Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina caffetin

caffetin

zanima me, čemu je tableta Caffetin in če to vsebujeo kodein in kako se počutiš na tem? a to lahko vodi v odvisnot, glede nato, da se da to dobiti brez recepta?

hvala, lp

Spoštovani!

Bi jih moral redno pojesti po 10 tablet skozi daljše obdobje… Odmerek kodeina je 1/3 tistega v tabletah na recept.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

hvala, a še vedno ne vem čemu so namenjene tablete cafetin.

lp

Spoštovani!

Za bolečine vse vrst. Domenval sem, da jih že uporabljate.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

ne, prvič slišim za to.

zakaj pa ste domnevali?

in če gre kdo po te tablete ali lekarnarji ne gledajo čudno oz. ali je to povsem normalno dobiti brez recepta?

hvala, lp

Spoštovani!

Zakaj pa bi “na suho” spraševali o nekih tabletah. Sicer pa na podalgi enega stavka, ki ga napišete res ne morem vedei, zakaj nekaj sprašujete.

Povsem normalno je te in še marsikatere druge dobiti brez recepta, pa še svetujejo vam.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

lp

pišem seminarsko na to tematiko in sem mislil, da se brez recepta nikakor ne da dobit nobenih zdravil, ki bi vsebovale karšenkoli majhne odmerke teh opojnih substanc (saj je kodein neke vrste droga, ali?).

tudi tramal vsebuje narkotik in ga ne dajo brez recepta, zato sem začuden, da se da dobiti nekatere pripravke, ki vsebujejo narkotike, pa četudi zelo majhne količine, brez recepta.

zanima me še zakaj človeku oz. narkomanu postane toplo od narkotikov, npr. od opija, ni pa ravno “zadet”?

kaj pa tisti, ki je odvisen od takih narkotičnih analgetikov in če se mu kaj tazga zgodi, da ima hude bolečine, mu bodo ta sredstva sploh pomagala analgetično, če je telo že tako navajenao na to? kaj če bolečine zahtevajo večjo dozo, kar pa bi že lahko povzročilo negativne poseldice, tudi smrt na takega odvisnika?
in kaj če je človek doživel neko nesrečo ko ne more govorit je npr. v nezavesti in dr-ji ne vedo, da je odvisen od teh substanc in mu dajo kaj takega, zaradi česar bi prišlo do nekih komplikacij, tudi smrti? npr. ne vedo, da je zaužil npr. 600 mg tramal in nekaj apaurinov, dr-ji pa iz takšnih ali drugačnih razlogov dajo še več podobnih substanc, kar pa bi bilo preveč in bi se človek takorekoč predoziral?

hvala in lp

hvala in lp

Spoštovani!

Ja, tako pač je. Se pa strinjam z vami, da je čudno.

Pri odvsinikih je veliko vegetativne simptomatike pri odtegnitiv in pri ponovnem vnsou. Od tega imajo tudi te ful dobre občutke, ki vam jih ne znam opisati, ker jih tudi ne poznam.

Odvisnik dobi večje odmerke. V neazvesti nihče ne bo dobil anagletikov ali pomirjeval, ne da bi bil priklopljen na ustrezne naprave.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Mogoče mi znate povedati koliko stane 1 ml morfija? Če ne, kje lahko izvem? Morda veste po kakšni ceni se prodaja med narkomani?

Če kdo dobi npr. 1 ml morfija ali to že fajn občuti ali pa skoraj nič? Je ta odmerek za nekega vsakdanjega narkomana mali odmerek.

Kolikšna je smrtna doza-je to odvisno od tega koliko je telo navajeno na to, toleranca in te zadeve?

Hvala in lp.

Spoštovani!

Na nobeno od teh vprašanj vam ne znam odgovoriti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

kaj menite o njuhanju / smrkanju le teh? Caffetinov?
Lahko pride do kaksnih vecjih poskodb nosnic? kaksna je razlika v efektu ce vzames
1 tableto Caffetina oralno ali pa jo zdrobis in posmrkas?

ubadam se z velikimi bolecinami v spodnjem delu hrbta in sem kupila Caffetine, toda nisem jih se izprobala saj cakam na Vas odgovor…

Hvala in lep pozdrav…

p.s. ogromno sem ze iskala o njuhanju tablet pa ni nikjer zanesljivi podatkov..

Spoštovani!

Ne priporočam draženja nosne sluznice s temi učinkovinami. Je pa res, da je možen večji učinek, ker v prvem krogu zdravilo zaobide jetra.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close