Najdi forum

Poškodba prepone/dimelj

Lepo pozdravljeni!

Že deset mesecev me muči bolečina v predelu dimelj. Sprva so mi rekli da je verjetno samo malo nategnjeno vendar bolečina ni nikakor ponehala… Dal sem že kar nekaj pregledov skozi (renten ni pogazal artroze kolka oz. kakršnihkoli drugih problemo, prav tako CT), vendar sem s svojim vztrajanjem in samoplačniškimi storitvami prišel da spoznanja, da imam brazgotine na obeh adduktorjih, mišice so nakrčene (mnenje dr. Fuchsa) in se mi mišice zelo hitro vnamejo… Opravili so mi večkrat terapije z ultrazvokom, laserjem, elktro-stimulacijo, športne masaže…

Več mesecev sem počival ter kasneje delal vse vrste razteznih vaj 4 mesece, vendar ni nekega napredka… Boleti me začne že po majhnem naporu, po daljšem sedenju, po teku so hude bolečine kakšen dan dva, sicer pa lahko hodim…

Zanima me, če ste se že srečali s tovrstno poškodbo in ali obstaja kakšna vrsta operativnega posega da bi to rešil?

Pred poškodbo je bil šport moj vsakdanjik, treniral se dolgo nogomet, bil uspešen nogometni sodnik, zdaj pa nažalost nemorem odteči več kod dva kilometra brez hujših bolečin.

Najlepša hvala za vaše mnenje!

Spoštovani,

tovrstne poškodbe so precej poggoste pri športih, kjer so noge nesorazmerno bolj obremenjene kot preostalo telo. Običajno je vzrok neskladje med močjo trebušnih in stegenskih mišic (prevladajo stegenske).

Če je neoperativno zdravljenje neuspešno, obstaja več operativnih rešitev.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor…
Prosil bi vas, če je le mogoče, da mi poveste kdo opravlja tovorstne operacije, mogoče navedete katero ime, da vem na koga se obrniti? In koliko se čaka na tovrstne operacije?

Ker sem poskusil že res ogromno neoperativnih zdravljenj in nikjer ni bilo bistvenega napredka, resnično upam da bi si z operativno metodo to rešil, saj imam komaj 25 let in si želim da bi se lahko v prihodnosti še ukvarjal s športom vsaj amatersko…

Hvala za vaš odgovor že vnaprej,
Elvis

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

veliko izkušenj s tem ima prim. Nikica Andromako na Odd. za abdominalno kirurgijo UKC Maribor.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close