Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija alergija na pršico

alergija na pršico

evo pa sem jo fasala…

se mi vleče asmatiče bronhitis že cc 2 m, pa niti antibiotik ne pomaga. danes sem šla na alergološko testiranje in evo alergija na pršico.

Kaj zdaj?

vsak nasvet zeloooo dobrodošel.
zanima me tud, a zdaj bom morala sedežno iz blaga ven in usnje not? je nova niti leto stara.

kaj pa postelja? problem je, ker je postelja v dveh kosih in tisti kos , kjer je drugje lesen je tukaj (meblo) iz blaga, se pravi jogi in ležišče za jogi iz blaga.

oh šit, pa še psa imamo malega , komaj dva meseca ga imamo. mogoče katera ve, če se zarad teh pršic lahk razvije tud alergija na pasjo dlako?

sranjeeeeeee

1x tedensko moraš menjavati posteljnino in takrat z vodnim sesalcem posesati posteljo, sedežno…Imej čimmanj zaves oziroma čimbolj pogosto jih peri.

oj hvala joži, ma jaz to že počnem, zaves nimam, mam sam tiste lamelne , ki niso iz blaga.

Jaz jo imam že kar nekaj časa.
Vendar se s tem pretirano ne obremenjujem, imam terapijo, ki se je držim in to je to.
Posteljnine ne menjam tedensko, ne sesam z vodnim sesalcem, edino talne obloge smo zamenjali za laminat in zaves nimamo. In kužata imamo tudi.
Živim po sistemu, bolj kompliciraš, slabše je.

odvisno je kako močno alergijo imaš?

pri nas ni bilo izboljšanja dokler nismo storili vseh ukrepov

najprej poskrbi za postejo…vse pralno na 60 ( jaz perem na 14 dni) in zračeno vsak dan obvezno prevleko za jogi… v tvojem primeru menjaj poteljo če imaš blago še okrog..ali pa vsak dan sesaj to..;(
jaz sem to počela 6 mesec. pa se ne splača

brez tepihov, zaves…lovilcev prahu…

mi smo morali tudi sedežno zamenjat..in sedaj imamo mir…

največji problem jeko gremo drugam spat ;(

ja moja hči ima tudi alergijo na pršice.zdej ima v sobi poseben tepih,posteljnino menjamo 1x tedensko,veliko zračimo,zavese smo mogli odstraniti

Malo gor je tema o o umivanju – ali se zvečer tuširaš ali zjutraj? Ker če se zvečer vsa prešvicana uležeš v posteljo, ponudiš pršicam veliko posladkov za njihov obstoj 🙂

Sin ima močno alergijo na pršico,pa mačko, psa, trave,.. je imel velike težave in je bil sum na astmo. V bolnici so mi svetovali,da nabavim posebno prevleko proti pršicam za jogi in vzglavnik, seveda ob vseh drugih ukrepih. Kupila sem jo od Intervent in sem zelo zadovoljna. Stanje se je bistveno izboljšalo. Vsakokrat, ko menjavaš posteljnino, je potrebno prevleko, ki je na jogiju, obrisati z vlažno krpo, da jo očistiš; sama prvič nisem mogla verjeti, koliko se nabere praha ali kaj, ker pač ne more v jogi, ki je zaščiten. Vsake toliko časa pa prevleko snameš in jo opereš v pralnem stroju.
Priporočam, lep dan

mi lahko poveš kje se kupi ta prevleka? hvala

INTERVENT MEDICAL, d.o.o. – imajo spletno stran, kjer so vse informacije; sama sem takrat poklicala in so mi prijazno vse razložili, kako pa kaj. Imajo tudi cenik; prevleke niso glih poceni, ampak so res vredu. Sama si nisem prav predstavljala kakšna prevleka je, in ni neka plastična zadeva, ki ne bi dihala.
Lep dan,

hvala

Poglej tukaj:
http://www.quick-pharma.de/index.php?auswahl=shopseite&rubrik1=Suche&rubrik2=Allergocover&rubrik3=&rubrik4=&Sprachzeile=deutsch&Portoland=&ue=&up=&agb=&usernummer=12094305-1562309508&aktion=&Offset=20&maxpreis=&sortimentnummer=

Poglej tukaj:
http://www.quick-pharma.de/index.php?auswahl=shopseite&rubrik1=Suche&rubrik2=Allergocover&rubrik3=&rubrik4=&Sprachzeile=deutsch&Portoland=&ue=&up=&agb=&usernummer=12094305-1562309508&aktion=&Offset=20&maxpreis=&sortimentnummer=%5B/quote%5D

punce fullll hvala. Ma sem prav kapirala na tej strani, da se da naročit tud v itaijo ali slovenijo?

mein deutsch ist nich gut ;))))

Malo z zamudo odgovarjam, a si ne morem kaj, da ne bi odgovorila.
Tudi meni so predkratkim diagnosticirali astmo zaradi nezdravljene alergije na pršico.
Nobena predpisana terapija ni pomagala dokler nismo začeli izvajati predpisanih ukrepov. Osebno mi je najbolj pomagala neprodušna prevleka za jogi, ki sem jo kupila v Sanolaborju. Sicer pa kar naprej brišem prah in pomivam tla, perem posteljnino s blazinami in prešitimi odejami vred. Samo sedežne še nismo zamenjali, ker je malo večji finančni zalogaj. Za sedežno sem kupila spej Accari (tudi v Sanolaborju), ki pršico uniči, vendar jo je potrebno temeljito presesati. Oblačil, ki jih ne morem oprati na visoki temperaturi npr. plašč, sem za nekaj večerov obesila na balkon, da so zmrznila.
Medicinska sestra, ki svetuje v alergološki ambulanti, pa mi je odsvetovala čiščenje s paro in pretirano vodno čiščenje oblazinjenega pohištva in jogijev, ker ostaja v tkaninah vlaga, ki jo ob primerni temperaturi pršice naravnost obožujejo.

Evo mene. Pa spet nekaj novega. Torej doma smo imeli psička metuljčka cc 3 mesece. Moja 3 letna deklica je bila prejšnji teden vsa lisasta ko jo je kužek polizal. No, šla sem k pediatru in prosila za testiranje, ki pa nam ga je zavrnil češ, da naj najprej spije sirup. Vzela sem sirup, vendar ga nisem dala pupi, pač pa takoj drug dan poklicala alergologa in prosila za testiranje. Ponovo v ambulanto in tokrat dobila napotnico.

Izid; mala ma močno alergijo na dlako in slino psa, pa še na pršice.
Seveda je pes šel nazaj k vzrediteljici(alergolog je prav ukazal, da ne sme v stik z psom) z vsemi solzami, predvsem mojimi in ševečjo reorganizacijo doma, zdaj ko sva dve .
Alergolog pravi, da ma že od rojstva alergijo, se je pa pokazala šele zdaj z močnim alergenom- psom.

Point vsega pa je, da če bi poslušala pediatra prvič , bi moja pupa pila kak mesec sirup, vzroki pa sploh ne bi bili odstranjeni . Dobro,da mamice poznamo svoje otroke in včasih je dobro ne samo sledit dohtarjem, ki imajo utečeno prakso , da kar predpišejo pol šele iščejo vzroke.

New Report

Close