Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek stresanje tepihov čez balkon

stresanje tepihov čez balkon

Moja soseda se vsak večer spravlja stresat svoj tepih čez balkon in seveda vse smeti meni na balkon letijo. Kaj predlagate, da naj naredim? A ljudem res ni jasno, da nimajo kaj stresati tepihov čez balkon?

In zakaj ji ne rečeš?

Začni kadit na balkonu…..

nova
Uredništvo priporoča

točno tako, se hotela že pri temi o kajenju predlagat, naj ji tepih spaha na glavo!

jaz vedno paham kuhinjski tepih, poln drobtin, kar čez balkon. posesat ga ne morem, ker je cunjast.

ampak zakaj pa ne smemo pahat tepihov? a golobi pa lahko serjejo?

a spet ,pa folk da se vam da,pa mene briga kaj moj sosed čez balkon stresa,pa če magari na mojega,počistim in adijo miško,se saj razgibam

Srbi bi temu rekli: Izašla je iz sela ali nije selo iz nje.

Mi je zelo žal, ampak stvar je sigurno do amena zoprna. Meni tudi to ne bi bilo všeč! jaz bi ji pa kar rekla. Ali pa ji napiši, pa ji v nabiralnik vrzi. Tako bo lahko 10x prebrala da ji bo ostalo v betici!!

A zato, ker se nekomu ne ljubi posesati tepiha, sem jaz dolžna z okna čistiti njegove smeti in mačje dlake, ki se obešajo po oknih???
Ponavadi ob sobotah dopoldne čistimo in pomijemo okna (ne čisto vsak teden), čez 3 ure mi pa dol strese en kup smeti? In potem naj bi mirno rekla: ah grem se še malo razmigat in še enkrat počistit?? Niti pod razno.

No, mi smo jim najprej lepo rekli, je bila jeza in nič bolje. Potem pa sem imela enkrat dovolj, sem vzela smetišnico, pometla vanjo njihovo svinjarijo in jim stresla na predpražnik pred stanovanje. Potem so dojeli. Če ne zlepa, pa zgrda.

A zato, ker se nekomu ne ljubi posesati tepiha, sem jaz dolžna z okna čistiti njegove smeti in mačje dlake, ki se obešajo po oknih???
Ponavadi ob sobotah dopoldne čistimo in pomijemo okna (ne čisto vsak teden), čez 3 ure mi pa dol strese en kup smeti? In potem naj bi mirno rekla: ah grem se še malo razmigat in še enkrat počistit?? Niti pod razno.

No, mi smo jim najprej lepo rekli, je bila jeza in nič bolje. Potem pa sem imela enkrat dovolj, sem vzela smetišnico, pometla vanjo njihovo svinjarijo in jim stresla na predpražnik pred stanovanje. Potem so dojeli. Če ne zlepa, pa zgrda.[/quote]

men prav paše malo čistilne akcije

Mojaivša soseda je na moj balkon stresala odejo, na kateri je ležal njen pes.
To je bila veselica, ko so na sveže oprana dojenčkova oblačila letele pasje dlake :(.

Jaz sem jo prosila, naj tega več ne počne, pa me je vprašala tako ignorantsko kot ena zgoraj: “kje pa naj stresam?” oz. “Zakaj ne smem stresat moje svinjarije na vaš balkon?!

Odgovorila sem ji, da naj stresa nad svojo kopalno kadjo, tako se bo v dlakah svojega psa kopala ona in jih ne bomo naokoli na oblačilih nosili mi.

Od takrat je bil mir.

Ja saj tud meni paše, ampak, ko čistim našo umazanijo. Sosedi pa naj čistijo svojo.

v našmu bloku smo pred časom podpisoval hišni red. In je notri izrecno zapisano, da se tepihov ne stresa čez balkon.

jaz bi ji najprej poskusila lepo povedat, če ne bi zaleglo, bi to izpostavla na sestanku lastnikov, pa naj bo packo mal sram. Če še to ne bi zaleglo, bi pa upravniku javla. Pa ne more svoje svinjarije stresat sosedom, no!

Enkrat k sem bila mlajša je moja mama imela en tak popizditis, ko je imela v spalnici vedno polno smeti… te pa je odprla okno pa se sosedi malo zadrla z njenim bosanskim naglasom ”kje vam je kultura gospa” hehe.. od takrat je mir. 🙂

VSAJ, VSAJ, VSAJ!!!! ( in ne se “saj” razgibam )

Tudi nam se je dogajalo podobno kot pri minki minki. Jaz sem sušila cunje na balkonu, zgornja soseda pa je non stop stresala prte, prtičke, metlo ipd.
Ne, ni mi bilo všeč, ker sem večkrat na čistih cunjah dobila polno smeti, las itd.
Sušilnice v bloku nimamo, nekateri so si to uredili na podstrešju. Jaz jih tja nosim pozimi, poleti pa mi je neumno. Pa ne mi rečt, da naj jih sušim v stanovanju, pri 45m2 (4 osebe) je to težko.

No, mi smo imeli to srečo, da se je gospa pred časom preselila.

VSAJ, VSAJ, VSAJ!!!! ( in ne se “saj” razgibam )[/quote]

zdej mi pa še kazen za prekršek napiš ,ti pravopisna policistka

Aha, ti si ena takih, ki puščajo anonimna sporočila v nabiralnikih!!!

Imam dva mala otroka, 3 in 5 let. In glej ga zlomka, tekata po stanovanju in se igrata. Vau. A si ti predstavljaš, da ne sedita cel dan pred TV – jem!!!

Presneto. Živimo v manjšem bloku,in smo po naključju čisto na vrhu. Pred novim letom so nam v nabiralnik spustili novoletno čestitko: Vesele božične praznike in srečno novo leto in prosimo, da ne bi več toliko ropotali po stanovanju.
Brez podpisa.

Nisem vedela a naj se smejim al jočem. Ene parkrat sem prebrala, ker enostavno nisem mogla verjet.

Ko bi se vsaj podpisala….mislim. In sem napisala vsem sporočilo, da se opravičujemo in bomo bolj pozorni, in sem spodaj napisala, da bi bilo lepo da se dotični drugič podpiše,saj je izjemno nevljudno ostati anonimen.

Do danes ni bilo odziva. Jaz pa sem vedno bolj živčna, če slišim da otroci tekajo po stanovanju. No, zdej pa js krolim “”Dejte bolj potiho hodit, ker sosede motimo”…mar je to bolje?

Res ne vem, kaj se vsi tako vtikajo v druge…polna luna bo v ponedeljek…mislim da se nekaterim že danes meša.

No, tole s tekanjem otrok po stanovanju mora tudi imeti meje. Jaz jim ne težim do 19. ure zvečer, potem pa nimajo kaj več divjati, ker hočejo tudi spodnji sosedje imeti pet minut miru. Če imamo rojstni dan, pa pač malo potrpijo, saj ga ne žingamo vsak teden. Že z normalno uporabo stanovanja zganjamo hrup, kaj šele, če bi jim pustila igrati fuzbal.
Smo pa imeli prej nad nami sosede, ki so galamiti začeli šele ob 9. zvečer, spat so šli ob 11., polnoči, dobesedno so igrali nogomet v dnevni sobi. Ponoči je otrok vsaj trikrat na teden tulil, ker so ga tlačile more… Ni da ni. Če ste tudi vi podobni, se ne čudite anonimkam, če pa pretiravajo sosedje, pa pač pozabi. Nekateri ne bi bili zadovoljni niti s popolno tišino.

Jaz bi poskusila z lepo besedo. Ponavadi zaleže. Če se pa stepanje ne bo ustavilo, bi pa ostreje nastopila. Stepanje tepiha je meni čisto isto, kot če mečeš smeti skozi okno.

Mi se med sedmo in osmo pripravljamo na spanje, in takrat res ne divjata, preberemo knjigo, in so ob osmih oziroma pol devetih že v “mižulah”, tako da ne vem….mlajša se včasih ponoči zbudi in malo pojoka ampak jo hitro potolažim, tavelke pa ni za slišat do šestih zjutraj. Od sedmih do štirih nas tako ali tako ni, med vikendi smo večinoma kje zunaj…ne vem, no, prej smo živeli v večjem bloku, in je bla nad nami družina z otroci, ampak me res ni motlo…

Pri nas je to never ending story. Imamo na vrhu idiote, ki mirno pomijejo po tleh in ruknejo kibl usrane vode iz 4. štuka čez balkon na tla. Kaj je spod (parkirišče!), jih ne briga. Balkon pometajo 3 x na dan – ampak pod ograjo vse lepo dol. Tepihi se logično stresajo čez ograjo – kam pa? Vse živo smo že probal, na lepo, na grdo, na hišnem svetu, na zvboru lastnikov, z upravnikom – ne prideš na konec, pa amen. Tip je skregan s celim blokom, tepihe sem mu jst dol pocufala in pometala, ker so mi bingljali na moj balkon – boli ga bimbo. Ta spodnji sosed, ki je dobil njegov kibl vode na avto, ga je prijavil zaradi škode (not je blo en kup kamnečkov in temu primeren učinek na lak), pa tudi ni kam daleč prišel….Držimo se principa “ne daj Bog sa budalama”, ko mi ornk dojadi, mu zmečem tepihe dol (če jih le dosežem), pridemo pa slej ko prej vsi na isto. Ko je prišel na vrata zbirat soglasje za nevemkajže, mu ga nismo dali – noben v bloku.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Sorry, sam moraš bit pa res p…a od človeka, da od soseda zahtevaš, naj njegovi otroci ne tekajo po stanovanju. Ne vem, ali imate vi vaše v vitrini? Morda na strehi namesto antene?

Svašta.

Ocka

Ocka, pa si ti kdaj stanoval pod sosedi, katerih otroci ves čas tekajo po stanovanju?
Ko boš, se pa še oglasi.

Tako kot imajo otroci, po tvojem, pravico brez omejitev tekati po stanovanju, ima sosed pod njimi pravico do mirnega življenja. Ali ne?

Naj te ne skrbi, verjetno so mi po glavi tekali večkrat kot tebi. Ampak meni je v veselje slišat, ko vem da so sosedovi otroci zdravi in s kaksnim piskrom igrajo nogomet, ti pa bi ocitno raje videla, da bi celo zivljenje hodili po štirih z oblazinjenimi koleni. Za vprašat se je, kdo je tukaj bolnik?

Ocka

Ja pa bože mili, kaj naj tiste tri ure (ko so doma) pred spanjem kr sedijo in TV gledajo? To pri eni normalni familiji, kjer je otrok živahen in ne apatičen in zdolgočasen pač ne gre…sej bo bolje ko bo poletje, ampak js pridem domov ob štirih, če je le mogoče se gremo sankat al pa vsaj na igrišče, ampak roko na srce v tem vremenu se ne moremo gongat…aja, takrat vas bomo pa motli, ko bomo na igrišču peli in kričali in se igrali.

Mah ste eni…ne vem no.

New Report

Close