s tem packat.

sedaj si le občasno dam malo olivnega olja, dam gor kakšno najlon vrečko, in toplo brisačo in pogrevam s fenom. držim na glavi nekaj ur. potem pa operem.

Najraje pa si dam kupljene pripravke, kupljene maske, ker so prav posebej pripravljene za določeno težavo.

Poskusite tudi tole:
http://www.ezdravje.com/si/lasje/nega/domaci/
Default avatar

rigevidon

MALO OLIVNEGA OLJA,JAJCE,med,zmešaš in daš na lase,pokriješ z najlon vrečko in segreješ.pustiš na glavi eno uro,spereš in šamponiraš.daš še balzam in na koncu zmešaš 1dcl kisa + 2 dcl vode in poliješ po laseh,NE spereš , ampak posušiš s fenom, da lase ne smrdijo.srečno
*****Tudi zate sonce sije****
Default avatar

rigevidon

a imaš mogoče prhljaj, pa ne tisti suh, ki leti, ampak masten?
Default avatar

V.

rigevidon je napisal/a:
Prvi del tretmaja se mi zdi zelo fajn, ampak čemu potem kis? Se mi zdi, da bi s tem svojim suhim lasem povzročila samo škodo?
Default avatar

quattro

kis stopi vodni kamen
Default avatar

rigevidon

kis povrne lasišču kislost,ki jo speremo, ko si lase umivamo.Lase se bolj svetijo
Default avatar

jaz_

za suhe lase (jst mam na vrhu mastne proti dnu vse bolj suhe )..-olivno olje, kokosovo olje (proti prhljaju, bl goste lase dobis, lepo disi) ter jajce - vse skupaj zmesas in das na glavo...pa kaksno brisaco cez--drzis cez noc..jst drzim eno al dve urci...dvakrat mesecno! najboljse je extra devisko olivno olje-rocchi! pa seveda tudi extra devisko kokosovo olje-se dobi v salobirju..