Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Dober recept za pirin kruh

Dober recept za pirin kruh

Lani sem našla na tem forumu (skoraj zagotovo tu) zelo dober recept za pirin kruh (s sodo bikarbono, jogurtom, radensko), ki ga je prispevala neka forumašica pa sem ga nekam založila in ga nikakor ne najdem. Uporabila sem iskalnik, vendar se mi ga ne posreči najti.Rada bi si ga pekla, vendar po točno navedeni recepturi, ker res zelo dobro uspe. Nekaj časa ga že nisem pekla in ga na pamet več ne vem.
Če je dotična gospa še na forumu oz. če se ga kdo drug spomni se zanj iskreno priporočam.
Hvala, hvala.
Lep pozdrav!

….nekaj podobnega….

http://med.over.net/forum5/read.php?21,1121006,1121008#msg-1121008

Jaz imam tak recept:

20 dag pirine moke
20 dag ržene moke
2,5 dcl radenske
2,5 dcl navadne vode
sol
pol vrečke pecilnega praška iz vinskega kamna

Pečeš na 200C 1 uro

nova
Uredništvo priporoča

Ja to sem bila jaz. Recept je bil objavljen v starševskem čveku.

PIRIN KRUH BREZ KVASA pri antikandidni dieti

Potrebujemo:
450 g bio polnozrnate pirine moke
2 čajni žlički sode bikarbone ali pecilnega praška
300 ml tekočega jogurta ali riževega mleka (pri laktozni intoleranci)
150 ml radenske
sol, oljčno olje
in po želji 2 jedilni žlici mešanice semen (bučna, sončnična, lanena, sezam)

Količina ustreza 2 malima štrucama ali eni veliki.

Priprava:
Pečico segrejemo na 200° C.
Zmešamo moko in sredstvo za vzhajanje ter dodamo jogurt (riževo mleko) razredčen z radensko, sol, oljčno olje.
Zmes oblikujemo z 2 žlicama moke, ki smo jih prihranili od 450 g moke v 2 mali ali 1 veliko štruco. Gnetenje ni potrebno.
Damo v pekač, obložen s peki papirjem in pečemo 30 minut pri 200° C, znižamo temperaturo na 180° C ter pečemo še
20 minut.

Vi pa verjetno iščete tega:

Kruh, pečen po tem receptu, je izvrstnega okusa, priprava je enostavna in kar je najpomembnejše – odlično nasiti pri protiglivični dieti. Če testu dodate še narezane olive, pa vam bo želodec še posebej hvaležen 🙂

primeren pri antikandidni dieti
• Zahtevnost
• Recept prispeval plezalka
• Številka recepta 11357
• Čas priprave + kuhanja
• Datum vnosa 21.4.2008
• Prikazano 6315-krat
• Dodano v beležko 21-krat
• Natisnjeno 25-krat
OCENA

2 obiskovalca sta ocenila recept, povp. ocena: 5

450 g bio polnozrnate pirine moke
2 čajni žlički sode bikarbone ali pecilnega praška
300 ml tekočega jogurta
150 ml Radenske
sol
olivno olje
POSTOPEK:
Zmešamo moko in sredstvo za vzhajanje ter dodamo jogurt, razredčen z Radensko, sol in olivno olje.
Zmes oblikujemo z 2 žlicama moke, ki smo jih prihranili od 450 g moke v 2 mali ali 1 veliko štruco. Gnetenje ni potrebno.
Damo v pekač, obložen s peki papirjem. Pečemo 30 minut pri 200 stopinjah, nato znižamo temperaturo na 180 stopinj ter pečemo še 20 minut.

UAU!!! Kako je dober, izvrsten kruh!!! Sem kar dobila voljo po alkaliziranju, hehe … 🙂 HVALA!

Pozdravljeni,

jaz moram reči, da sem z veseljem pripravila testo, vendar ima kruh premočan okus in vonj po sodi bikarboni in ga doma nihče noče jesti. Naslednjič bom to kar izpustila oz. bi prosila če ima kdo kakšen predlog za nadomestitev sode b. ali pecilnega praška,ki sta premočna za naš okus. Hvala in lp

Spoštovani!

Poizkusite z vinskim kamnom, med drugim ga dobite v trgovini Dm.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Morda pride komu prav tale recept za pirin kruh

http://www.bogastvozdravja.si/zdravje-in-lepota/recepti/459-pirin-kruh

New Report

Close