Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Keramični zobje

Keramični zobje

Pozdravljeni.

Imam vprašanje v zvezi z zobozdravstvenimi storitvami, pa sem se obrnila kar na vas.

Naj pojasnim.
Imam en umeten zob in en zob, ki je potemnel. Oba sta skupaj v vidnem polju (1 desno zgoraj in 2 desno zgoraj). Zaradi estetskega videza bi želela, da mi zobozdravnik nadomesti oba zoba z novima keramičnima zoboma.
Ko sem se danes z njim o tem pogovarjala, mi je dejal, da je ta storitev samoplačniška, kar pomeni, da bi za dva keramična zoba morala odšteti 560 eur.
Naj pa omenim še to, da mi je pa pred tremi leti isti zobozdravnik za isto storitev rekel, da je za keramični zob samo doplačilo 25.000 sit/zob, in sicer zato, ker sta dva skupaj v vidnem polju.

Sedaj pa sploh več ne vem kako in kaj. A se je med tem časom mogoče spremenil zakon?
Aja, pa še to, ta zobozdravnik nima privatne ordinacije, ampak dela v okviru zdravstvenega doma.

Prosim, če mi odgovorite ali je res to v celoti samoplačniško ali ne. Meni se namreč 560 eur za dva zoba zdi veliko.

Že vnaprej se najlepše zahvaljujem za odgovor in vas lepo pozdravljam.
Dani

Pozdravljena Dani,

malce težje odgovarjam, ker ste navedli premalo dejstev.
V kolikor razumem imate na enem zobu že prevleko, ki bi jo želeli zamenjati. V kolikor je bila ta prevleka narejena v breme zavarovalnice in je starejša od 7 let, vam zavarovalnica plača navadno prevleko, razliko za izdelavo iz porcelana, pa morate doplačati sami; torej plačate samo doplačilo. Če od izdelave prevleke še ni minilo toliko časa, ste samoplačnik. Za drug zob, ki je potemnel, pa ne vem zakaj bi bil v celoti samoplačniški; če je zob brez plombic in če ni bil zdravljen, torej če je popolnoma zdrav, vam ne pripada plačilo s strani zavarovalnice, v nasprotnem primeru plačate le doplačilo.
Zobozdravnik, ki opravlja zobozdravniške storitve v skladu s koncesijsko pogodbo, ima popolnoma enake zadolžitve neglede na to, kje dela, ali v javni zdravstveni ustanovi; torej Zdravstvenem domu ali opravlja svojo dejavnost zasebno. Višina doplačil ni določena in jih odreja vsak izvajalec sam.

Srečno.

Nataša Prebil, dr.dent.med. Zobna ordinacija Prenadent Draga 1, IG pri Ljubljani tel. 040 934 000

Meni je zavarovalnica odobrila navadne zobe (od zadnjega posega je minilo več kot 7 let), kakšna bi bila cca razlika za doplačilo za en zob. Ali je možna kombinacija,da so spredaj keramični in zadaj navadni? Naslednji teden grem k svoji zobozdravnici in bi rada prej vedela vsaj okvirno, da se bom tam lažje odločila.
Res hvala za odgovor!.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena Maripoza,

doplačilo porcelana je pribl. 150 do 200 eur; višino doplačil določajo zobozdravniki sami in se zato razlikuje od ambulante do ambulante. Možna je kombinacija spredaj keramičnih zob, zadaj navadnih, seveda, če gre za dva mostička. Priporočam pa vsekakor porcelanske prevleke.

Srečno.

Nataša Prebil, dr.dent.med. Zobna ordinacija Prenadent Draga 1, IG pri Ljubljani tel. 040 934 000

Pozdravljeni !
Zobozdravnik mi je predlagal “ukrep” na zgornjih enicah.Sta že nekajkrat plombirani. Zanima me za kaj bi se odločil , kaj svetujete:
1. za Polno keramične prevleko ali
2.Kovinsko – keramične prevleko

Hvala

Pozdravljeni,

obe prevleki sta ustrezni. Polnokeramična prevleka nudi večjo estetiko in je zato tudi dražja. Izbira je vaša.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni,

Zanima me koliko stanejo keramični implantanti? Moj zobozdravnik mi je rekel, da je en keramični implantant okrog 1000 evrov, kar pa je zame zelooo veliko in me zanima če se kje dobijo ceneje ali je to povsod standardna cena? Ali je cena odvisna tudi od tega kateri zob moraš nadomestiti? Imajo študentje kakšne popuste? Se dobi popust če potrebuješ 2 implantanta?
Ali pa je poleg keramičnega implantanta še kakšna možnost za nadomestilo zoba (za mostiček vem ampak temu bi se raje izognila), da je približno enako učinkovito in dolgotrajno??

Najlepša hvala za odgovor in lep dan še naprej!

Pozdravljeni,

cena implantata je ok. 1500 eur, od tega stane 1000 eur kirurški del, ostalo zobozdravniški; govorim o povprečni ceni. Cene varirajo glede na izbrano vrsto implantata in vrsto materiala za nadgradnjo. Za popuste se dogovarjate kjer je pač to mogoče. Žal za študente ne uporabljamo cenejših materialov. V večini primerov implantat lahko nadomesti mostiček, ki pa je v vidnem območju čeljusti manj estetski.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

živjo
sem 19 letni študent in sem ostal brez zgornje desne štirice. ker se luknja vidi in me to zelo moti me zanima kaj bi se dalo storiti, da bi nekako nadomestili ta zob. zanima me pa tudi cena storitev.

Pozdravljeni,

zob lahko nadomestimo z vsadkom (od 1400 eur dalje) ali mostičkom (cena keramične prevleke je v povprečju 300eur, pri čemer morate računati tri prevleke). Če imate dokaj zdravo in negovano zobovje in ste sicer zdravi, vam svetujem zobni vsadek.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

pozdravljeni !

star sem 22 let in imam probleme z zobmi vse od kar sem si jih pri 8-ih letih vse sprednje zobe razbil na pol. od takrat mam občasne bolečine,zobje niso ravni, skratka estetski videz zob je izredno slab. zdaj se vedno bolj nagibam k temu, da bi si dal delati keramične zobe. zanima me cena, koliko bi me prišlo če bi si dal vse zobe nadomestit s keramičnimi in če mi malo razložite potek. ali obstaja tudi kakšna druga varianta ? za vsak nasvet se vnaprej zahvaljujem!

LP !

Pozdravljeni,

zastavili ste mi težko vprašanje glede nasveta, kaj bi bilo za vas najbolje. To lahko ocenim le na podlagi kliničnega pregleda, rtg slik… Če se boste odločali za oskrbo zob s prevlekami, vam vsekakor svetujem keramične prevleke; izbirate lahko med kovinsko-keramičnimi, polnokeramičnimi, cirkonijevimi prevlekami. Če so zobne krone bolj ohranjene, lahko izberete oskrbo s keramičnimi luskami. Cene za posamezno prevleko se gibljejo od 300 eur navzgor.
Predlagam vam posvet pri zobozdravniku, saj vam bo lahko ob pregledu razložil kaj bi bilo najbolje za vas. Nikakor se ne odločite za oskrbo z navadnimi kovinsko-fasetiranimi prevlekami, ker ne zadostujejo estetskim zahtevam vidnega območja.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovani,

pred časom sem si odlomila obe sprednji enici, sedaj pa bi si rada naredila porcelanasti. Zanima me, kakšna je razlika med polnokeramično in cirkonijevo prevleko? Kakšna pa je razlika v ceni med eno in drugo?

Najlepša hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

gre za različen material. Polna keramika je mehkejša, cenejša, cirkonijeva je trša, dražja. Kaj bi bilo primernejše za vas, vam bo že pojasnil vaš zobozdravnik, ko si bo ogledal stanje. Sta pa obe kvalitetni in nudita primerno estetiko.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni!

V mladosti (pred pribl. 25 leti), sem si pri padcu s kolesom odlomil obe zgornji enici, do pribl.
nekje polovice. Po naravi imam (sem imel) zavidljiv nasmeh, saj imam močno in lepo oblikovano zobovje. Zobozdravnik mi je takrat najprej uničil oba živca, s strani zbrusil oba zlomljena zoba (krna),
ter napolnil kanale z nekakšnim polnilom, v enega pa celo vstavil nekakšen vijak.
Namestili so mi takrat popularne ločene akrilne prevleke.
Od takrat naprej sem imel več ali manj vsaj dvakrat na leto težave z raznimi vnetji,
hudimi bolečinami in oteklinami zgornje dlesni. Večkrat so mi izvedli incizijo na zgornji dlesni,
obe prevleki (ki sta sicer sedaj povezani keramično-kovinski),
imata spodaj luknji, pa tudi obe polnili sta bili že dolgo tega izvrtani.
Vsak poskus zamašitve tega kanala je zame pomenil neznosne bolečine in po dveh dneh
sem se moral vrniti k zobozdravniku, da je zopet izvrtal polnilo.
Izrabljene in ne preveč estetske nadomestke bi sedaj rad zamenjal s kvalitetnimi – morda cirkonijevimi, vendar me malo skrbi, kako naj se lotim zadeve, saj se bojim zapletov in bolečin.
Prosim vas za Vaše strokovno mnenje ter za napotek, kako naj se zadeve lotim,
kaj naj od svojega zobozdravnika zahtevam (prosim), pa tudi,
ali naj se odločim za ločeni ali povezani prevleki.

Za Vaš strokovni odgovor sem Vam zelo hvaležen,

Milan

Pozdravljeni,

najprej je potrebno zagotoviti popolnoma zdrava obzobna tkiva ob koreninah!!! Če temu ni tako, je vsaka protetična oskrba zob brezpredmetna. Sicer je najbolj estetska brezkovinska keramika in če stanje dopušča, naj bosta prevleki nepovezani.
Odgovarjam splošno, ker bi za natančnejšo odločitev morala napraviti klinični pregled, rtg diagnostiko ipd.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni!

Stara sem 25 let in imam razmeroma zdrave zobe, toda ne ravno najlepše oblike. Niso se mi razvile dvojke oz. kjer bi lepa pravokotna leva dvojka morala biti, mi je zrastel majhen “štrcelj”. Tega mi je zobozdravnik prb. 11 let nazaj obrusil in nanj prilepil prevleko. Zdaj je ta zobek že porumenel, malo od časa, malo od kave in precej od cigaretov.
V letošnjem letu sem prenehala s kajenjem in se odločila svoje zobke spraviti v red. Torej moje vprašanje se glasi: Kakšno prevleko mi svetujete? Kakšna je približna cena, imamo redni študentje mogoče še kakšne olajšave pri plačilu? Sicer smo polnoletni toda ne še plačilno samostojni… Glede na to da je med enko in trojko majhen razmik, približno za polovico enice, ali je možno iz takšnega stanja sploh dobiti lep nasmeh ali se bom morala sprijazniti s tem kar imam? Zelo pomembno mi je, da dosežem lep nasmeh, ali vsaj približek tega, z čim manj invazije na ostale zdrave zobe.

Hvaležna bom vsakršnih informacij.

Lep dan vam želim še naprej.

Tjaša

Pozdravljeni,

predlagala bi, da se odločite za porcelanske prevleke; najbolje polnokeramične prevleke, ker zagotavljajo zadovoljivo estetiko. Glede olajšav pri plačilu se morate dogovoriti z izvajalcem. S strani ZZZS porcelanske prevleke niso plačljive; torej morate plačati doplačilo. Dandanes je možno s pravilno izbiro in izdelavo protetike doseči estetiko visokega nivoja.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

zdravo

Mene zanima kakšna je razlika v ceni med porcelanom in keramiko gre pa za prvi zob zgoraj

hvala za vaš strokovni nasvet

Pozdravljeni,

govorite o isti stvari; porcelan oz. keramika je isto. Obstajajo pa različne vrste keramike in različne prevleke in od tod tudi razlike v ceni. Kovinsko porcelanska prevleka je navadno cenejša od polno keramčne.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close