Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ostati na delovnem mestu, ko imaš pogoje za upokojitev

Ostati na delovnem mestu, ko imaš pogoje za upokojitev

Poznam nekaj ljudi, ki se ne želijo upokojiti, čeprav imajo pogoje za upokojitev (bodisi dovolj delovne dobe, bodisi so dovolj stari). Meni se ob tem poraja moralno vprašanje ali je to prav, a najdem kar nekaj argumentov za eno in za drugo.
OSTATI NA DELOVNEM MESTU, ker:
– izjemen strokovnjak prenaša svoje delovne izkušnje na mlajše
– ima specialna znanja, pa še iščejo njegovega naslednika
– ne obremenjuje pokojninske blagajne
– s svojo od pokojnine višjo plačo pomaga otrokom, ki se še šolajo ali ne dobijo zaposlitve ali odplačuje njihov stanovanjski kredit
SE UPOKOJITI, ker:
– dobijo mlajši prostor za delo, pridobivanje izkušenj in napredovanje
– pri določenih letih v splošnem niso več dovolj zdravi, fleksibilni in odprti za opravljanje zahtevnega dela
– na ta način spodbudijo svoje otroke, ki ponavadi to po letih sploh niso več, da morajo poskrbeti bolj sami zase

A v veliki večini primerov se mi vseeno zdi prav, da dobijo priložnost mlajši! Pa vam?

Mislim, da bi se lahko umaknili in dali prostor mlajšim. Ne rečem pa, če so strokovnjaki, naj se pa dogovorijo in pomagajo oziroma uvajajo mlajše in volk sit in koza cela.

namesto, da bi bili veseli, da vam še ni treba delat za njegovo penzijo.
pa saj ko imaš vse pogoje za upokojitev še ne pomeni, da se moraš obvezno upokojit.

nova
Uredništvo priporoča

Moja tašča pravi, da bo delala čim dalj. Nekaj 100€ manj vsak mesec se krepko pozna.

Cija kdaj bodo pa tvoji otroci prišli na vrsto za delo ali jih boš čelo življenje ti vzdrževala in delala do 100-tega leta?

Vsak naj ima pravico delati, dokler je za to sposoben.

Točno tako.

hm…sposoben, to je pač dvorezen meč, v našem podjetju imamo enega, ki bi se že lahko upokojil pa mu vodilni kar ne upajo predlagati, sam večkrat reče, da se že ne bo upokojil, ker doma nima kaj za početi. Hecno je, da tudi v službi ne in potem pač bere knjige:) Pri plači pa marsikoga nese in to kar za dober znesek.

Malce prelahkotno ocenjujete, kdo in kdaj mora iti v pogoj – za tiste, ki še ne veste, je pokojninska blagajna že sedaj zelo obremenjena, posledično se pokojnine zmanjšujejo – torej?
Argument, da zato mladi ne dobijo zaposlitve pa tudi ne drži – problem je v študentskih servisih – dokler je tako množično zaposlovanje preko servisov, tako dolgo bo problem zaposljivosti.

S tem, da je velik del problema v študentskih servisih, se strinjam. S tem, da je pokojninska blagajna zelo obremenjena, tudi. Pa žal tudi s tem, da delajo ljudje, ki tega pravzaprav niso več sposobni! Izjema so zdravniki, ki so pri 70 še sposobni slediti novostim v stroki in izjema učitelji, ki znajo pri teh letih še animirati učence …

kdo pa pravi, da bom s svojim delom vzdrževala moje otroke? naj si najdejo službo, tudi jaz sem si jo, pa čeprav so moji starši še vedno delali. ali ti misliš, da sem čakala na to, da se bodo oni upokojili in me ne bodo več vzdrževali, ali kaj???

starejši ljudje ne odžirajo delovnih mest, ampak razbremenjujejo pritisk na plače.

zakaj bi morala iti v penzijo in se zadovoljiti z dosti manj denarja, če sem še vedno sposobna delat.
drugo je, če nekdo v službi samo še vedri in ne naredi kaj pametnega. ampak to je problem vodstva, ne pa problem zaposlenega.

Zato ker z 800€ se lažje preživi kot s 500€ .

Imam sodelavca, oz je moj “mojster”. Nič me ni naučil on ampak druga dva sodelavca polek njega, tip ze 2 leti vlece in noce na cakanje ker noce mal kesa nima pa nobenih stroskov, nobene druzine, niti macka nima. Je zelo zamorjen skos je nesramen, ne nosi polovice zascitne opreme kar jo moramo, kadi na delovnem mestu pa se kaj bi se naslo 🤣 Koncno so ga poslali na cakanje, sej plac nimamo slabih tako da tip caka na nevem kolk penzije da jo bo nesel s seboj v grob, tut avta nima! Ce bi bil vsaj strokovnjak pa tut mal ni, niti ne da se mu delat. Pustite mladim da delajo pizda ce se vam ne da vec penzici.

Tam, kjer je res potrebno delat in pokazat rezultate, nihče ne odlaša z odhodom v penzijo.

New Report

Close