Najdi forum

Razočarana nad prijateljico

Sem en teden po ginekološki operaciji. Moja najboljša prijateljica, s katero se slišiva vsak dan, ima dva dni vnetje ušesa. Danes jo kličem, kako je, in jamra 15 minut, kaka reva je, pove mi vse o službi, kjer je grozno, mene pa sploh ne vpraša, kako sem. Sem kar prizadeta. Ne vem, no, sem jaz čudna, ker me je to prizadelo, ali ona?

Od nikogar ne želim in ne pričakujem usmiljenja.
Moje težave so moja stvar.

zame si ti čudna….zate ne vem kok te boli…mene namreč po ginekološki operaciji ni bolelo pol toliko kot me je bolelo ko sem imela vnetje ušesa – sam še zmešal s emi ni…oprosti, ampak si vrjetno preveč občutljiva zdej pa itak še bolj zaradi operacije…

Ne poznaš stare misli, ki pravi, da je človeku, ko ga boli zob prav malo pomembno, če milioni v Afriki umirajo zaradi lakote?

Tvoja prijateljica ima verjetno toliko problemov v glavi oz. je toliko raztreščena, da je nekako pozabila na tvoje težave in situacijo. Tudi meni se je že to dogajalo, pa tudi sama verjetno večkrat že naredila to napako.
Učenja takšnih stvari se ljudje naučimo, ko izgubimo več ljudi okoli sebe ali ko se nam ljudje zaprejo.

Ne kuhaj mule, prijazno vprašaj prijateljico, ko ti potarna o svojih težavah, če je pozabila na to, da si bila na operaciji.

Če je prava prijateljica se vidi tudi po ostalih stvareh, ne samo po tem, da je pozabila biti pozorna po tvoji bolezni. ČE pa je na splošno takšna, pač ne zna biti prava prijateljica. Takšne pa ne rabiš, kajne?

Ti si jo poklicala zaradi tega, da jo povprašaš kako je ker jo boli uho ali zaradi tega, da nekomu pojamraš kako te boli po operaciji?

Pišeš da je minil cel teden od operacije, da pa njo boli 2 dni, in da se slišita vsak dan?

nič mi ni logično, a te more vsak dan do konca dni klicati in te spraševati? hm… sebična si, zelo….

No zame pa ti nisi čudna.Sicer je res da smo razočarani zaradi pričakovanj, amapk če ni tolk,da bi te vprašala kako si, pa četudi te ne boli, ji je enostavno zate vseeno.Ima te za “koš za smeti” kamor strese svoje probleme.to zame niso prijatelji, pa ne glede na moja pričakovanja.in zato na koncu spoznaš kako malo je prijateljev, ki jim je mar zate in koliko takšnih parazitkov kot je zgoraj omenjena.Žal je tako. Če se pa ginek.operacija lahko primerja z vnetjem ušes pa res ne vem Sasheen.Ja, sem imela vneta ušesa, pa npr. zob še bolj boli, ampak vzameš tablet, antibiotik in bo čez par dni ok.Pri ginek. pa je šlo verjetno za večji poseg.No takih prijateljev jaz ne rabim.

Ne sekiraj se. Tudi jaz imam eno tako. Sem to, da pač veliko govori in da vidi samo svoje probleme vzela v zakup in je. Imava pa se zelo radi.


podpišem

Zdej ne vem, če te še od operacije ni vprašala kako si, potem je to ne samo čudno, temveč zelo nekulturno z njene strani.

Če te pa samo danes ni, pa ji ne gre zameriti še posebej, ker verjetno tudi njo boli.

Verjetno si po ginekološki operaciji, še toliko bolj ranljiva, ampak bo boljše in vsak dan lažje.

Lp

Ko sem imela res hude probleme v družini, je kao najboljša prijateljica prekinila vse stike z mano. Pa je nisem prosila za pomoč ali tolažbo, niti pričakovala usmiljenja ali podpore. Iz težav sem se rešila, njo pa na cesti le še pozdravim.

Vsakemu se zdi njegova težava največja.

ne vem kdo je zdej parazitek?!? nit s ene bom spuščala na ta nivo…jaz sem imela tud večji gin. poseg in po besedah d. Tomaževiča težko operacijo…pa me je vseeno manj bolelo kot, ko sem imela vnetje ušesa in ko so mi izklesali dva modrostna naenkrat…tko, da…nista dva človeka enaka, ne boli vseh enako…

zame sta obe glih…in ona in njena prijateljica…isti tič skup letijo…

parazitek je nekdo ki zajeda, ki živi na tuj račun itd. Sasheen, če si se v tem prepoznala ok, ampak jaz sem govorila o prijateljici ki to ni.

ne…potem sem razumela prov, da pač leti na zgoraj omenjeno

Sasheen ne bom se spuščala na tvoj nivo, naj ti bo pa jasno, da gink. operacija ni samo ena. Za samo imam dve g.o. in ti povem, da je ta druga smatrana kot veliko lažja, jaz imam pa večje bolečine kot po prvi, ki naj bi bila težka. Dojemanje bolečine je pa stvar posameznika, nekdo ima nizek prag bolečine, drug pa ne.

Da ti povem, kaj sem jaz enkrat groznega naredila – v tistem trenutku do onemoglosti zaverovana v lastne “duševne bolečine”=)
V službi smo imeli eno celo p+++++, ker jaz in še par mojih kolegov (“tamali”, skratka), nismo držali jezika za zobmi in smo edini v celi ustanovi odreagirali na določeno ravnanje generalnega direktorja. On je potem poslal nadme in nadme svojo podaljšano roko, eno obupno gestapo ženšče, ki naju je pošteno spucala.
Seveda sem cel dan hodila naokrog objokana (sem pač po naravi cmera=)in srečala dosti starejšo kolegico, ki je sočutno povprašala, kaj je narobe. Seveda sem se na dolgo in na široko razpričala in popolnoma pozabila, da je uboga gospa pred par meseci v goarh izgubila 18-letneg sina, čisto malo bi manjkalo, pa bi še drugega.
Hočem rečt, ko te ena reč popolnoma okupira (in verjemi mi, da hudo vnetje ušes ali huda migrena sigurno spada sem, kolikor se že neumno sliši), ti je v tistem hipu švedsko jedno za (realne) težave ostalih ljudi okoli sebe. Mene je še vedno sram, da sem se tako obnašala, ampak v tistem hipu nisem zmogla drugače. Verjamem, da tvoja prijateljica tudi ne. Se bo že pokesala:))))))), ne bit preveč huda nanjo.

Zakaj pa ti cakas, da te ona vprasa, kako si, da ji pojamras?

Ne razumem, kaksno prijateljstvo je to, da moras cakat, da te vprasajo, kako si, da lahko pojamras.

Star pregovor pravi: “Povej mi s kom se družiš, pa ti povem kdo si!”

New Report

Close