Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj jeste za zajtrk in večerjo?

Kaj jeste za zajtrk in večerjo?

Spodaj je odprta tema o Tuševi akciji 10.naj…. in ko pišete da ne jeste smokijev,napolitank,ne pijete coca cole,mleka… da imate salamo za “posladek”…. se mi je porodilo vprašanje kaj potem jeste za zajtrk in večerjo?Ali sploh kupujete salame(poli,tirolsko…)in namaze,topljen sir,paštete,ribe in riomare,hrenovke,prešano slanino…. in drugo?Kaj potem jeste,kaj imate v hladilniku?
Povem primer-pri nas je tako-hči ne je nič preden gre v vrtec,tamala je še premajhna jaz pa zajtrk obvezno!Včasih čokolešnik,drugič salamo in kruh,pašteto in kruh,kakšen namaz,topljen sir… za večerjo pa kakor komu paše,nikoli ne kuham ,razen hrenovk ali klobas,jajc!Mi jemo zelo raznoliko,kuha se ponavadi samo kosilo!Pojemo veliko zelenjave in sadja,ki ga pridelamo doma!
Si sploh ne znam predstavljati da bi im ela v hladilniku samo bio hrano ali pa med,maslo,marmelado kakšne jogurte… pri nam grse,kuhan riž in take stvari ne greo preveč-no midve z hčerko že ampak mož pa ne!

Pri nas jemo za zajtrk-maslo, marmelado, evrokrem, med, pašteto, po želji
kosilo- med tednom v vrtcu, šoli, službi, med vikendom skuhamo kaj “zdravega” – za moža mora biti zraven tudi meso
večerja – pašta, rižot, pica, palačinke, toast, hrenovke, ….po želji in času, ki ga imamo.
V glavnem ne kompliciramo in nam nič ne fali – vsaj zaenkrat.

Pri nas zajtrk ni ravno “pravilo”, otroci niso več doma, midva popijeva stisnjen sok, ali tudi sok iz tetrapaka,kavo, pa v službo. Okrog 8h-9h (jaz) pojem nekaj sadja, dopoldan ob cca 12h grem na “malico”. Večerja je doma- okrog 19h. Ponavadi kaj na hitro pripravim ( ne iz konzerve oz. pripravljenih jedi za v mikro!!), makarone z raznimi prelivi, rižoto,zraven vedno solato(presno), včasih zrezke na hitro popečene, zel.juo…

nova
Uredništvo priporoča

zajtrk: orehi v medu, kivi, jogurt z ovsenimi kosmiči, včasih pred tem še kozarec jabolčnega soka ali limonade. Otroci jedo obvezno sadje (jabolko, banana, kivi ali pomaranča), kruh z maslom in medom ali marmelado kakav.

KOsilo je hkrati tudi večerja ob 17.30 in vsebuje juho, dostikrat zelenjavo – pozimi prevladuje repa, zelje, jota, poleti večinoma solate, pečen krompir, špinača .Skratka večinoma kuhamo doma in ne kupujemo hitro pripravljene hrane.

Večerja: jogurt po potrebi

Tiste pol familje, ki lahko je vse, tudi je vse, dobesedno, od A do Ž. Ta velik tamau spije, preden gre v vrtec, en sadni koktejl, če mu ga le uspem sfrezat, da začne dan z enim paketom vitaminov. V vrtcu ima potem topel zajtrk. Za vikende je njun zajtrk skrb moža, včasih pečeta jajčka, če so sveža pri hiši, včasih sfehtata celo palačinke za zajtrk, danes ste jih, ko je tako kislo vreme in ni za drugega. Sicer pa jesta za zajtrk običajno kruh z maslom, marmelado, medom, to je recimo 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} so kakšna jajčka, ostalo pa odpade na ribe, nutello, salamo. Od vsega je najmanj na listi salama, običajno bolj za dneve, ko se gre na kak pohod, izlet ipd. Hrenovk za zajtrk praviloma ne jemo.

Druge pol familije, ki sva na dieti, sva pa bolj prikrajšana, ostane nama brezglutenski kruh z veganskimi namazi brez soje, tukaj je izbira jako piškava in borna :((. V poštev pridejo še kakšne ribe, marmelada, med, en bljaki rožičev namaz, pa 2 vrsti salame. Ta majčken tamau pa je v glavnem še na kašah in kosmičih z mojim mlekom, ker se s kruhom zelo hitor začne daviti, saj je brezglutenski kruh en poc.

Večerje so pri nas velikokrat kuhane, od juh, čorb, testenin, kaš, za naju z možem solat ipd, 1 x na mesec kakšne hrenovke, poleti tudi kakšni čevapi za zraven solate, tudi kakšne omlete in palačinke za tista dva, ki smeta.

Politank, smokijev, CC pri nas res skoraj ni. Že prej smo veliko dali na zdravo hrano, odkar imamo v hiši alergika, še toliko več in pri nas je v hladilniku res veliko bio, eko in druge zdrave hrane, zelo malo pa mašil, packarij, pobarvanih pijač, slaščic ipd Tudi piškote in slaščice se da dobit polnovredne, pa nič manj dobre, tudi prigrizrki so lahko zdravi.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Ni nujno,da je zajtrk kraljevski. Mi jemo kruh z marmelado ,medom, maslom.Za večerjo pa vedno skuham sveže, kosilo je pa bolj ali manj “instant” (na žalost!!), kakor se kdo kje znajde.

Še sama sebe ne razumem? Ko gremo na dopust- v kak hotel- z veseljem in apetitom jemo zajtrk. Doma pa? Parkrat sem (čez vikend) hotela (tudi sem) pripraviti tisti ta- pravi zajtrk! Pa..? Nihče ni bil za hrano!? Da ne bo pomote, sem čisto solidna kuharica, a vsi so rekli, da sploh ne čutijo potrebe po hrani!? Nekaj smo se silili (vsi skupaj), jaz sem potem šla s kahlo kave+cigaretom na balkon, mož je pojedel svežo kajzerico z marmelado in maslom, otroci pa so popili sok,pojedli banano…in šli…po svoje.. Kaj je na teh “hotelskih” zajtrkih.? Meni tam izredno paše- doma pa??

Imam zelo podobne izkušnje.Ne vem zakaj je tako??

Za zajtrk ne jem nič; tudi slučajno ne občutim nikakršne lakote pred 11. uro. Seveda pa spijem kavo in potem še kakšno.
Otroci sedaj zajtrkujejo, ko so bili še mlajši, so zajtrkovali izključno v vrtcu ali šoli (in nikoli pred tem doma). Kaj zajtrkujejo: običajno toast s sirom, tudi kakšno rezino salame, kruh z Nutello (najraje), čokolino ali mueslije, pa jogurte z Nutello, skuto z Nutello. Kosilo jedo v šoli. Večerje: zelo različno, in kakor kdo. Hči, ki ne je mesa, poje ogromno jogurtov, skut, sirov, pa lazanje – zelenjavne, špagete s polivkami, jajca na 100 in en način. Spet druga obožuje toast z različnimi prilogami, rio mare, kruh z Nutello, skute, jogurte, sin hrenovke, špagete; jajca, za zraven posežejo po sadju. Rio mare imamo vedno, pa lososa, kaviar, več vrst sirov, namaze, razne solate, salame – tudi, zlasti pickovo ogrsko, šunko in pršut.
Coca cola light, oz. še raje Cocta light in razne vrste vod z okusom so vedno na zalogi.
Smokijev pa res nimamo in večerij ali kosil (jemo zunaj) v glavnem tudi ne kuhamo, z izjemo testenin.
Nikoli pa npr. ne jemo palačink, cvrtja, omletov, marmelade, meda, masla, margarine, ipd.

večerje kuhamo
– enolončnice
– narastki
– solate

zajtrki:
kosmiči (polnozrnati pirini, ovseni, rženi,….), mleko, sojino mleko, navadni jogurti, kefir, kislo mleko, suho sadje

kruh + namazi (razni skutini, včasih pašteta, maslo, marmelada–zelo redko)

Wassa kruhek + skutin namaz + sveža zelenjava (paprika, paradižnik, redkvica, solata, korenje, bučke,….)

Riževi vaflji z različnimi namazi, nadevi

še kah bi se našlo

To jedo otroci in tudi sama, razen če jaz ne utegnem, pojem kakšno žitno ploščico.

vedno ob zajtrku pojemo 1 sadež

Tudi mi jemo zajtrke samo v hotelu!??

Pri nas je zajtrk zakon, edino sin ga med tednom ne je doma, ampak v vrtcu 10 minut po prihodu tja.

Sicer pa jemo za zajtrk kruh z Nutello, marmelado, kislo smetano, sirčki ali čokoladne kroglice z jogurtom ali palačinke, ki ostanejo od večerje prejšnjega dne, ali musli z jogurtom in sadjem ali (redkeje oz. bolj za vikende) kruh s salamo, sirom. Ob vikendih so zajtrki bolj mesni, pršut, klobase, kuhana jajčka.

Torej so naši zajtrki doma precej podobni tistim v hotelih.

Večerje so odvisne od časa, ki ga imamo zanje – na hitrico je kakšna varianta s kruhom od zgoraj + pašteta, tune v konzervi, ko imamo več časa, spečemo palačinke, skuhamo štruklje, ocveremo jajca, naredimo pizzo.

Hrenovk ne jemo veliko, morda 1x mesečno, pa ne zato, ker bi se nam zdele nezdrave, ampka nekako nikomur niso preveč dobre. Mi smo bolj za domače klobase 🙂

,,,zajtrke !! Pri nas doma to ne gre !! Nihče noče zajtrka !! Otroci ( 9 in12) se ga branijo..komaj jim “vsilim” kakšen kreker, malo soka…Groza !!

Med tednom zajtrkujeta samo hči in mož.
Hčerka kakšen kos kruha z latto ali philadelphijo, včasih školino iz pol skodelice mleka ali cornflakes. Vedno pa popije še čaj.
Mož obvezno dva do tri kose kruha z: marmelado, pašteto, kuhanim pršutom (edina salama, ki jo kupujemo), nutello ipd….

Čez dan se prehranjujemo vsak na svojem koncu.

Ko se spet natepemo domov, pripravim “vesoljski sok” iz nekaj vrst sadja. To je naša vitaminska bomba.

Večerje navadno ne kuham. Pravijo, da je zdrava večerja kalorično in količinsko enakovredna malici, zato večerjamo samo če je kdo lačen in kaj malega. Kar komu paše. Če hčerka zjutraj ne poje mlečnega obroka, ga dobi za večerjo (mleka ne pije, niti kakava ipd.). Odvisno kaj je jedla za kosilo v šoli (ali ne-jedla). Če ni jedla, potem seveda skuham kaj toplega – polento, mlečni gres ipd., včasih hrenovke, vmešana jajca. Oziroma poje kakšno riževo rezino s kakšnim namazom ali samo puding.

Nisem obsedena z zdravo prehrano in z “zdravim stanjem” hladilnika. Kupimo tisto, kar nam paše in kar nam je všeč.

V našem hladilniku je vedno Rama, Latta, Becel, Philadelphija, sir (vsaj dve vrsti), sveže mleko, marmelada, med, paštete, rio mare, jajca, sadje in korenje – in vsak drugi teden po cirka 30 – 40 dek kuhanega pršuta.

Jaz zajtrkujem samo ob vikendih in na dopustu :))))

Mi smokijev, cole in podobnega ze prej nismo kupovali, po tanovem pa se salame in pastete ne kupujemo vec.

Zajtrki so kosmici z mlekom ali jogurtom, potem pa kruh s kaksnim mlecno zelenjavnim namazom, marmelado, sirom, medom, svezo papriko in paradiznikom in podobno.

Vecerje po tanovem, ko ni vec trindstropnih sendvicev, kuhamo. Danes bo krompirjeva juha, vceraj zelenjavna rizota, jutri riba in solata.

Kaksne hrenovke, jajca, tuna in podobno jemo 1 x tedensko za vecerjo.

Med tednom: mož in sin sveže stisnjen pomarančni sok, kos kruha z medom. Sin potem dobi “pravi” zajtrk” v šoli. Jaz jem muslije z jogurtom. Brez zajtrka si ne predstavljam začetka dneva.

Med vikendom pa včasih cornflakes z mlekom ali jogurtom, včasih čokolino, praviloma pa polnozrnate žemljice z medom ali marmelado ali zelenjavnim sirnim namazom, zraven jabolko ali banana in čaj s pomarančnim in limoninim sokom.

hrenovk, salam, paštet itd. ne maramo. 1x na 14 dni (ko gremo v trgovino) kupimo kuhan pršut in takrat jemo sendvič za večerjo. Riomare imamo kar radi, včasih je za večerjo insalatissima. Sicer pa kakšni musliji, polenta in mleko, zelenjavna juhica na hitro, riž z grahom, banana in skuta, kakšna mlečna reč (mlečni zdrob, močnik), redko kruh in kaj gor.

New Report

Close