Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tip kože

tip kože

Kdo mi ve povedat, kako naj izvem kakšen tip kože imam? A lahko to sama ugotovim, brez da grem h kozmetičarki in še plačam za to?

Veliko podatkov o tem dobiš najbrž že na netu drugače pa so osnovne značilnosti v grobem:
mastna koža – ponavadi se obraz sveti zaradi večjega izločanja lojnic, pore so bolj razširjene, tvorjenje ogrcev in včasih mozoljavost, manj gub
suha koža – manjše pore, bolj čista koža, lahko tudi pogosto izsušena, prej se tvorijo gubice
mešani tip kože – čelo, nos in brada imata pretežno značilnosti mastne kože preostali del pa je ponavadi koža normalna
normalna koža – ni pretirano ali premajhno izločanje lojnic, pore niso prevelike, manj zahtevna koža za nego
Včasih so na dele očiščenega obraza nekatere kozmetičarke položile tiste papirčke za zvijanje cigaret in od tega kakšen je bil madež na papirčku so ugotovile približno kateri tip kože je.

Koža, ki je nagnjena k mastni je bolj debela, ima večje pore, tudi ko jo dobro očistiš se čez nekaj ur začnejo na njej delati “mastni predeli”, lahko je nagnjena k mozoljavosti.

Koža, ki je nagnjena k suhi je tanjša, gubice prihajajo bolj do izraza, je brez vidnih por, brez maščobice, deluje bolj občutljiva.

Lahko imaš tudi mešano. Ta je ponavati na predelu čelo, nos, brada bolj mastva, po licih bolj suha.

Obstajajo pa tudi testerji. Če ne moreš ugotoviti kakšna je, mi pošlji ZS. Ti bom poslala tester. Meni jih je nekaj ostalo, ker so bili pakirani po 5, porabila sem enega ali 2.

........................................... Ne moreš izbrati, kako boš umrl. Ne kdaj. Lahko pa se odločiš, kako boš živel. Zdaj. iz MON

Kje pa lahko kupiš tester?

Jaz sem ga dobila od znanke, vendar mislim, da bi ga lahko imeli tudi v drogerijah, vsaj tistih boljših.

........................................... Ne moreš izbrati, kako boš umrl. Ne kdaj. Lahko pa se odločiš, kako boš živel. Zdaj. iz MON

New Report

Close